Půjčovna aut, dodávek a obytných vozů- Ostrava

Jestliže potřebujete půjčit osobní vozidlo, dodávku k převozu nějakého materiálu, luxusní limuzínu na svatbu, terénní vůz na hory, či chcete vyrazit na dovolenou obytným vozem, stačí navštívit příslušnou autopůjčovnu.

Půjčovna aut, dodávek a obytných vozů

V podstatě každému se může někdy stát, že z nějakého důvodu potřebuje** půjčit auto**. Může se například přihodit, že Vaše auto nejede a Vy nutně někam potřebujete jet, nebo potřebujete auto větších rozměrů k převezení nějakého zboží, apod. V současné době existují na trhu firmy, které se půjčováním vozidel zabývají. Dnešní autopůjčovny nabízejí pro své zákazníky velké množství různých typů vozidel a mnoho dalších doprovodných služeb. Můžete si tak vypůjčit například** velkou dodávku, luxusní limuzínu na svatbu nebo třeba karavan či obytný vůz** na dovolenou. Půjčení vozidla může být jak krátkodobé tak i dlouhodobé, a to jak fyzickým, tak i právnickým osobám. Při výběru vhodné autopůjčovny je důležité oslovit firmu, která nabízí opravdu profesionální služby se vstřícným a individuálním přístupem ke každému zákazníkovi.

Jaké jsou výhody zapůjčeného vozidla

Některé** výhody zapůjčeného vozidla** jsou již výše zmíněny. Jedná se především o velice vhodnou variantu při poruše Vašeho vozidla, dále pak když potřebujete vůz větších rozměrů nebo s více místy na sezení. Právě zapůjčení dodávky na celodenní stěhování, apod., může být podstatně levnější varianta než autodoprava s řidičem. Občasné nebo dlouhodobější pronajmutí vozidla je také výhodné pro firmy, kdy si nemusí kupovat drahý vůz, který by neměl až takové uplatnění. Pokud jedete v zimě do hor, je možné si zapůjčit terénní vůz s pohonem 4x4, nebo třeba luxusní limuzínu na svatbu. Právě pro výjimečné příležitosti, kdy je potřeba reprezentovat Vaši firmu, je možné si zapůjčit luxusní vozy renomovaných značek. Velice oblíbeným se stalo půjčování obytných vozidel, díky kterým můžete vyrazit na zahraniční dovolenou bez cestovní kanceláře, aniž byste se starali o shánění ubytování. Všechny vozidla musí být v dokonalém technickém stavu s veškerou výbavou, případně i dálniční známkou, mají havarijní pojištění, díky čemuž nasednete do vozidla a nemusíte se o víc starat.

Půjčení obytného vozu

Jak je již výše zmíněno, v posledních letech je půjčení obytného vozu stále více populární. Jestliže se nechcete nechat svazovat cestovní kanceláří, být odkázáni na jednu destinaci, apod., je půjčení obytného vozidla tou pravou volbou. Díky obytnému vozu si můžete užít opravdu svobodnou dovolenou, kdy bude jen na Vás, zda v dané oblasti zůstanete, nebo pojedete jinam. Dnešní autopůjčovny nabízejí k pronájmu obytné vozy a karavany s bohatou komfortní výbavou, jež zaručí skutečné pohodlí. S pronajatým obytným vozem můžete vyrazit jak za sluncem, tak za poznávacím výletem, hudebním festivalem, za sportem, nebo třeba do hor. Moderní obytné vozy jsou velice spolehlivé vozidla, s kterými můžete bez problémů ujet denně stovky kilometrů. Tyto vozidla nabízejí díky promyšlenému interiéru dokonalý komfort, přičemž není problém naložit objemná zavazadla, jízdní kola nebo třeba lyže. Zapůjčené obytné vozy bývají vybaveny kvalitní GPS navigací, potřebným pojištěním či dálniční známkou. Pokud přemýšlíte o půjčení si obytného vozu, je možné si vozy prohlédnout na příslušných internetových stránkách autopůjčoven nebo si je jít prohlédnout osobně. Některé autopůjčovny nabízejí mimo jiné k obytnému vozu nebo karavanu zapůjčení různých doplňků, například kempinkový nábytek, nosiče kol, apod.

Jak probíhá půjčení vozidla

Pokud uvažujete o půjčení vozidla z autopůjčovny, je dobré se podrobně seznámit s podmínkami zapůjčení, které se u jednotlivých firem mohou trochu lišit. K půjčení vozidla budete zcela jistě potřebovat občanský průkaz, řidičský průkaz, případně nějaký třetí doklad, kterým může být například PAS, kopie rodného listu, apod. Při zapůjčení vozidla budete asi muset také dát vratnou kauci na spoluúčast, která se liší v závislosti na typu vozidla, přičemž se většinou pohybuje kolem 10 tisíc korun. U drahých limuzín může být kauce třeba i 25 tisíc korun nebo i víc. Jestliže si chcete půjčit vozidlo jako firma, je nutné předložit živnostenský list, výpis z obchodního rejstříku, řidičský průkaz řidiče a občanský průkaz jednatele firmy. I v tomhle případě je nutné složit vratnou kauci. Jak je již uvedeno, u některých autopůjčoven je možné si Vámi vybrané vozidlo zarezervovat prostřednictvím internetu z pohodlí domova. Vozidlo je možné si převzít přímo v autopůjčovně, avšak některé autopůjčovny nabízejí přistavení vozidla na předem určené místo, třeba přímo před Váš dům. Samozřejmostí je při převzetí a také při předání vozidla plná nádrž. V ceně zapůjčeného vozidla bývá již zahrnuté havarijní pojištění platící nejen v ČR, ale i v celé EU, dále povinné ručení, dálniční známky, apod. Samozřejmostí je stoprocentní technický stav vozidla a povinná výbava.

Kolik stojí zapůjčení vozidla

V současné době je možné si zapůjčit vozidlo za velice příznivou cenu, zvláště pak, využijete-li nějaké akční nabídky. Samotná cena se za zapůjčení odvíjí od typu vozidla. Obecně platí, že výhodněji vychází dlouhodobější pronájem vozidla. Při akčních nabídkách může být například v ceně pronájmu půjčení navigace, apod. Pokud potřebujete vozidlo například na celý den nebo na delší cestu, je cena půjčeného vozidla většinou mnohem výhodnější než taxík nebo autodoprava s řidičem. Součástí pronájmu vozidla jsou také rozsáhlé asistenční služby. Jednotlivé akční nabídky a ceník za pronájem daného vozidla většinou naleznete na internetových stránkách autopůjčoven. Pokud si půjčíte menší vozidlo na jeden den, může vás to přijít přibližně na tisíc korun, pokud si jej půjčíte na víc dní, může se cena za den pronájmu pohybovat kolem** 600 korun**. Jak je již ale uvedeno, vše záleží na dané autopůjčovně a typu vozidla. U zapůjčeného vozidla je také velká výhoda neomezený limit najetých kilometrů během pronájmu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14048 (magazinpodnikani.cz#3025)


Diskuze a zkušenosti

milena | 18.08.2016 13:39
Půjčení dodávek je dobrá alternativa když si nechcete kupovat nový auto nebo z bazaru. Díky za článek. JInak v Praze doporučuju ac půjčovnu (acpujcovna.cz/) , mám je ověřené.


Přidat komentář