Sádrokartónové práce - Moravskoslezský kraj

Se sádrokartonem lze v dnešní době vykouzlit takřka cokoliv. Pár nových příček dokáže Váš nudný byteček proměnit v nádherné místo odpočinku i zábavy! Sádrokarton Vám umožní vytoužené soukromí i komfort. Jeho využití nezná mezí...

Stavba se sádrokartonem je suchá. Není proto potřeba během jeho montáže opouštět dům. Úklidové práce bývají minimální, což jistě oceníte! Sádrokarton můžeme označovat za převratný a nadčasový materiál, který je odolný, pevný a překvapivě lehký. Nelze ho však použít na nosné zdi a prvky s vyšší zátěží. Jeho využití je však všestranné a žádané nejen do bytů ale i domů. Práce se sádrokartonem je poměrně snadná a zvládne ji každý domácí kutil s použitím lehkého návodu. Pokud však mezi tyto kutily nepatříte a řemeslné úkony Vám nic neříkají, vyplatí se na tuto práci přizvat zkušené odborníky.

Sádrokartonové konstrukce, jednoduché rozdělení místností

Konstrukce ze sádrokartonu můžeme skutečně využít v každé místnosti svého domu. Nejen že zlepšují tepelnou a zvukovou izolaci, ale také zlepšují celkový vzhled prostoru a zakrývají nerovnosti starých zdí. Příčky ze sádrokartonu** plní především dělící funkci místností.** Můžeme je využít v suchých i vlhkých prostorách stavebního objektu. Složeny jsou z nosného roštu, izolantu vyplňujícího prostor a opláštění. Typ příčky musíme volit z pohledu budoucího možného zatížení. Veškeré elektrorozvody, rozvody vody apod. se vkládají do dutin příček.** Desky** jsou nezávadné a nehořlavé. Zkušenému řemeslníkovi zabere montáž těchto sádrokartónových příček pár hodin. Hotové plochy se dají snadno opatřit Vámi zvoleným nátěrem či tapetou.

Sádrokartonové desky bílé, zelené, růžové

Nejoblíbenějším typem sádrokartonu jsou** desky bílé barvy**, které se vyrábějí ze směsi sádry a papíru. Tento druh se nejvíce využívá v obytných částech domu, v podkroví a při snižování stropů. Trh dále nabízí tzv.** zelené desky**. Ty jsou naimpregnovány, a proto se hodí do náročnějších podmínek, jako jsou koupelny, kuchyně a toalety. Bohužel jsou také podstatně dražší než bílé desky. Můžeme se setkat i se sádrokartony tmavě růžové barvy, které vynikají větší odolností vůči vysokým teplotám a jsou ohnivzdorné.

Sádrokarton - lehký a odolný materiál pro přestavby a stavby

Sádrokarton je sám o sobě velmi lehký, pevný a odolný materiál, který nepropouští párů.** Při zateplování se přidává** pod sádrokarton** izolační materiál** - skelná vata, polystyren a minerální vata. Velkou výhodou sádrokartonu je jeho ohebnost a snadná manipulace. Má vysoké spektrum využití a smí se obkládat jakýmkoliv druhem obkladů. Sádrokarton se dá lehce řezat i tvarovat a je možné z něj vytvořit dokonce i poličky či spižírny a šatny. Jeho povrch je hladký a dobře opracovatelný. Patří k nedílné součásti dnešního stavebnictví.

Kde všude využít sádrokarton?

Se sádrokartonem můžeme přímo kouzlit! Tímto zázračným materiálem dokážeme z obyčejné místnosti vytvořit místo odpočinku, relaxace a neomezených možností. Sádrokarton se dá využít ke změně dispozic místností, vybudování půdních vestaveb či instalaci střešních oken.

