Profesionální finanční poradce - Tábor a okolí

Nemáte přesnou představu o tom, co je to finanční poradenství a jaká je náplň práce finančního poradce? Nevíte, jaké služby vám může finanční poradce nabídnout? Tak v tom případě, čtěte dále a vše podstatné se dozvíte.

Oblast finančních produktů je značně rozsáhlá a prochází neustálými změnami. Orientovat se ve finančnictví tak může být mnohdy značně složité. A právě proto jsou zde finanční poradci, kteří nám mohou pomoci. V České republice se finančním poradenstvím zabývá na živnostenský list asi desítka tisíc lidí. Někdo má tuto práci jako hlavní pracovní poměr, jiní zase jako vedlejší. Rozhodnete-li se pro spolupráci s finančním poradcem, buďte pečlivý při jeho výběru.

Finanční poradenství - Tábor a okolí

Zkusme se podívat na to, co je to vlastně finanční poradenství. Finanční poradenství je individuální poradenství fyzickým a právnickým osobám v oblasti financí. Finanční poradce by měl být odborník, který vám nabídne pomoc s osobními, rodinnými a firemními financemi. Výstupem finančního poradenství je dobře pochopitelný finanční plán. Díky kvalitně zpracovanému finančnímu plánu může klient lépe dosáhnout svých životních cílů.

Finanční poradce - Tábor a okolí

Finanční poradce je odborník se znalostmi a zkušenostmi v oblasti finančních produktů. Finanční poradce by měl umět srovnávat výhodnost jednotlivých finančních produktů a nabídnout řešení šité na míru právě pro svého klienta. V případě, že jste narazili na skutečně profesionálního finančního poradce, bude se váš poradce zajímat o vaše přání, potřeby a výhledy do budoucna. Finanční poradce musí být také dobře informován o rizicích klienta a všech smlouvách, které má klient uzavřené. Další důležitou informací pro finančního poradce jsou vaše příjmy a výdaje. Jakmile získá finanční poradce všechny důležité podklady, vypracuje finanční plán. Finanční poradce vám doporučí ideální finanční produkt právě pro vás. Dále vám pomůže zorientovat se v úvěrech, penzijním pojištění, stavebním pojištění, hypotečních úvěrech, investicích do podílových fondů a podobně. Vždy se mějte na pozoru před finančním poradcem, který se vám snaží vnutit určitý produkt.

Výhody finančního poradenství - Tábor a okolí

Finanční poradce by měl umět vždy srozumitelně vysvětlit, který finanční produkt je ideální právě pro nás a která instituce vám tento produkt může nabídnout nejvýhodněji. Finanční poradce nás informuje o vypovídání smluv nebo možných rizicích z poklesu investic. Dobrý finanční poradce se také podílí na optimalizaci starých smluv.

Jak vybrat finančního poradce - Tábor a okolí

Existuje několik pravidel, jak vybírat správného finančního poradce. Tak za prvé se raději vyhněte spolupráci s rodinnými příslušníky. Nezapomínejte rozlišovat mezi obchodním zástupcem a poradcem. Obchodní zástupce zastupuje vždy jednu nebo několik institucí. Obchodní zástupce vám tak bude nabízet produkty firmy, pro kterou pracuje. Obchodní zástupce bývá zaměstnancem této firmy nebo pracuje jako živnostník. Poradce by vám naopak měl nabídnout finanční produkty většího množství institucí.

Mezi vlastnosti správného finančního poradce se řadí dochvilnost. Dejte si pozor na záměrné vytváření časové tísně. Ta někdy slouží finančnímu poradci k zmanipulování klienta. Správného finančního poradce poznáte podle jeho zájmu o vaše plány a potřeby. Finanční poradce by vám měl naslouchat a hledat nejlepší řešení právě pro vás. Kvalitní finanční poradce doporučí svému klientovi, jak pokrýt co nejvíce vlastních rizik a zabezpečit svou rodinu. U finančních produktů si nechte pečlivě vysvětlit a zmínit také výhody a nevýhody daného produktu.

Když vybíráte finančního poradce, dejte na váš dojem. Váš vztah by neměl být pouze obchodní, ale také lidský a důvěrný.

