Sádrokartonové práce, příčky podhledy, půdní vestavby Brno

Sádrokarton je zajímavý a levný stavební materiál, který umožňuje rychle realizovat přestavbu interiéru bytu či domu. Je velmi často využíván při rekonstrukcích půdních vestaveb. Díky sádrokartonu může vzniknout zajímavý interiér se sníženým podhledem.

Pokud navštívíme zmodernizovaný byt nebo jakýkoliv prostor, který prošel rekonstrukcí, je téměř jisté, že narazíme na** sádrokarton.** Jeho využití je tak široké, že se s ním setkáváme téměř na každém kroku. Sádrokarton používá řada stavebních firem na dokončovací práce, využívá se například ke stavění příček nebo** snižování stropů** v podobě sádrokartonových podhledů*** *** . Důvodem jsou jeho **výborné vlastnosti, nízká cena a možnost použití jako tepelný a izolační stavební materiál. Ze sádrokartonu lze vytvořit stěny v podobě atypických tvarů a proto je velmi často využíván při rekonstrukcích půdních vestaveb.

Sádrokartonové práce Brno

co je sádrokarton

Sádrokarton, nebo také výraz sádrokartonové desky, je název pro stavební materiál, používaný pro výstavbu vnitřních stěn a stropů. Sádrokarton se vyrábí s použitím panelů z lisované sádrové hmoty mezi dva silné kartony papíru. Vše se potom vysouší v tzv. sušárnách. Místo papíru se také používá laminát - vodotěsná fólie a to hlavně kvůli zabránění tvorbě plísní. Zejména tento systém se využívá pro vyšší těsnost v prostorách, které jsou vystaveny vodě a vlhkosti, tedy převážně v** koupelnách**. Systém montáže sádrokartonu se používá jako stavebnice na celém světě pro dokončení výstavby vnitřních stěn a stropů. Sádrokarton je v současné době nejrychlejším a nejsnadnějším řešením zdění, nazývaným suché zdění. Díky systému ze sádrokartonu je možné rychle stavět příčky, realizovat rekonstrukce, zateplení a úpravy jakýchkoli interiérů.

Jak se sádrokarton vyrábí?

Samotná sádrokartonová deska je vyrobena z papíru, kde vnitřní jádro tvoří polo-hydrát ve formě síranu vápenatého a surového sádrovce. Tato směs se smísí s vlákny papíru nebo ze skleněnými vlákny, plastifikátory, pěnidlem a jemně mletou sádrou jako urychlovačem. Dále směs obsahuje EDTA, škrob nebo jiné látky, které zamezují výskytu plísní a také zvyšují požární odolnost (sklolaminát), voskové emulze nebo silany pro nižší nasákavost vody. Následně je vytvořen sendvič - jádro mokré sádry se vloží mezi dva listy papíru nebo těžké laminátové podložky. Potom se jádro sendviče suší ve velkém sušicí komoře. Po vysušení se sendvič stane tuhý a dostatečně silný pro použití jako stavební materiál. Tím je sádrokartonová deska připravena k použití.

Sádrokarton - tepelná a zvuková izolace, regulace vlhkosti

Základem každé sádrokartonové desky je sádra a papír, jenž fungují jako tepelná izolace a zvuková izolace. Sádrokarton má další výbornou vlastnost pro správné mikroklima - zajišťuje totiž regulaci vlhkosti v místnostech. Pokud potřebujeme sádrokarton použít do vlhkých prostředí, vybereme sádrokartonové desky, opatřené voděodolnou fólií. Další skvělou vlastností sádrokartonových desek je jejich protipožární odolnost, která činí 30 A min. Při použití speciálního nátěru pro zvýšení této odolnosti dosáhneme až na 60 A min. Ve stručnosti můžeme výhody sádrokartonu shrnout takto: dobrá tvarovatelnost, pevnost, jednoduché řezání, dlouhá doba životnosti, izolační vlastnosti, rychlá a snadná instalace. Ze sádrokartonu dokáže specializovaná firma** vybudovat** či zrenovovat v podstatě jakékoliv prostory Vašeho interiéru. Stačí se obrátit na zkušenou firmu, která se na montáže sádrokartonu specializuje. Ta Vám nabídne nejvhodnější řešení.

