Sádrokartonové práce - Ústí nad Labem a okolí

Sádrokarton je úžasný materiál, díky kterému si můžete splnit svůj sen o přestavbě bytu, domu, půdní vestavby nebo třeba chaty. A to i tam, kde to zásluhou snížené nosnosti domu dříve nebylo možné.

Sádrokartonové práce - Ústí nad Labem a okolí

Stavebních materiálů je na trhu celá řada. Vybírat lze ze stavebních materiálů určených pro mokrou výstavbu nebo pro suchou. Využití** mokré výstavby** je omezené nejen její tíhou, ale také množstvím materiálu a jeho náročnou přípravou. Je sice pravda, že dnes lze mnohé stavební tvarovky také lepit, ale stále je zda problém s jejich hmotností. Naproti tomu suchá výstavba je lehká, nepotřebuje vodu, její výstavba je celkově jednoduchá a oproti mokré výstavbě také rychlá. Při stavbě suchou výstavbou se totiž nemusí čekat, až jednotlivé fáze výstavby vyschnou. Také výhodou suché výstavby je, že lze stavět po celý rok. Mokrá výstavba je omezena počasím. V mrazu se stavět nemůže. K jediné nevýhodě suché výstavby patří nemožnost stavět venku. Je určena pouze pro vnitřní stavbu.

Suchá výstavba pomocí sádrokartonu Ústí nad Labem

Základem suché výstavby jsou sádrokartonové desky a lehké profily. Jejich pomocí lze rekonstruovat, stavět, vytvářet zajímavé prvky, nábytek a spoustu dalších věcí. Zajímavé je využití sádrokartonových desek při výstavbě a rekonstrukcích historických památek. Sádrokarton využívají také rekvizitáři a kulisáci při přípravě prostředí ať již pro natáčení filmu nebo v divadle. Nejčastěji se sádrokarton však využívá ve stavebnictví. Dnes již existuje celá řada příruček jak ze sádrokartonu stavět. Praxe však ukázala, jak jsou tyto příručky zavádějící. Velmi často po stavbě sádrokartonové konstrukce je nutné oslovit** odbornou stavební firmu,** která musí řešit problémy vzniklé neodbornou instalací. Ty vzniknou velmi snadno. Suchá výstavba pomocí sádrokartonu má svá specifická pravidla. Zapotřebí je také jistá zkušenost. Pokud chybí, mohou vzniknout těžko odstranitelné problémy. Nejlépe je tedy oslovit odbornou firmu, která vám zamýšlenou sádrokartonovou stavbu postaví.

Sádrokartonové desky, silné a tenké sádrokartonové desky

Sádrokartonovou desku tvoří jádro ze směsí sádry a rozmělněného papíru, které je vloženo mezi speciální papírový karton. Všechny podélné strany sádrokartonové desky jsou uzpůsobené tmelení. Sádrokartonové desky se vyrábějí v** různé síle**. Mezi nejpoužívanější patří desky o síle dvanáct celých pět milimetrů. Silnější desky se používají z protipožárních důvodů, ke zlepšení akustických podmínek konstrukce či kvůli zvýšení odolnosti proti průrazu. Slabší desky lze snadno ohýbat a tak se využívají k tvorbě ohýbaných konstrukcí, ozdobných interiérových prvků, nábytku a dekorací. Lze je použít také na suché omítky a tam, kde je zapotřebí více vrstev sádrokartonu.

Jaké jsou nejčastěji využívané sádrokartonové desky

K nejčastěji využívaným a také nejlevnějším patří standardní sádrokartonové desky. Jsou vhodné do všech suchých prostor, kde není zvýšená vlhkost vzduchu. Tyto sádrokartonové desky jsou bílé a mohou mít modrý potisk. Tam, kde je vlhkost vyšší, může to být v koupelnách nebo u bazénu, se používají desky s impregnovanou úpravou. Bývají zelené, ale mohou být i zelené s modrým potiskem. Pro účely, kde je nutná** protipožární ochrana** se používají desky, které jsou silnější a mají protipožární povrchovou úpravu. Bývají podle výrobce buď růžové, červené nebo bílé s červeným potiskem. Na trhu je také kombinovaná sádrokartonová deska s protipožární i impregnovanou povrchovou úpravou. Většinou je zelená s červeným potiskem. Pro účely** odhlučnění** je vyvinutý modrý sádrokarton, který dokáže odhlučnit i zkušebnu rockové kapely. Pro speciální účely lze využít vícevrstvých sádrokartonových desek a panelů.

