Prodej a pronájem nemovitostí s realitní kanceláří Zlín

Nabídka realitních kanceláří je často pestrá a široká, takže si v ní najde dost i samotný zájemce o koupi, nebo pronájem. Je i vhodné s realitní kanceláří spolupracovat v obou směrech.

Prodej nebo koupě nemovitostí není kolikrát úplně jednoduchá záležitost. Jistě všichni ti, co podobným procesem prošli, dost dobře vědí, o čem je přesně řeč. Kolikrát se totiž na cestě k vytouženému domku vyskytne tolik nenadálých skutečností a překážek, jež je nutno řešit individuálně a vždy včas. Ne vždy je toto jednoduché, obzvláště pak pokud je na to člověk sám a nemá odbornou radu, která by mu na této cestě pomohla. A to je právě práce i pro realitní kanceláře, které nefungují jen jako prostředek ke koupi a prodeji, ale mimo to i jako důležitý faktor při financování a obecně i převodu nemovitosti na jiného vlastníka. Toto je opravdu potřeba zmínit, protože tak může být celý proces snazší a jednodušší, než běhání a zjišťování aktuálních informací individuálně.

Kdy se obrátit na realitní kancelář?

Často je spojena žádost o pomoc na realitní kancelář v tom případě, kdy má člověk zájem svoji nemovitost prodat. Jenže pravdou je to, že je dobré se na ni obrátit i v případě, kdy zatoužíme nemovitost nejen prodat, jenže i pronajmout. Nebývá to sice tak časté, ale když máte co nabídnout, ale nemáte tolik prostoru pro to, se sami o celou záležitost postarat, nebo třeba čas tomuto nechcete věnovat, pak je to nejlepší možností, která tu je. Na realitní kancelář je dobré se obrátit tehdy, pokud máte v zájmu nemovitost prodat, ale i pronajmout.

Máte zájem o koupi

Další důležitou možností, kdy se na realitní kancelář obracíte je v tom případě, kdy máte zájem z druhé strany, tedy samotnou nemovitost koupit. Nejčastěji se jedná o to, kdy si přímo vyberete danou nemovitost a skrze ní reagujete na nabídku realitní kanceláře. To je poměrně běžné, ale dá se také oslovit realitní kancelář, pokud máte zájem o koupi, přitom ale nemáte žádnou konkrétní nemovitost vybranou. Zadají se požadavky, které má zájemce o koupi a pak se i nenabízená nemovitost vyhledá.

Když máte požadavky, je cesta snadná

Je to sice méně tradiční, ale není to vůbec nějaký nesplnitelný požadavek. Důležité je vědět, co musí vše nemovitost splňovat a co může mít, co naopak zájemce nechce a rozhodně nebude akceptovat. S takovými požadavky je pak možno pracovat a třeba i danou nemovitost najít, aniž by byla doposud vystavená. I toto se může dít. Budete tak jako první zájemce a to značí, že tak máte jistou možnost si také nemovitost koupit. Nepřímé předkupní právo. A to je jistě skvělá cesta, jak najít bydlení dle svého gusta.

Spolupráce s realitní kanceláří

Realitních kanceláří je velké množství, konkurenční boj stále existuje, buduje se. Proto realitní kanceláře mají zájem o případnou spolupráci tak zvaných tiperů, což jsou osoby, které dávají realitním kancelářím tipy, kde se bude prodávat nebo pronajímat, zkrátka kde je možno provést obchod. A to často i před tím, než se nemovitost oficiálně nabízí. Takové spolupráce si realitní kanceláře pochvalují, některé přímo vybízí a za tipy odměňují finanční hotovostí. Spolupracovat s realitní kanceláří jde tak i mimo přímou nabídku realitního makléře.

Kdy se na realitní kancelář neobrátit?

Vyskytují se názory jedinců, kteří se spoluprací s realitní kanceláří nemají dobré zkušenosti. Jenže takových nepříjemných a nedobrých zkušeností je stále mnoho a bude a to nejen v oboru realit, ale ve všech odvětví, které jsou. Prostě ne vždy se vše povede dobře a vždy má mince dvě strany. To je nutné si zapamatovat a s tím také pracovat, protože i když má váš známý nedobrou zkušenost s realitní kanceláří, neznamená to, že budete mít i vy. Navíc je to individuální, každá realitní kancelář je jiná, mají jiné formy oslovování a sjednávání, což se může dost výrazně projevit.

Zkušenosti dobré a nedobré

Také je zapotřebí si pamatovat, že s negativní zkušeností se lidé rádi pochlubí, podělí se, ale s tou dobrou zas tolik ne, často se dobrá zkušenost bere jako samozřejmost. Na jednu stranu je to tak trochu pravda, ale proč nepochválit někoho, kdo vám dobře poradil, provedl úkony, které vedly k snadnému prodeji požadované nemovitosti. Není to samozřejmost, nutné si to zapamatovat. Takže odpovědí na otázku – kdy se na realitní kancelář neobrátit, je jen v tom případě, kdy prodávat nebo kupovat, pronajímat nemovitost nechcete. Jinak není žádný důvod k obavám. Problém se může objevit vždy a všude. Takže žádné zvraty a závěry nedobré.

Šiřitelé času

Asi každý dobře ví, co je náplní práce každé běžné realitní kanceláře. Co je ale občas potřeba zmínit, je fakt, že taková práce realitní kanceláře vám jako zájemci, ale i prodejci, šetří čas. Dost výrazně, ač se to moc často nevyskytuje, jako informace důležitá.

Prodám si domeček sám

A to přitom je. Stačí jednoduché srovnání a uvědomění si, že pokud svoji nemovitost budu mít zájem prodat, často budu muset vyhledávat inzertní servery, pořizovat fotky, dokumentaci a vše popisovat. Také se za inzerci platí, takže pořád bude muset toto vše také financovat, ale také reagovat na dotazy, které plynou od případných zájemců a následně se s nimi spojit, domluvit prohlídku, upravovat svůj osobní plán pro to, aby se dalo vše včas stihnout. Po prohlídce se spojit a případně dodat další důležité informace a tak dále. A to vše provádět několikrát za sebou, třeba i opakovaně několikrát denně.

Raději oslovím realitní kancelář

Druhá věc je, pokud toto všechno nechám na realitní kanceláři. Zde je zapotřebí se domluvit, udělat smlouvu a pak již vše nechat na makléři, který se bude o celý proces svědomitě starat. Ten má vždy zájem co nejrychleji a nejlépe hned nemovitost prodat. Bude se hodně snažit a hledat i případné zájemce, se kterými bude v kontaktu, domlouvat se s nimi i na dalším postupu. Realitní makléř je také profesionál v této záležitosti kovaný, takže už i ví, jak s klienty a případnými zájemci jednat, mluvit, aby se nemovitost rychle a snadno prodala. Je to jejich denní náplní práce, takže už dobře vše znají a také vědí jak v záležitosti postupovat. Dobří realitní makléři také už poznají skutečné zájemce od těch, kteří se jen zatím rozhodují a neví. Také podle toho s nimi mluví a reagují rychle na jejich nabídku, požadavky a obecně i správu všech záležitostí, které s tímto procesem souvisí. Realitní kanceláře to umí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id32431 (ck#610)


Přidat komentář