Sádrokartonové práce- Trutnov

Sádrokarton je relativně nová stavební technologie, která se stala samozřejmou součástí výstaveb i rekonstrukcí. Pomocí sádrokartonu lze změnit i vzhled panelákového bytu k nepoznání.

Sádrokartonové práce

Sádrokarton, to je způsob jak uvést sen v realitu. Ne není to nadnesené. Sádrokarton je stavební technologie, jejíž pomocí se může stavět i tam, kde není možné požít jiné stavební materiály. A tak nepotřebné a dosud neobyvatelné půdní prostory se mohou změnit v naprosto** jedinečné bydlení**. Velké byty lze rozdělit a získat více místností. Místnosti s vysokými stropy se lehce** sníží** a získá se tak úložný prostor. Historické budovy lze dobově dotvořit. Moderní interiér získá pomocí sádrokartonu jedinečné prvky. Podkrovní byt nábytek na míru. Umakartové jádro zmizí a sádrokarton dá vzniknout krásné a účelné koupelně. Díky sádrokartonu může dokonce vzniknout hudební studio a zkušebna v místě, kde by to jinak nepřicházelo v úvahu. Prostě sádrokarton opravdu dokáže splnit sny.

Profesionálové na práci se sádrokartonem

Protože práce se sádrokartonem vypadá jako hra s velkou stavebnicí, dochází často zájemci o sádrokartonové práce k názoru, že veškerou práci se sádrokartonem zvládnou sami a ještě ušetří. Bohužel zdání často klame.** Práce se sádrokartonem podléhá určitým pravidlům.** Nedodržení těchto pravidel má za následek snížení užitné hodnoty** stavby** a ne zřídka i její znehodnocení. Navíc opravit špatně provedenou sádrokartonovou stavbu, znamená ve většině případů celou ji rozmontovat a znovu postavit. Z toho vyplývá, že nejlépe si se sádrokartonem poradí odborník na slovo vzatý.

Zdravotně nezávadný stavební materiál, variabilní stavební materiál

Sádrokarton, jak již z názvu vyplývá, je složení sádry a papíru za použití speciální technologie. Sádrokarton přitom neobsahuje žádné škodlivé látky, formaldehyd nebo toxická lepidla, která by se časem uvolňovala. Sádrokarton je tedy zdravotně zcela nezávadný a je možné ho použít i tam, kde žijí alergici a malé děti. Sádrokarton je** nehořlavý**, což ho umožňuje zařadit do skupiny materiálů stupně hořlavosti A, tedy nehořlavých. Sádrokarton je variabilní. To znamená, že se vyrábí v různých tloušťkách i velikostech. Zásluhou toho jde ohýbat a různě tvarovat. Sádrokarton se dělí podle použití. Do bezproblémového prostředí se používá bílý či šedý sádrokarton, do vlhkého prostředí zelený, do prostředí se zvýšenou protipožární ochranou** červený nebo růžový,** do prostor, kde je potřeba odhlučnění modrý.

Jak stavět ze sádrokartonových desek?

Přestože se sádrokartonové desky vyrábějí pro použití do vlhka,** lze je použít pouze v interiéru**. Výstavba ze sádrokartonu probíhá suchou cestou. To znamená, že se do speciálních profilů montují sádrokartonové desky, které se později tmelí, brousí a povrchově upravují. Není tedy třeba omítek nebo malty.

Zajištění projektu stavby ze sádrokartonu

Základem stavby ze sádrokartonu je projekt. Je to stejné jako když chcete stavět z klasických materiálů. Výhodou stavby podle projektu a projektové dokumentace je, že za prvé znáte** přesný rozpočet**, za druhé je vše dopředu naplánováno a tak vše probíhá rychle a efektivně. Projektant vás navíc upozorní na všechny nedostatky a navrhne veškerá možná vylepšení budoucí stavby. Vy jste ti, co všechno schvalují a připomínkují. Výsledkem by měl být projekt, který odpovídá vašim přáním a představám.

Sádrokarton a půdní vestavby

Velmi často se sádrokarton využívá při rekonstrukci půdních vestaveb a** stavbě podkrovního bydlení** nebo ateliérů, případně komerčních prostor. Půdní vestavby zahrnují horizontální, šikmé i vertikální obvodové konstrukce obytného podkroví. Právě šikmé linie sedlových střech vtiskují půdním interiérům neopakovatelnou atmosféru.** Podkrovní byt může zásluhou rekonstrukce pomocí sádrokartonu nabýt mnohem vyšší tržní hodnoty** než běžný byt stejné výměry v tomtéž domě. Je to tím, že podkrovní byty jsou atraktivní, mají nezaměnitelnou atmosféru a netradičně řešený prostor.