Jaké jsou tvary sádrokartonových desek

Sádrokarton je výhodný také pro velmi malé množství odpadu při montáži. Nejčastěji se využívají obdélníkové desky. Lze však požít i desky kruhové, půlkruhové nebo čtvrtkruhové. Zásluhou těchto tvarů se opět ušetří na množství materiálu.

Práce se sádrokartonem Ústí nad Labem a okolí

Sádrokarton se montuje na** konstrukci z lehkých profilů**. Výhodou těchto profilů je, že se dají různě tvarovat. Mohou tak vzniknout oblouky, vlny, půlkruh nebo i jiné zakřivení stěny. Na lehké profily se sádrokarton pak namontuje pomocí** šroubů a vrutů.** Po instalaci potřebných rozvodů, se sádrokartonová stavba vytmelí, následně přebrousí a pak se již upravují stěny. Před konečnou povrchovou úpravou je zapotřebí stěny ještě opatřit penetrací. Pak je již možné začít s konečnou úpravou stěn. Lze je obložit kachlemi i dřevem, tapetovat, omítat okrasnými štukovými nebo i jinými dekorativními omítkami nebo barvit malířskými barvami či natírat.

K čemu lze sádrokarton využít?

Jak již bylo zmíněno lze využít sádrokartonu k rekonstrukcím, ke stavbě, k dekoracím i ke stavbě vestavěného nábytku.

Suchá omítka ze sádrokartonu Ústí nad Labem

Nahrazuje omítání maltou. Sádrokartonová deska se** lepí na nosné zdivo speciálním lepidlem**. Při použití vhodné izolace vylepší tepelné a akustické parametry původní stěny. Stěna nemusí být omítnutá, ale musí být vyschlá.

Sádrokartonová příčka, rozdělení místnosti Ústí nad Labem

Jde o montovanou konstrukci, která rozdělí vnitřní prostor přesně podle potřeby. Samozřejmostí je rozvod elektřiny, vody a dalších instalací. Příčka se může montovat také jako protihluková.

Obklady ze sádrokartonu Ústí nad Labem

Obklad stěn vyrovná křivou zeď, lze pod ním vést také rozvody, izolaci, posuvné dveře, skryté závěsy nebo ho využít k zabudování světel.

Ústí nad Labem suchá podlaha ze sádrokartonu

Výhodou je, že je lehčí než betonový potěr, takže se hodí všude tam, kde je malá nosnost stropu. Sádrokarton může tvořit nosnou vrstvu pod jakoukoliv vrchní vrstvou** podlahy**. Na izolační vrstvu se lepí dvě nebo tři vrstvy podlahového sádrokartonu.Existují též hotové podlahové dílce z vrstveného sádrokartonu s izolací z minerální vlny anebo polystyrenu.

Zateplování podkroví pomocí sádrokartonu Ústí nad Labem

Pro zateplení podkroví je sádrokarton přímo ideální. Za desky, které se namontují na lehkou nosnou konstrukci, se schová izolace i veškeré rozvody.

Minerální podhledy Ústí nad Labem

Tyto podhledy se často montují do komerčních prostor, jako jsou haly, bazény, tělocvičny, výrobny, obchody nebo banky. Podhledy schovají veškeré rozvody a zároveň lze do nich nainstalovat například osvětlení.

Ústí nad Labem jádro ze sádrokartonu

Bytové jádro ze sádrokartonu dokáže nejen zvětšit prostor, ale také ho udělat efektivnějším. Impregnované sádrokartonové desky zamezují vzniku plísní a mohou se použít k montáži stěn i polic a atypického koupelnového nábytku.

Nábytek ze sádrokartonu

Ze sádrokartonu lze vyrobit atypický nábytek do prostor, kde klasický nábytek nelze dost dobře využít. Výborně lze pomocí sádrokartonu zařídit podkrovní byt, dětský pokoj nebo z něj lze vyrobit vestavěné skříně.

Jaká je nosnost sádrokartonu

Většinou panuje obava, že sádrokartonové stěny mají malou nosnost. To je i není pravda. Pokud neplánujete při stavbě větší zatížení stěn, pak s ním jistě později budete mít problémy. Pokud však vše dopředu naplánujete, není problém pověsit na sádrokartonovou stěnu kuchyňskou skříňku, která bude naplněná nádobím, stejně jako koupelnové umyvadlo. Vše se odvíjí od dobře zpracovaného projektu. Už z toho důvodu je nejlépe svěřit stavbu ze sádrokartonu odborníkům.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13270 (magazinpodnikani.cz#1345)


Přidat komentář