Prodej palivového dřeva - Frýdek-Místek

Nastupující podzimní dny se nesou nejen v duchu houbaření, či romantiky směrem k barevné kompozici listů, ale také jsou signálem blížící se topné sezóny. Chcete-li topit současně ekonomicky a ekologicky, pak se Vám nabízí palivové štípané dřevo.

 

Topit je sice možné prakticky vším, ovšem jinak je to již v případě, není-li Vám lhostejná ekologická a finanční stránka vytápění. Tzv. čisté topení Vám nabízí dřevo, respektive kvalitní palivové dřevo. I když by se mohlo na první pohled zdát, že rozdíl v dřevě, jako takovém, není, pak ať už máte nový, nebo starší kotel, určitě zvolte solidního a spolehlivého dodavatele dřeva. Pro optimální výkon kotle, kamen, krbu totiž budete potřebovat dřevo kvalitní a navíc řádně proschlé. Není od věci se pídit, a nechat si od Vámi vybraného zpracovatele dřeva sdělit, jak je to s množstvím vlhkosti palivového štípaného dřeva, které má ve své nabídce. Vlhkost dřeva určeného na topení by neměla přesáhnout doporučenou hodnotu 20 %. Určitě není Vaším přáním, abyste platili za „vodu“ obsaženou ve dřevě, místo za řádně proschlé dřevo, které Vám nabídne vyšší výhřevnost. Štípané dřevo je sice dražší, ovšem prakticky ihned připravené k použití.

výhřevnost

Prodej palivového dřeva - Frýdek-Místek

Bydlíte-li ve Frýdku-Místku, ale také v přilehlém okolí, pak Vám můžeme dát tip na profesionálního zpracovatele dřeva na topení, firmu Nikola Pospíšilová, se sídlem Na Zbytkách 83, 738 01 Staré Město. U námi doporučené firmy můžete poptávat jak palivové dřevo tvrdé, tak měkké. Nejen s výběrem vhodného štípaného palivového dřeva se můžete s důvěrou obrátit na paní Pospíšilovou. Budete si moci objednat zpracování dřeva, včetně následné dopravy na Vámi požadované místo. Nebude tedy nutné, abyste si pracně sháněli vozík, platili za jeho pronájem atd.

Bližší informace o poskytovaných službách, viz http://www.palivove-drevo-frydek.cz/.

Dotazy a objednávku můžete směřovat na e-mail: info@palivove-drevo-frydek.cz. Připojujeme také tel.: +420 775 569 822.

palivové dřevo

Palivové dřevo a jeho výhody

Již v úvodu jsme zmínili stěžejní výhody palivového dřeva, ke kterým patří ekologická a ekonomická stránka. Jak plyn, tak elektrická energie, které mnozí z nás využívají jako tepelný zdroj, zaznamenávají spíše zdražující tendenci, než zlevňující. Více, než vhodnou alternativou k plynu a elektrické energii, co se týká tepelného zdroje, je bezesporu dřevo. Budete-li hledat nejlevnější tepelný zdroj, palivo, pak na samém vrcholku stojí právě palivové dřevo. Chcete-li každým rokem ušetřit za topení, pak máte důvod topit dřevem. Ve srovnání například s plynem, Vás topení dřevem může vyjít až 3x levněji. Ve srovnání s uhlím, Vás pak topení dřevem může vyjít až 2x levněji. Pokud byste chtěli porovnat výhřevnost suchého dřeva s dřevními briketami, či peletami, pak je dřevo srovnatelné.

Cena však není jediným rozhodujícím parametrem, který Vás může přesvědčit, čím si letošní topnou sezónu zatopíte, přitopíte. Topení dřevem je jednoznačně ekologickou záležitostí. Dřevo Vám poskytne záruku dobré výhřevnosti. Palivové dřevo je nenáročné, co se týká jeho skladování. Palivové štípané dřevo vyžaduje snadnou manipulaci. Jak zpracování, tak dopravu dřeva si můžete objednat.

V případě palivového dřeva si budete moci vybrat, zda Vaší volbou bude palivové dřevo měkké, nebo tvrdé.

