Prodej a pronájem nemovitostí s realitní kanceláří Pardubice

Obchod s nemovitostmi patří mezi nejvýnosnější zdroje peněz. Máloco je tak stálé jako právě trh s realitami. Musíte ale dbát na to, abyste měli vše ošetřené, jinak se z vysněného přínosu peněz může stát komplikace, která vám bude brát energii i peníze.

Možná vás zarazila zmínka o stálosti trhu s realitami, protože si říkáte, že dnes například nejsou ceny nemovitostí nijak závratné nebo že někdy je koupě vzhledem k výši hypotéky složitější. Ano v tomto máte jistě pravdu. Ovšem trh s realitami je spolehlivý v tom, že se stále hýbe. Ačkoli dnes nejsou ceny nemovitostí nijak závratné, stále se na nich dá** slušně vydělat**. Stále je velmi příhodné nemovitost pronajímat, může vám přicházet měsíčně na účet i druhý plat. Výhodou je dnes i investiční nemovitost, byť to měla být jen garsonka. Trh s realitami je pestrý a nehrozí vám úpadek jako v případě jiných investic. Ačkoli se tvrdí, že cena diamantů stoupá a jde tedy o výhodnější investici než do realit, selským rozumem si odvodíte, že v konečném důsledku prodáte snáze dům než diamant. Proto, pokud máte možnost, pořiďte si nemovitost. I hypotéku, kterou byste spláceli, může převýšit nájem od nájemníka, kdy se tak investice rychleji vrátí. Vždy je ale zapotřebí myslet na to, že byste měli mít k dispozici odborníky, kteří se v dané oblasti orientují. Spolehlivá realitní kancelář vám zajistí nejen servis, ale vyvaruje vás chyb, které by vás později stály peníze.

Prodej a pronájem nemovitostí s realitní kanceláří Pardubice

Potřebujete prodat nemovitost nebo naopak máte zájem o realitu k nákupu či nájmu? Oslovte realitní kancelář, která je vaší jistotou, že celý smluvní vztah proběhne bez problémů. Reality jsou výbornou investicí, ovšem neopomeňte, že v tomto vztahu musíte investovat i do kvalitních poradců, což realitní kanceláře právě jsou. Na co si dát pozor a na co se připravit? Následující řádky vás seznámí se základními skutečnostmi týkajícími se smluvních záležitostí kolem realit, praxe může být specifická případ od případu.

Prodej nemovitostí - Pardubice

Pokud prodáváte nemovitost, můžete mít tendenci myslet si, že vše zvládnete sami a nebudete se přece dělit o zisk s realitní firmou. Ovšem právě tento myšlenkový pochod majitele nemovitostí stojí nemalé peníze, protože si nezajistí dokonalou smlouvu, z jejíchž závazků se později ukáže, že je nevýhodná a vy ještě můžete tratit. Realitní společnost vám navíc může poradit, které potřebné dokumenty zajistit, jaké poplatky uhradit a na jaké úřady se dostavit. Vyhnete se tak skutečnosti, že za pár měsíců vás někdo vyzve k doplnění některých záležitostí a i následných finančních sankcí. Realitní kancelář vám ovšem pomůže ve fázi prodeje od počátku do konce. Pomůže vám najít kupce, zajistí prohlídky nemovitostí i v době, kdy nebudete moci, čímž se prodej uspíší. Realitní kancelář má i právní zastoupení, tudíž vám pomůže i sestavit smlouvy. Celý proces prodeje se nejen zjednoduší, ale navíc se vyvarujete i pochybení, která by vás v budoucnu stála peníze. Právě právní záležitosti jsou klíčovou součástí prodeje nemovitostí a správnost podob smluv je v tomto ohledu klíčová. Realitní kancelář s tímto má bohatou zkušenost, o to bude celý proces jednodušší.

Nákup nemovitostí - Pardubice

Pokud zvažujete, že budete investovat do nového domova, vybírejte pečlivě, protože se jedná o zázemí, kde budete bydlet. Je jedno, zda je dům či byt na celý život, tzv. startovní byt, kdy počítáte, že jej časem vyměníte za větší nebo jde o** investiční realitu**. Zejména v dnešní době je výhodné si nemovitost koupit, protože jsou relativně příznivé ceny a navíc i slušné hypotéky. Nepromarněte proto svoji šanci. Prohlédněte si portfolio vámi vybrané realitní kanceláře a vyberte si bydlení podle svých představ. Pokud se vám ale nic nebude líbit, nezoufejte. Spolu s makléřem společnosti můžete hledat jiné možnosti, stačí říci svoji představu o bydlení a makléř vám najde nemovitost na míru, ať se jedná o byt či dům, případně i nebytový prostor určený pro kancelář apod. Realitní kancelář vám zajistí nejen hledání nemovitosti, ale může se postarat o sestavení smluv, některé kanceláře nabízejí zajištění dodání potřebných dokladů na příslušné úřady, abyste nemuseli ztrácet čas s obíháním příslušných institucí.