Originální nábytek ze sádrokartonu

Pokud jste nápadití, vynikáte svou fantazií a představivostí, snadno dokážete sádrokartonové desky využít jako módní doplňky Vašeho bytu. Co takhle vytvořit si v rohu místnosti novou šatnu, knihovnu či originální poličky? Nevidíme v tom problém! A pokud se nový nábytek okouká? Nevadí! Sádrokarton** můžete bezstarostně znovu rozložit** a odnést. Nebaví Vás barva sádrokartonové skříně? Vemte štětec a přetřete ji! Třešničkou na dortu bývá i vhodně a zajímavě řešené osvětlení, které se dá pohodlně zavést i do sádrokartónové příčky. Nová knihovna tak ve Vašem hnízdečku vytvoří příjemnou atmosféru a zcela originální rozměr.

Sádrokarton do koupelny

Zelený impregnovaný sádrokarton seženete kdekoli ve** stavebninách** či stavebních firmách. Je vhodný do koupelen právě díky tomu, že odolává vlhkosti a plísním. I zde můžete zapojit svou představivost a sami si navrhnout konečnou podobu svého sprchového koutu. Příčka ze sádrokartonu spolehlivě zakryje nevzhledné prvky Vaší koupelny, jako je bojler či kotel. Využití je nekonečné.

Nové podlahy za pomoci sádrokartonu

Sádrokarton je vhodným materiálem pro vytvoření plovoucí nosné vrstvy podlah převážně tam, kde je nevhodný mokrý způsob výstavby. Desky ze sádrokartonu určené na podlahy jsou mnohem pevnější a odolnější než klasické desky a pokládka se provádí na rovný podklad. Vše probíhá rychle a čistě. Desky se pokládají ve dvou vrstvách a spojují se lepidlem. Poté se aplikuje povrchová vrstva.

Stropy a příčky ze sádrokartonu

Desky sádrokartonu rozhodně** nemůžeme využít jako nosné stropy!! Můžeme z nich však vykouzlit **stropní podhledy. Stropy se dají pomocí sádrokartonu snížit, zateplit a využít jako další úložné prostory. Desky smíme ohýbat podle potřeby, proto docílíme i originálního vzhledu podkroví. Sádrokarton je vhodné kombinovat se zateplovací minerální vatou, díky které místnost izolujeme.

Příčkami ze sádrokartonu** dokážeme pohodlně rozdělit jakoukoliv větší místnost.** Dosáhneme tak konečně vlastního soukromí a většího komfortu bydlení. Do stěn se bez problému schovají veškeré rozvody. Navíc díky novým deskám kompletně změníme vzhled starých nerovných stěn. Díky tomu se nemusíme zabývat novou omítkou či škrábáním odlupujícího se zdiva. Díky ohebnosti materiálů můžeme vytvořit v pokoji atypické rohy či výklenky. Konečná úprava sádrokartonu se provádí malířskými barvami. Důležitý je však také penetrační nátěr, který zajistí rovnoměrnou savost povrchu.

Kvalitní sádrokartonové práce

Na českém i zahraničním trhu** existuje široká škála materiálů**. Měly by být opatřeny certifikátem a řádně odzkoušeny odbornými firmami. Pokud totiž sádrokartónová příslušenství nejsou kvalitní, mohou v budoucnu představovat problémy v podobě koroze profilů. Stavební dělníci, provádějící sádrokartónové práce, musí být pro tuto činnost proškolení a způsobilí. Seriózní firmy Vám zpracují kompletní kalkulaci přesně dle Vašich požadavků. Ta musí být přehledná a měla by obsahovat konkrétní ceny materiálu i odvedené práce. Již před zahájením sádrokartónové činnosti si s firmou ujasněte finanční podmínky, termín zahájení a ukončení práce a způsob vyrovnání. Předejdete tak případným potížím. Ujistěte se také, jestli firma k sádrokartonu využívá i tepelnou izolaci.

Zkušenosti v oboru jsou opravdu nenahraditelné. Je dobré předem se obrátit na recenze a doporučení jednotlivých firem ve Vašem okolí. Porovnejte ceny i kladná ohodnocení. Firmy by měly vždy nabízet minimálně dvouletou záruku na vykonanou práci. Možná se zdá, že dnešní doba je uspěchaná a dobrého řemeslníka musíme hledat jako jehlu v kupě sena. Není tomu tak! Stačí se jen dobře informovat!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13234 (magazinpodnikani.cz#1269)


Přidat komentář