Rekonstrukce bytových jader a koupelen Praha 4

Vaše bytové jádro dosluhuje, a tak přemýšlíte o nové koupelně a záchodu? Pak určitě neváhejte a zvolte rekonstrukci na klíč. Nová koupelna by totiž neměla mít jen nové obklady, ale i všechny rozvody.

Přestavba bytového jádra by měla být provedena jako komplexní. Tedy se vším všudy. To znamená, že by se měly odstranit umakartové stěny, staré rozvody i sociální zařízení a vše by se mělo nahradit novým. Tato varianta rekonstrukce je sice náročnější, ale pokud svěříte všechny práce do rukou profesionálů, pak celá rekonstrukce zabere asi deset dní, to podle vybraného materiálu na nové příčky. Rekonstrukce koupelen a bytových jader svépomocí je sice možná, ale ve výsledku ušetříte jen velmi málo za práci a mnohem více zaplatíte za materiál. A když koupíte materiál ve slevě, tak také neušetříte. Zlevněný materiál většinou je buď horší jakosti, nebo je výprodejovým typem. Ani jedno nedosahuje potřebných kvalit, které by nová koupelna měla mít. Rekonstrukce svépomocí má ještě jeden problém. Některé práce zkrátka nemůžete provádět sami. Zde je nutné sjednat si odborníky, například z Prahy 4.

Rekonstrukce bytových jader a koupelen - Praha 4

Sjednáte-li si stavbu či rekonstrukci bytového jádra nebo koupelny na klíč u pana Petra Kláska, určitě budete velmi spokojeni. Stavební firma pana Petra Kláska patří mezi vysoce spolehlivé a odborné firmy, které plní své zakázky na sto procent. Ke klientům přitom přistupují individuálně a s ochotou. Tak vznikají originální bytová jádra i koupelny, ve kterých se promítá nejen profesionalita provedení, ale i duše a zájmy zákazníka. Ostatně, na práci i přístup celé firmy pana Petra Kláska existuje řada doporučení i referencí. Ty si můžete prohlédnout přímo ve firmě, kde vám je na požádání předloží. Firmu pana Petra Kláska najdete na adrese 5. května 1109, Praha-Nusle, 140 00. Pro podrobnější informace, objednávku služeb, nebo sjednání schůzky můžete využít e-mailovou adresu klasek1@seznam.cz nebo telefonní číslo +420 721 895 618.

Modernizace koupelny Praha 4

Moderní koupelna není žádné skladiště, ale je to prostor pro odpočinek, relaxaci, nabrání nových sil a samozřejmě i pro očistu. V dřívějších dobách byla koupelna místem, kde se odkládalo, co bylo třeba. Byl to spíše prostor užitkový, než relaxační. Dnes je tomu naopak. Uvědomujeme si, jak moc potřebuje každý člověk relaxaci, jak moc je důležité rozdělit život na pracovní část a na část odpočinkovou. A právě koupelna se může stát relaxačním centrem, kde dobíjíte své baterky, získáte lepší náladu a uvolníte ztuhlé tělo. Koupelna toho však může dokázat i mnohem více. A to i na tak malinkém prostoru, jakým bytové jádro beze sporu je. I zde je možné vytvořit účinnou relaxační místnost. Postačí jen cíleně vybírat zařízení a nechat instalaci na odbornících.

Koupelna, dispoziční řešení koupelny

  • Petr Klásek
  • Tel: +420 721 895 618
  • E-mail: klasek1@seznam.cz

Každý, kdo začne uvažovat o** rekonstrukci nebo stavbě koupelny**, by se měl zamyslet nad tím, co od koupelny vlastně očekává. Jak by koupelna měla být vybavená, kdo ji bude používat, a co vše se v ní bude muset dělat. Teprve až budete mít zodpovězené tyto základní otázky, pak můžete začít zvažovat, jaké zařízení a jak velkou plochu. Právě z toho vám vyplyne dispoziční řešení. Chcete-li dosáhnout nejvhodnějšího dispozičního řešení, pak se obraťte na odbornou stavební firmu, která s vámi probere možnosti a vyzkouší je v takzvaném 3D programu, kde ve vizualizaci můžete dispoziční řešení měnit a zjistit tak, které je opravdu nejvhodnější.