Pronájem nemovitostí - Pardubice

Pronájmy jsou stále oblíbenou formou manipulace s nemovitostmi. Vždy je toto lepší rovněž řešit také přes realitní společnost. Pokud se totiž domluvíte přímo s majitelem nemovitosti, vystavujete se nebezpečí, že nebudete mít dostatečně právně ošetřený vztah mezi vámi jako dvěma subjekty. Pro nájemce může být smlouva nevýhodná z toho hlediska, že nebude jasně stanovená výše plateb, nebude určen termín platnosti smlouvy nebo se vyskytne jiné omezení, které by mohlo například k tomu, že vás majitel ze dne na den vystěhuje. Majitelé realit naopak leckdy využívají služeb realitní kanceláře, která veškerou komunikaci s nájemníkem obstará sama. Nemusí se tak o nic starat, navíc se jim nabízí právní ochrana, jelikož realitní kanceláře se na trhu nemovitostí orientují a mají k dispozici právníky, kteří se problematikou zaobírají. Pokud jste v kontaktu s nájemníkem přímo vy, může se stát, že nebudete mít dostatečně ošetřený vztah mezi vámi a následně budete obtížněji řešit problémy, které by vám mohl způsobit.

Prodej a nákup nemovitosti - potřebné kroky

Z hlediska pronájmů je situace mezi pronajímatelem a nájemcem relativně jednoduchá, jen si musíte ohlídat smluvní náležitosti, proto si přizvěte právníka, který zkontroluje smlouvu za vás, nebo si alespoň projděte na internetu několik vzorových smluv. Pokud prodáváte nebo kupujete nemovitost, je to proces složitější a zde také doporučujeme vzít si na poradu vlastního právníka, aby na vaší straně byla rovněž profesionální kontrola. Již předem si dohodněte podmínky koupě. Před kupní smlouvou se podepisuje** rezervační listina**, s níž se skládá i rezervační poplatek, jímž si nemovitost zamluvíte, abyste měli jistotu, že nemovitost neprodá majitel jinému subjektu, než se vyřídí hypotéka či zápis na katastru nemovitostí. Majitel se tak navíc chrání, že si zájemce z rozmaru nerozmyslí koupi a nepřipraví ho tak o jiné zájemce. Pokud si zajišťujete hypotéku, celý proces prodeje trvá zhruba čtvrt roku. Zhruba měsíc se zařizuje právě úvěr, následně se podá žádost o zápis do katastru nemovitostí, který trvá asi dva měsíce. Mohou nastat i určité komplikace, většinou to ale dokážou právě realitní kanceláře vyřídit a vy se nemusíte o nic starat, ať jste nakupující či prodávající.

Prodáváte nebo pronajímáte nemovitost? Nebo naopak uvažujete o koupi či pronájmu? Buďte opatrní a celý proces by měl probíhat skrze realitní kancelář, která vám pomůže při zajištění počátečních věcí od prohlídek, přes sepisování smluv až po následné vyřízení nezbytných činností spojených právě s obchody či pronájmy. Důležité je ohlídat právní záležitosti, tedy závazky ve smlouvách, kdy by měly obě strany být spokojené. Realitní činnost dnes dělá spousta lidí, ovšem ne všichni mají znalosti a servis, který vám může dopřát někdo jiný. Realitní kancelář vám poskytuje nejen prodej či pronájem nemovitosti, může vám najít bydlení podle vašich požadavků. Stejně tak se vám nabízí servis, kdy chcete nemovitost pronajmout či prodat. Nemusíte se o nic starat, dokonce v průběhu nájmu může být realitní společnost v kontaktu s nájemníkem a vyřizovat vše potřebné. Záleží na vás, jaké služby realitních kanceláří využijete, zejména ty právní záležitosti jsou ovšem klíčové. Proto se doporučuje oslovit realitní společnost, která má zkušenosti a ví, čeho vás vyvarovat. Ať jste nájemce nebo pronajímatel, prodejce či kupující.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id32427 (ck#607)


Přidat komentář