Využití sádrokartonu při novostavbě

Dnešní novostavby jsou často řešeny jako dřevostavba. Zde se využití sádrokartonových příček přímo nabízí. Sádrokarton ušetří místo, poněvadž příčky z něho jsou tenké při zachování všech tepelných, izolačních i akustických podmínek. Také jeho variabilnost dokáže vytvořit neodolatelné doplňky. Mohou to být obloukové průchody, niky, police, rampy nebo neobvyklé tvary.

Ostrava sádrokarton při rekonstrukci bytových jader

Poněvadž je sádrokarton naimpregnován a tudíž ho lze použít do vlhkých prostor, není problém využít jeho předností při rekonstrukci bytového jádra. Nespornou výhodou při jeho využití je také** rychlost montáže a ideálně hladký podklad** pro nalepení keramických obkladů. Sádrokarton ukryje veškeré trubky, elektrická vedení a armatury. S jeho pomocí lze vyrobit také velmi praktický sádrokartonový koupelnový nábytek skládající se z polic a skříněk. Zásluhou tvárnosti sádrokartonu se veškerá sanitární technika vana, záchod i bidet usadí přesně na připravené sádrokartonové boxy a veškeré spoje se přesně zalícují. Tak se stanou spoje neviditelnými. S pomocí sádrokartonu se stane** bytové jádro** luxusní záležitostí.

Nábytek ze sádrokartonu, police ze sádrokartonu

Pomocí** sádrokartonu** lze vyřešit nedostatek místností v bytě jejich prostým přepažením. Snížit strop, nápaditě zakrýt nevzhledné stěny, vytvořit pod stropem úložné prostory. A nejen to. Pomocí sádrokartonu lze vytvořit jakýkoli atypický nábytek, který skvěle doplní místnost. Je možné vytvořit** vestavěné skříně**, skříňky, police, niky, světelné rampy, odkládací plochy, podstavce pro květiny nebo polodium z pod kterého se vysune lůžko na spaní. Ze sádrokartonu lze vytvářet také klenby, oblouky nade dveřmi či okny nebo paravány, které částečně zastíní určitý prostor. Pomocí podhledů ze sádrokartonu lze zateplit strop, zároveň ho i akusticky odizolovat.

Pokládka plovoucí podlahy

Plovoucí podlaha skvěle doplní interiér ze sádrokartonu. Co je vlastně plovoucí podlaha? Jsou to volně položené díly spojené navzájem do sebe, které se nemusí celoplošně lepit k podkladu. Spojuje je kvalitní spojovací zámek, do nějž se lamely zacvaknou a drží u sebe po celou dobu životnosti podlahy. Plovoucí podlaha by se měla pokládat na suchý a vyrovnaný podklad. Pokud je podklad nerovný, použije se nivelační vrstva. Důvodů pro plovoucí podlahy je mnoho, začínají rychlou pokládkou, pokračují praktičností, snadnou údržbou až po dekorativní vzhled plovoucí podlahy. Plovoucí podlahu lze vybírat z různých materiálů. Dřevěné plovoucí podlahy jsou velmi krásné a také luxusní. Laminátové jsou asi nejpoužívanější. Mají velkou řadu vzorů, jsou antialergické a vysoce odolné. Bambusové plovoucí podlahy jsou exotické, tvrdé, pružné a vydrží desetiletí. Korkové podlahy jsou levné, ale také hřejivé a velice příjemné na dotyk a chůzi. Vinylové plovoucí podlahy mají nadčasový design, obrovský výběr vzorů, perfektně tlumí kročejový hluk, jsou odolné proti vodě a jejich životnost se uvádí až padesát let. Přírodní linoleum, takzvané marmoleum, je opravdu přírodní produkt, který má vynikající vlastnosti co se týká odolnosti i antialergenních a antibakteriálních účinků.

Moderní interiér

Sádrokarton i moderní plovoucí podlahy vytvoří krásny a moderní interiér, ve kterém se budete cítit opravdu pohodově. Pomůže vám s realizací vašich přání a vyřeší bytové problémy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13256 (magazinpodnikani.cz#1317)


Přidat komentář