Sádrokarton v koupelně Praha 4

Umakart byl svého času obrovským triumfem, který umožňoval na malém prostoru postavit sociální zařízení. Bohužel čas ukázal toto řešení jako nepraktické, nehygienické, nevzhledné a velmi těžko udržovatelné. Ve stěnách sádrokartonu se hromadí plíseň a houby, které nejdou odstranit. Prostor je nevětratelný, zatuchlý a nepříjemný. A tak jediným řešením je odstranění umakartových stěn a jejich náhrada novými materiály. Jako vhodné se jeví příčky ze sádrokartonového systému a pak ytong.

Sádrokarton je moderním materiálem, který umožňuje suchou výstavbu. Desky jsou ošetřené a přímo určené pro použití v bytových jádrech. Celý systém, ač sám je nenosný, umožňuje zavěšení i velmi těžkých skříněk jako jsou kuchyňské skříňky s nádobím. V příčkách se uschovají veškeré rozvody a zároveň je možné sádrokartonové desky použít k výrobě nábytku a designových prvků, jako jsou police, podhledy, nebo světelné rampy. Sádrokartonové desky umožňují i odhlučnění prostoru. To je výhodné, poněvadž pak již vás nebude rušit každé spláchnutí či napouštění vany.

Ytong patří k nejlehčím zdícím materiálům. Je lehký, má výbornou nosnost, přímo na neomítnutou příčku je možné lepit obklady. Nevýhodou je mokré zdění a tedy nutnost vysychání a pak vysekávání drážek pro instalační rozvody.

Rozvody a osvětlení koupelny Praha 4

Instalační rozvody by měly být nejen podle přísných norem, které jsou pro rozvody v koupelnách, ale měly by zohlednit i zamýšlené přístroje. Tedy zásuvky pro fény, kulmy, holicí strojky, zubní kartáčky či ústní sprchu. Zásuvky a připojení pro pračku a sušičku. A samozřejmě i připojení vany a sprchového koutu, které v případě masáží či páry mohou potřebovat kromě vody i elektrický proud. Osvětlení je nutné také instalovat promyšleně. Nad vanu se hodí dát světelná rampa s LED diodami, k zrcadlu pak přímé osvětlení, které usnadní líčení a další kosmetické úpravy.

  • Petr Klásek
  • Tel: +420 721 895 618
  • E-mail: klasek1@seznam.cz

Obklady a dlažba do koupelny Praha 4

Pro malé prostory je lépe volit velké kachle s jemnými vzory, prokládané proužky či mozaikou. Barvy by měly být světlé, pastelové a příjemné. Velké koupelny snesou i malé kachle, výrazné vzory a kontrastní barvy. Pod protiskluzovou dlažbu je vhodné instalovat podlahové vytápění.

Dveře koupelen Praha 4

Klasické dveře je možné nahradit posuvnými. V případě bytových jader se tak uspoří prostor. U velkých koupelen je toto řešení spíše zajímavou alternativou.

Sprchový kout nebo vana?

To záleží na tom, co máte rádi. Obojí je možné pořídit ve vysokém komfortu doplněné o mnoho zajímavých funkcí, jako jsou masáže, perličková koupel, pára, nebo i infra sauna. Stejně tak je možné pořízení ve zcela základní verzi. Zajímavou možností je pak kombinace vana – sprchový kout, která je určená právě do ztížených malých prostorů bytových jader.

Baterie a úspora vody

I když zvolíte nejjednodušší vanu, nebo sprchový kout, pak rozhodně nešetřete na vodovodních bateriích. Zde je vhodné instalovat baterie s úsporným systémem, který významně šetří vodu.

Záchod samostatně nebo v koupelně?

Jako výhodnější se vždy jeví samostatný. Ovšem existují i řešení, kdy se místnosti propojí a záchod se dá zatáhnout jednoduchými dveřmi. Tím je možné získat soukromí i více místa. Záchodová mísa by měla být vybrána s ohledem na úsporu vody. Velmi zajímavou možností je i automatický odvod zápachu přímo z mísy, a záchodová mísa se sprchou, která plně nahradí bidet.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14084 (magazinpodnikani.cz#3061)


Přidat komentář