Projektování elektroinstalace - Havířov a okolí

Snad každý z nás ví, jak je elektřina v domě užitečná a dnes už prakticky nutná. Bez elektřiny už si velká většina z nás dovede život jen těžko představit. Poradíme Vám, na koho se obrátit v případě potřeby její instalace.

Stavíte-li nový dům nebo chystáte-li se na důkladnou** rekonstrukci** starého domu, pak jistě víte, že se k tomu vztahuje bezpodmínečně zavedení elektřiny. Neměli byste zapomínat, že nebezpečí vadné elektroinstalace sebou nese velká rizika. S tímto také souvisí nutnost pozvat si na tuto práci odborníky, kteří tomu jednak po všech stránkách rozumí a kteří Vám zajisté poradí se všemi problémy, které s** elektřinou** souvisí.

Zajištění projektu elektroinstalace Havířov a okolí

Zavedení elektřiny do bytu, domu nebo většího podniku se liší samozřejmě časovou náročností a rozsáhlostí práce. Úplně první věc, kterou je třeba udělat, než se začne s prací samotnou, je vytvoření detailního plánu celé budovy nebo objektu, kde má být elektroinstalace provedena. Zavedení elektřiny se musí samozřejmě realizovat podle jistých norem a předpisů. Pokud se chystáte pouze na nepatrné změny v** elektrickém vedení**, nemusí být vytvoření plánu nutné. Ale naopak, když se chystáte na velké změny, jsou dohled a práce odborníků nezbytné, protože by se také mohlo stát, že by Vaše elektřina nemusela projít vyžadovanou revizí. Elektroinstalační firmy by měli tedy nejprve vypracovat podrobný plán prací s orientační cenou a poté ho zrealizovat a zajistit i jeho revizi. Cena prací se také může různit. Vše záleží na velikosti objektu, kde chcete elektřinu zavést. V menších bytech tedy zaplatíte za** elektroinstalatérské služby** od 2000 Kč u větších obydlí nebo hal se cena samozřejmě zvyšuje.

elektroinstalaceOchrana proti elektrickému proudu, výpadky proudu, poruchy

Každý samozřejmě vyžaduje, aby všechny elektrovodiče byly v jeho domě bezpečné. Riziko nehod, poruch a výpadků bývá při nesprávné instalaci choulostivě vysoké. Ochranu lze zajistit několika způsoby. Současně se hojně využívá například třívodičový rozvod, který v případě zkratu elektřiny způsobí dočasnou nefunkčnost spotřebičů. Jinak tomu bylo ještě u dvouvodičově napájených zásuvek, kde bylo nebezpečí úrazu mnohonásobně vyšší, díky tomu, že se při přepjetí v elektrospotřebičích elektřina vracela do zásuvky, kde hrozilo nebezpeční úniku proudu, kvůli absenci ochranného kolíku. Riziko úrazu bylo třeba o to vyšší, když se porouchala lednička či pračka, kde byla navíc ještě přítomna voda.

Dalším typem protekce je zesílená nebo dvojitá izolace vodičů. Ta slouží k vyšší ochraně před nehodami způsobenými elektřinou. Tuto izolaci obsahují dnes už téměř všechny elektrospotřebiče, které přichází do kontaktu s lidským tělem. Dalšími způsoby, jak zabránit úrazu elektřinou ve Vašem domě je například zavedení odděleného napájení pro jeden spotřebič nebo zavedení menšího napětí či instalace proudových chráničů.

Montáž hromosvodů

Dalším prvkem, který se postará o Vás klidný spánek a ochrání Váš dům před úrazem elektřinou a následným vyhořením, je hromosvod. Jak všichni jistě víte, slouží k odvedení nebezpečné elektřiny blesků do země a chrání tak dům před jejím plným zásahem. Vynálezem této důmyslné věci byl v 18. století rodák z Čech Prokop Diviš, který nebyl ovšem za svůj záslužný počin řádně oceněn.** Hromosvod** se dnes zavádí ke všem objektům, které by nějak mohly ohrozit lidský život nebo způsobit hospodářské či kulturní škody na majetku. Skládá se obvykle ze tří částí, a to jímacího vedení, svodu a vlastního uzemnění. Obvykle se pak vyrábí z materiálů jako je zinková ocel, slitin hliníku, mědi nebo nerezavějící oceli.

Jak snížit spotřebu elektrické energie

Snížení spotřeby elektřiny se dá samozřejmě několika způsoby. Například rodinné domy vytápěné elektřinou můžou ušetřit koupí krbových nebo kachlových kamen, která vystačí vytopit i několik místností najednou. Navíc vytvoří i jakési příjemné a radost rozdávající teplo domova, které ocení téměř každý, hlavně pak v chladnějších obdobích roku. Nově zavedený fenomén výstavby nízkoenergetických domů má také svá pro, co se úspor energie týče. Dalším přínosným faktorem jak ušetřit, je kupovat elektrospotřebiče s nízkou spotřebou elektrické energie. Prodejci Vám jistě velmi rádi poradí, jak si správně takový přístroj vybrat. Dnes již existuje celá řada takových výrobků, takže můžete počítat s docela velkou možností výběru. Například předtím, než si půjdete koupit novou pračku nebo ledničku, zauvažujte nad její využitelností a potřebě výkonu. Přece jen člověk, který žije sám, bude potřebovat ledničku i pračku menší než ten, který žije v domácnosti s několika dalšími členy. Dalším tipem se mohou stát** úsporné žárovky**, které v dnešní době pomalu, ale jistě nahrazují v domácnostech žárovky obyčejné. Tyto žárovky jsou vyráběny kvalitně a s příjemným světlem, které doladí Vaši domácnost k dokonalosti.

Solární panel, zdroj energie pro dům

Solární panely slouží k přetvoření světelné energie na elektrickou. Předtím, než se rozhodnete si solární panel pořídit, měli byste se nejprve zorientovat v jejich typech a využití. Obvykle rozlišujeme tři základní typy solárních panelů:

  • Křemíkové SP – jsou tvořeny polovodičovými křemíkovými plátky pokrytými skleněnou vrstvou, která panel chrání před škodlivými vlivy okolí.
  • Organické SP – jsou tvořeny z geneticky vytvořených bílkovin, které pomocí fotosyntézy vytvoří potřebnou elektrickou energii.
  • Fotovoltaické fólie – tyto se sestávají z vrstev tenkých solárních článků. Jejich výhoda tkví v tom, že se dají upotřebit na větší a nerovné plochy. Pro zavedení fotovoltaických fólií se využívá například celá strana střechy.

Jejich využití se váže především například na ohřev vody a topení nebo je lze použít také na vyhřívání Vašeho bazénu. Solární panely se doporučuje kupovat zásadně od zkušených a renomovaných prodejců, kde se vyhnete zbytečnému a nekvalitnímu zboží. Záruka výrobků je pak až 10 let, což je pro kupující velice atraktivní fakt. Celková životnost panelů je pak až 35 let. Ceny jsou pak odvozeny od jejich kvality a výkonu.

Odborníci na elektroinstalaci Havířov a okolí

Zavedení elektrických obvodů je náročnější práce, při které byste ale určitě neměli chybět, i když si na ni přivoláte odborníky Jihlava. Nejen že vám vysvětlí, co budete chtít vědět, ale můžete také sledovat jejich kvalitně odváděnou práci a lecčemu se také přiučit.

domovní elektroinstalace

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13340 (magazinpodnikani.cz#1514)


Přidat komentář