Sádrokartonové práce - Šumperk a okolí

Sádrokartonářské práce dnes umožňují změnit interiér ve velmi krátkém čase. Pomocí sádrokartonu lze stavět, přestavovat, rozdělit dočasně pokoj dva na menší nebo doplnit interiér o zajímavé prvky.

Proč sádrokarton?

Protože je rychlým a snadným řešením dělení jakéhokoliv prostoru v místnosti. Velkým plusem je snadná manipulace a čistá práce, neboť se jedná o suchý proces výstavby.

Hledáte-li odborníka přes sádrokartony a bydlíte v oblasti Šumperk a okolí, máme pro Vás tip na pana Zdeňka Petrželu. U firmy pana Zdeňka Petržely můžete poptávat služby týkající sesádrokartonářských prací. Více informací o službách firmy pana Zdeňka Petržely naleznete na internetových stránkách www.zdenekpetrzela.webnode.cz Kontaktovat pana Zdeňka Petrželu můžete na tel. čísle 731 571 527 a na  774 037 011, na e-mailu petrisak@email.cz či osobně na adrese Lázeňská 394, 788 15 Velké Losiny.
**

 

Kde všude lze použít sádrokarton?

Všude, kde nosnost stropů neumožňuje použití jiných stavebních materiálů. Při úpravě prostor bytů. Při rekonstrukcích půdních prostor, bytových jader, jakéhokoli bydlení nebo kanceláří. Při stavbě nových domů, zejména při stavbě dřevostaveb, ať již srubového typu nebo pasivních. Při tvorbě zajímavých architektonických prvků, nábytku, kuchyňských doplňků.

Výstavba pomocí sádrokartonových desek a profilů Šumperk a okolíSádrokartonářská práce

Výstavba pomocí sádrokartonových desek a profilů se může zdát jen jako velká stavebnice. Ale i stavba nebo úpravy ze sádrokartonu podléhají určitým pravidlům. Základem je vždy kvalitně zpracovaný projekt a projektová dokumentace. Jde o to, že většinou nestavíme pouze sádrokartonovou stavebnici, ale musíme do zamýšlené stavby přivést rozvody elektřiny, plynu, vody, kanalizaci. Musíme také prostor zateplit, řádně vytmelit a obrousit a teprve pak povrchově upravit. Navíc sádrokartonové desky se vyrábějí podle nároků prostoru, ve kterém budou použity. Každý stavebník musí také vědět, jaká síla se na kterou příčku, strop, podhled nebo podlahu používá. Znalostí kolem sádrokartonu, které musíte znát je celkem mnoho. Proto nejlépe uděláte, pokud zamýšlenou výstavbu svěříte odborníkům stavební firmy.

Sádrokarton - zdravotně nezávadný stavební materiál

Důvodem vzniku bylo hledání** stavebního materiálu**, který by byl zdravotně nezávadný, lehký, měl dostatečné tepelné a protihlukové izolační vlastnosti, výstavba jeho pomocí by měla probíhat rychle a také jeho cena by měla být přístupná. Koncem devatenáctého století v USA tak vydali první patent na předchůdkyni sádrokartonové desky. Postupným vývojem** sádrokarton** získal podobu, v jaké ho známe dodnes. Jeho používání se rozšířilo do celého světa. Vytlačilo takové stavební prvky, jako je heraklit nebo dřevotříska.

Konečná úprava

Druhy sádrokartonu a jejich použití

V současné době jsou nabízeny již čtyři druhy sádrokartonu. Jsou rozděleny barevným provedením podle účelu, ke kterému slouží. Sádrokarton se pak vyrábí v různých tloušťkách. Výběr tloušťky sádrokartonu závisí na jeho použití.

Bílý sádrokarton, výroba nábytku a polic

Představuje základní typ sádrokartonových desek. Standardně se používá při běžné suché sádrokartonové výstavbě, při rekonstrukcích nebo prostorových změnách interiéru. Využívá se také k výrobě nábytku nebo polic. Jediné, co je zde nutné dodržet je, že prostor musí být suchý a nesmí zde být zvýšené riziko požáru.

Zelený a červený

Červený sádrokarton, zvýšená pevnost, protipožární

Je typický svou silnější zvýšenou pevností. Červený nebo také růžový sádrokarton se používá** pro zlepšení protipožární ochrany staveb**. Nejčastěji je ale navrhován do speciálních typů zástaveb. Je to vlastně bezpečnostní prvek, který má za cíl zamezit šíření požáru. Jinak se červený sádrokarton při běžných stavebních úpravách nevyužívá.

Zelený sádrokarton, vlhké místnosti

Je určen pro speciální využití v prostorách s vyšší až nadměrnou vlhkostí. Z vnější strany jsou zelené desky ošetřené impregnační vrstvou. Ta zamezí možnému styku s vodou a tedy i možnému poškození následkem nadměrné vlhkosti. Zatmelený a přebroušený povrch desek je ale po dokončení sádrokartonové konstrukce ještě nutné natřít penetračním nátěrem. Tyto sádrokartonové desky kromě odolnosti vůči vlhku bývají odolné také vůči plísni. Zajišťuje to speciální nátěr. Jejich využití je zejména při rekonstrukcích bytových jader. Mohou se z nich vyrábět dokonce i police, které se stanou součástí zařízení bytového jádra. Jinak jejich uplatnění je také u bazénů, v šatnách sportovců, v relaxačních místnostech u saun. Možností využití je mnoho.

Modrý sádrokarton, odhlučněnímodrý

Je vyroben podle speciální receptury. Má vhodně zvolenou hustotu jádra, kterou tvoří upravená sádrová krystalická struktura** se specifickými tlumícími vlastnostmi.** Díky svému unikátnímu složení dosahuje deska vysokých akustických kvalit. Používá se zejména tam, kde je nutné snížit hlučnost. Může vytvářet zvukovou bariéru v podkroví nad hlučnou silnicí, stejně jak může odhlučnit ostatní místnosti od hudební zkušebny.

Konečná úprava sádrokartonových desek Šumperk a okolí

Po** instalaci sádrokartonových desek do profilů** a po instalaci všech potřebných rozvodů, se desky vytmelí a vybrousí. Zde je důležitá velmi precizní práce. Protože každá nerovnost je později pod povrchovou úpravou vidět. Po dokončení brusných prací, se provede konečná úprava povrchu. Tu je možné provést okrasnými** sádrovými stěrkami a omítkami, nebo tapetováním, obklady ze dřeva, dlažby nebo nátěry a malbou**. Jakou konečnou úpravu zvolit záleží na druhu interiéru. Často se jednotlivé úpravy kombinují a vzniká tak neotřelé originální bydlení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13233 (magazinpodnikani.cz#1266)


Přidat komentář