Palivové dřevo měkké

K žádanému palivovému dřevu měkkému se především řadí borovicové a smrkové dřevo. Jednoduše řečeno, měkké palivové dřevo pochází z jehličnatých stromů. Měkké palivové dřevo je vhodné například pro kombinovaný kotel, nebo také dřevokotel. Dále se měkké palivové dřevo hodí pro zapalování Vámi požadovaného ohně. Je-li pro Vás důležitá rychlá výhřevnost, pak pro Vás může být měkké palivové dřevo volbou číslo jedna. Na druhou stranu však musíte u měkkého palivového dřeva očekávat také fakt, že shoří za kratší dobu, než by tomu bylo u tvrdého palivového dřeva.

borovicové dřevo

Palivové dřevo tvrdé

K žádanému palivovému dřevu tvrdému se především řadí dubové, bukové, habrové, olšové, břízové dřevo. A tady se nabízí, že tvrdé palivové dřevo pochází z listnatých stromů. Tvrdé palivové dřevo je vhodné například pro krbová kamna, krb. U tvrdého palivového dřeva oceníte, že při jeho hoření nedochází k tzv. prskání. Na druhou stranu, tvrdé palivové dřevo se zapaluje o něco hůře, a v porovnání s měkkým palivovým dřevem nedosahuje takové intenzity vzplanutí. Co Vás však u tvrdého palivového dřeva potěší, je jeho dlouhá výhřevnost a stabilita.

Suché a čerstvě poražené dřevo

Vyšší výhřevnost Vás čeká u suchého palivového dřeva, které buď mělo možnost přírodní cestou vyschnout, nebo bylo potřebného vyschnutí docíleno umělou cestou. Oproti tomu právě poražené dřevo disponuje poměrně vysokou vlhkostí, která se pohybuje i kolem 60 %. Řádně proschlé palivové dříví pak disponuje vlhkostí kolem 20%. Je tedy zřejmé, že pro kvalitní zatopení je vhodnější suché palivové dřevo, než čerstvě poražené. U suchého palivového dřeva se také nemusíte obávat, že by došlo k zanášení komínu, či by vám nedostatečně hořelo. Z uvedených důvodů je poptávka po suchém palivovém dřevu vyšší, než po čerstvě poraženém. Doporučujeme Vám tedy včas řešit objednávku suchého palivového dřeva, a nečekat na poslední chvíli.

Palivové dřevo tvrdé – habr

Habrové dřevo je velmi kvalitním palivem. Pro habr je typická jeho tvrdost a houževnatost, která je také ceněna při výrobě různých nástrojů, jako je hoblík, topůrek aj. Habrové dřevo není zase tak standardním, respektive obvyklým palivovým dřevem, a to především z důvodu jeho vyšší ceny. V tomto případě se však vyšší cena také rovná vyšší výhřevnosti. Je tedy na Vás, co od palivového dřeva očekáváte, a kolik jste ochotni za něj vydat.

Palivové dřevo tvrdé – bříza

Také bříza patří k velmi ceněnému palivovému dřevu, které je vysoce výhřevné.

tvrdé dřevo-bříza

Palivové dřevo tvrdé – dub

Dubové dřevo je ceněné pro svoji pevnost, tvrdost. Hledáte-li perfektní palivové dřevo pro vytopení Vašeho domova, či chalupy, pak můžete vsadit právě na dub. Palivové dřevo dubové Vás mile překvapí svoji skvělou výhřevností. Navíc je pro dubové dřevo typické hoření pomalým plamenem, což se pozitivně projeví na nákladovosti za otop.

 

Palivové dřevo tvrdé – buk

Také buk je výborným palivovým dřevem, které je oblíbené nejen jako palivo, ale také pro výrobu nábytku. Bukové dřevo je ideálním palivem, které můžete použít do Vašeho krbu.

tvrdé dřevo-buk

Štípané palivové dřevo

Štípané palivové dřevo může být připravené v rozličných délkách od cca 20 do cca 50 cm, s nabídkou dopravy prakticky v jakémkoli množství, rovnané na paletách. Pokud jde o rovnaný prostorový metr palivového dřeva, pak se jedná o jednotku, která slouží pro měření palivového štípaného dřeva. Prostorový metr rovnaný, označený Prmr, je krychlí o rozměrech 1 x 1 x 1 metr, která je vyplněná narovnaným palivovým dřevem. Co se týká mezer mezi dílčími kusy dřeva, pak ty jsou minimální. Pro Vás je výhodou, že máte snadnou kontrolu o množství dovezeného dřeva. U některých zpracovatelů se také můžete setkat s možností sypaného palivového dřeva, kdy jde o jednotku Prms. Zde je výhodou, že se do ceny za dřevo nezapočítává jeho skládání. Dřevo je totiž sypané. Poslední množstevní jednotkou u palivového dřeva, je Plnometr, kdy se dřevní hmota objednává především pro pilařský, či jiný větší provoz.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14262 (magazinpodnikani.cz#3239)


Přidat komentář