Použití sádrokartonu pro úpravy interiérů Brnosádrokartonové desky

Sádrokartonové desky slouží jako výborný stavební materiál, zejména pro úpravy interiérů. Zde slouží také jako protipožární ochrana, využívá se k zateplení a odhlučnění místností nebo k zakrytí starého původního zdiva. Sádrokarton v interiérech lze použít pro montáže stěn, montáže podhledů, příček, rekonstrukce koupelen nebo pro rekonstrukce podkroví. Sádrokarton ale také slouží pro vytvoření stěn vestavěného nábytku nebo pro podlahové systémy. Využití sádrokartonu si zřejmě mnohém prostředí ani neuvědomíme, má přirozenou podobu falešných zdí, kdy zároveň daný prostor odhlučňuje. Výhoda sádrokartonu spočívá v jeho snadné a rychlé instalaci a nenápadnosti - zde je ale třeba učinit správný výběr firmy. Pouze profesionální firma dokáže sádrokarton dobře řemeslně zpracovat.

Minerální podhledy Brno

Podobné použití, jako při realizaci podhledů ze sádrokartonu, má i materiál vyrobený z minerálních vláken - minerální stropní podhled. Minerální stropní podhledy mnohdy stropní sádrokartonové podhledy dokáží nahradit. Systém minerálních podhledů se skládá z nosného rastru, který tvoří hliníkové profily různých tvarů, šířek a barev. Nosná konstrukce je zavěšena pod stávajícím stropem a ní jsou namontovány podhledové desky, vyrobené z lisovaných minerálních vláken. Standardní rozměr minerálních podhledových desek je 600 x 600 mm, ale vyrábí se i v jiných rozměrech. Hlavními důvody, proč se minerální podhledy používají, jsou výborná** akustika**, odolnost proti vlhkosti, odolnost proti nárazům a protipožární odolnost.

Rekonstrukce půdní vestavby ze sádrokartonu v Brně

Sádrokarton je v interiéru oblíben především proto, že se jedná o stavební prvek takzvané suché technologie. To znamená, že použitím sádrokartonu se stavba výrazně urychlí. Sádrokartonové desky jsou lehké a pevné, umožňují snadnou manipulaci a nabízí široké využití ve stavebnictví. Jednou z nich je využití sádrokartonu pro rekonstrukce půdních vestaveb. Realizace půdní vestavby bývalo v domě dříve téměř nemožné. Ale díky výhodám sádrokartonu a možnostem, které nabízí specializovaná firma na rekonstrukce půdních vestaveb, máte dnes veliké možnosti. Pokud sádrokarton na půdě použijete, určitě budete spokojeni.půdní vestavby

Možnosti sádrokartonu pro půdní vestavby Brno

Půdní vestavba je pro sádrokarton ideální. Na půdě totiž nalezneme množství různých tvarů, úhlů a vysokých stropů. Sádrokarton lze během rekonstrukce půdních vestaveb úspěšně využít pro vytvoření příček, snížení vysokých stropů, zakrytí neestetického potrubí nebo vybudování šaten. Samozřejmě je sádrokarton vhodný pro zvýšení zvukové či tepelné izolace apod. Sádrokartonové desky se vyrábějí v několika tloušťkách, z nichž nejužívanější je deska tloušťky 12,5 mm. Větší tloušťky se používají z důvodů požárních, akustických či kvůli zvýšení odolnosti proti průrazu. Desky menší tloušťky se užívají pro ohýbané sádrokartonové konstrukce či tzv. suché omítky. Sádrokartonové desky lze montovat i ve více vrstvách. Pokud se tedy** obrátíte na firmu Uherské Hradiště**, která svému řemeslu rozumí, půdní vestavba Vám může nabídnout netradiční a velice** krásné bydlení**.

Jak natírat sádrokarton?

nátěr sádrokartonů

nátěru sádrokartonu je nutné dodržovat postup, který uvádějí výrobci speciálních barev, které jsou k tomuto účelu vyrobeny, což je důležité k tomu, aby byl nátěr kvalitní, barevně rovnoměrný a hlavně měl dlouhou životnost. Před samotným nátěrem je potřeba povrch penetrovat, což vede k tomu, že se vyrovná nasákavost sádrokartonu. K penetraci sádrokartonu používáme materiály, které se dají ředit vodou nebo rozpouštědlem. Poté co je sádrokarton penetrován, necháme jej pořádně vyschnout a teprve poté pokračujeme v aplikaci barevného nátěru. K nátěru sádrokartonu vybíráme omyvatelné disperzní nátěry z umělých hmot, olejové barvy a laky, akrylátové, polymerové, polyuretanové a epoxidové barvy. V žádném případě se na úpravu sádrokartonu nehodí nátěry na bázi minerálů, vápna, vodního skla a silikátů. Jakmile máme vybránu barvu, můžeme přistoupit k samotnému natírání, které se provádí nejčastěji válečkem, ale profesionálové používají také štětky či vysokotlaká zařízení.


Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13334 (magazinpodnikani.cz#1496)


Přidat komentář