Prodej a pronájem nemovitostí s realitní kanceláří Ústí nad Labem

Nabídka realitních kanceláří je často pestrá a široká, takže si v ní najde dost i samotný zájemce o koupi, nebo pronájem. Je i vhodné s realitní kanceláří spolupracovat v obou směrech.

Nemovitosti a vše kolem nich je velký pojem, který nejen zaměstnává mnoho lidí, ale také je to velký byznys. Jestliže má někdo zájem prodat nebo pronajat vlastní nemovitost, může to zkusit na vlastní pěst, jak se říká, ale mnoho záležitostí prostě sám nevyřeší. Od toho existuje velké množství realitních kanceláří, které se o celý proces, včetně smluvních podmínek o záležitost postarají. Rozdíly jsou markantní.

Pokud máte nemovitost k prodeji, pronájmu

Řada osob tvrdí, že si realitní kanceláře berou za svoji práci velké provize a je to vlastně úplně zbytečné, protože i tak je možno si najít osobu, která o koupi či právě pronájem bude mít zájem. Jenže to je často dost scestné. Jiné to je, pakliže máte přímo zájemce, známého, nebo někoho, kdo o někom ví, kdo by zájem mohl mít, ale skutečností je fakt, že servery s nabídkou realitních kanceláří sleduje mnoho lidí a tak se snáze dostanou právě i k vaší nabídce.

Výhody realitních kanceláří

Velkou výhodu, co se týče služeb realitní kanceláře, oproti nabídce na vlastní pěst, jak se říká, je v tom, že si realitní kancelář udělá veškerou práci sama. Přece jen je to její byznys a tak ví, jak postupovat ohledně řádného převodu majitele na majitele, ale i všech potřebných dokumentů, které sama připraví a nechá schválit. Prakticky řečeno – vy se již nemusíte o nic podstatného starat, vše necháváte na realitní kanceláři, ať zařídí a pak už jen „inkasujete“ peníze, které vám náleží. To je jistě jednou z velkých výhod právě realitních kanceláří.

Proč platit za něco, co můžu sám?

Mnoho lidí stále stojí za názorem, že není potřeba platit za něco, co si můžu zařídit sám, a že na tom až tolik není. Pokud na to je dostatek prostoru a třeba se i ve věcech „papírování“ okolo koupě, prodeje, nebo pronájmu nemovitosti orientujete, proč ne, ale pořád je tady ta důležitá strana a to, že na realitní kanceláře a jejich nabídky reaguje mnoho klientů. A že se za službu platí je logické, je to jako každá jiná služba, kterou denně platíte. Ať už jde o službu prodejního asistenta, kterého také kdekoli na prodejně, kde si něco kupujete, platíte.

Nechte, ať svoji práci dělají profesionálové

Je to běžné, takže proč toho nevyužít. Můžete se tak starat o svůj volný čas rozhodně lépe, efektivněji, než tímto způsobem, kdy sháníte informace a všechny potřebné dokumenty k tomu, abyste svoji nemovitost prodali. To je přece úplně zbytečné. A kolikrát se může stát, že cena nemovitostí, prodávána realitní kanceláři bude vyšší, než by se podařilo prodat vám na vlastní pěst, jak se říká, takže v konečném důsledku je to vlastně ještě mnohem pohodlnější a třeba i výhodnější.

Akce a reakce

Důležitou pravdou, ve srovnávání realitních kanceláří a vlastní, inzerované nabídce je i to, že na servery a nabídkami přímo realitních kanceláří, nebo přímo jejich vlastní stránky se obrací mnohem více zájemců o koupi, či pronájem nemovitostí, než na nějaké běžné inzertní portály. Pokud už vyberete účelný inzertní portál s nabídkami nemovitostí, nebude inzerát zdarma. Cena sice nebude nějak vysoká, ale přece jen vás to stejně bude něco stát, a to do toho celého procesu je zapotřebí započítat i nutnost udělat fotodokumentaci. Dále pak realitní kancelář zajistí prezentaci a také inzerci všude tam, kde je návštěvnost velká a tudíž i potenciální zákazník může vybírat a je velká pravděpodobnost, že se ozve solidní a vážný zájemce, který má skutečně zájem o koupi.

Rychlejší e efektivnější

Realitních kanceláří je po celé České republice neskutečné množství. To si jistě uvědomují všichni, kdo si občas prohlédne třeba tištěnou inzerci. Ohromné množství známých i méně známých realitních kancelářích inzerují jedna přes druhou a je jich skutečně velké množství. To znamená, že se dokážou uživit a že lidi jejich služby využívají z mnoha důvodů, zejména pro dobrou a efektivní službu v případě řešení potřeb prodeje nebo pronájmu nemovitosti, ale i opačného, tedy pokud potřebují koupit či si pronajmout vlastní bydlení. Efektivita realitních kanceláří je v tomto ohledu skutečně velká, zaručená. Navíc od prvního kontaktu nemusí uběhnout dlouhá doba, a už je vaše nemovitost zveřejněna pro všechny, kdo zájem obchodovat mají.

Provádí prohlídky

Velkou výhodou je služba prohlídek. Realitní kanceláře se sami domlouvají se zájemci a ukazují jim vše, co je potřebné. Jsou to také obchodníci, takže vědí, jak nemovitost nabídnout, aby byla ještě o něco atraktivnější, a tak snáze dosáhla koupě, prodeje. Navíc se tím nemusíte zaobírat vy sami, jako majitel. Zvláště v tom případě, kdy máte nemovitost vzdálenou od místa, kde bydlíte. O domlouvání schůzek, ale i samotné prohlídky se starají právě realitní makléři, kteří mají zájem nemovitost prodat, často i větší, než samotný majitel, protože přece jen pořád z toho mají provizi. Jakmile tedy neprodají, nejsou úspěšní, nemají peníze a tak dále. Opačně to celé platí v případě, že se jim prodej zdaří. Takže určitě dělají vše pro to, aby nemovitost prodána byla a to co nejrychleji.

Profíci

A není asi potřeba mnoho zmiňovat o tom, že jsou to odborníci na slovo vzatí a tak dobře vědí, jak ve všech záležitostech postupovat a to, co je pro běžné osoby možná složité, zvládají snadno a bez obtíží, protože je to pro ně denní náplní. Snadno tak vypracují potřebné smlouvy a dobře vědí, jak se chovat i k zájemcům, co jim nabídnout, včetně možnosti financování, které je zapotřebí u koupě nemovitostí. Jen málo osob má skutečně hotovost na koupi, takže mimo mnoho jiných záležitostí je zapotřebí řešit právě i financování. Realitní kanceláře spolupracují s bankami a společnostmi, které nabízí právě možnosti financování při koupi nemovitosti.

Realitní kanceláře nejsou stejné

Existují názory, že realitní kanceláře nejsou zrovna nejlepší možností, protože si berou velké provize a často bývá problém s komunikací. To jsou občas zkušenosti, jenže je nutno pamatovat na to, že ne všechny realitní kanceláře jsou stejné, a pokud nepříjemné zkušenosti má někdo s jednou realitní kanceláři z tisíce, ještě přece neznamená, že se takto chovají všechny ostatní. To je potřeba si uvědomit a skutečně neházet všechny do jednoho pytle. Mnoho realitních kanceláří a mnoho tak způsobů jednání. Spousta z nich funguje po mnoho let, určitě by se jim nedařilo, pokud by měli nepříjemné praktiky na své klienty a zájemce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id32425 (ck#606)


Přidat komentář