Co je to finanční plán - Tábor a okolí

Součástí každého finančního poradenství by mělo být také vytvoření finančního plánu. Ve finančním plánu jsou stanoveny cíle, kterých chce klient ve svém životě dosáhnout. Finanční plán je vytvořen na základě příjmů a výdajů každého klienta. Finanční plán může počítat také s finančním zabezpečením na stáří, můžete si odkládat např. na penzijní připojištění. Nebo váš finanční plán může být zaměřen na vzdělávání vašich dětí. Součástí jiného finančního plánu je finanční zabezpečení rodiny v případě nepředvídatelných ran osudu, jako je onemocnění, úraz nebo smrt člena rodiny. Finanční poradce vám může vypracovat finanční plán, který se bude zaměřovat na řešení dluhů. Součástí finančních plánů je také plnění životních přání a cílů.

Jak probíhá spolupráce s finančním poradcem - Tábor a okolí

Samozřejmě, že každý finanční poradce pracuje odlišným způsobem, ale většinou bývá zvykem, že se s vámi v prvních měsících sejde přibližně šestkrát. A co očekávat od těchto schůzek? První schůzka s finančním poradcem bývá především formální a krátká. Na první schůzce se vám finanční poradce představí a řekne vám o službách, které nabízí. Na první schůzce finanční poradce představí svou práci a vy si uděláte obrázek o službách, které můžete využít. Na druhou schůzku je potřeba připravit podklady k vašim příjmům a výdajům. Dále se bude finanční poradce zajímat o vaše vyhlídky do budoucna, přání a sny. Budete si muset také připravit kopie smluv, které již máte uzavřené. Společně s finančním poradcem proberete, zda chcete smlouvy změnit nebo optimalizovat. Další schůzka bude zaměřena na hledání optimálního řešení pro vaši finanční situaci. Finanční poradce vám přinese finanční plán vytvořený přesně na míru pro vás. Dále se také seznámíte s návrhy smluv. Všechny smlouvy si vždy pečlivě prostudujte a nebojte se zeptat finančního poradce na věci, kterým nerozumíte. Dále navazuje schůzka, která je především administrativní. Během schůzky budete kontrolovat smlouvy a podepisovat je. Když se smlouvou nebudete spokojeni, požadujte jejich úpravu a nic nepodepisujte. Přibližně po měsíci následuje další schůzka. Během poslední schůzky s vašim finančním poradcem proberete, jak bude probíhat vaše další spolupráce. Můžete se domluvit např. na tom, že vás finanční poradce kontaktuje v případě, že se objeví zajímavé finanční produkty.

Finanční poradenství na závěr

Nyní záleží na vás, zda se rozhodnete spolupracovat s finančním poradcem. Finanční poradce vám pomůže provést analýzu vaší současné finanční situace a nabídne vám řadu řešení. Profesionální finanční poradce je zdvořilý, má příjemné vystupování a zajímá se o vás. Finanční poradce chce znát podrobné informace o vašem životním standardu, chce znát vaše potřeby, problémy a přání do budoucna. Finanční poradce vám pomůže vyřešit otázku kam a jak investovat vaše finance. Záleží jen na vás, zda chcete investovat své peníze do cestování, zabezpečení rodiny, zabezpečení vzdělání vašich dětí nebo máte jiná přání a potřeby. Velmi důležité je také zhodnotit možná rizika vaší rodiny. Kdo zajistí finančně rodinu v případě, ztráty zaměstnání, úrazu či v nejhorším případě smrti. Také v této oblasti vám pomůže finanční poradce zorientovat se a doporučí vhodný typ pojištění.

Profesionální finanční poradce - Tábor a okolí

Finanční poradce vám poradí s výběrem hypotéky, spotřebitelského úvěru, dalšími investicemi, spořením a pojištěním. Finanční poradce by vás měl umět nasměřovat na zodpovědné finanční jednání a rozhodování. Začněte spolupracovat s dobrým finančním poradcem např. na základě zkušeností vašich známých.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id32867 (ck#662)


Přidat komentář