Prodej a pronájem nemovitostí s realitní kanceláří Ostrava

Nabídka realitních kanceláří je často pestrá a široká, takže si v ní najde dost i samotný zájemce o koupi, nebo pronájem. Je i vhodné s realitní kanceláří spolupracovat v obou směrech.

Prodej nebo pronájem nemovitosti je záležitost, která se neděje každý den a proto bez pomoci odborníků, může tato záležitost přivést v niveč, nebo do velkých problémů, které jsou spjaty s neznalostí zákona, která samozřejmě neomlouvá. Proto je v takové záležitosti bezpečnější, pokud se spolehnete na spolupráci s realitní kanceláří, která vše potřebné zařídí tak, aby to bylo v pořádku, na nic podstatného se nezapomnělo a vše bylo podloženo správně, bez nějakých potíží. To zajistí realitní kancelář v případě jak prodeje, tak pronájmu nemovitosti. Spolupráce s realitní kanceláří má samozřejmě své výhody, ale i nevýhody. Těch druhých je však mnohem méně a jsou nepatřičné.

Nevýhody realitní kanceláře

Pokud tedy nevýhod je méně, je možno se na ně zaměřit hned zkraje. Co se týče prodeje, zde bude asi vždy lepší se na realitní kancelář obrátit, než vše nechávat na vlastních schopnostech. Jedinou výjimkou může být moment, kdy máte přímo kupce na nemovitost. V tom případě je služba realitní kanceláře prakticky zbytečnou záležitostí. Takže není nutná, je přímo nezbytná. Sice bude zapotřebí učinit všechny kroky k přepisu, ale to už není nutné nechávat na realitní kanceláři, existuje mnoho těch, kdo se orientuje a s tím vám odborně pomůže. Třeba jako finanční poradci a jim podobní pracovníci.

Pronájem – je realitka vhodná?

Momentem, kdy je služba realitní kanceláře možná zbytečně placená z pohledu zřizovatele, kupujícího, je pronájem nemovitosti. Jestliže se totiž jedná o běžný byt, nebo dům, pak v tu chvíli je jasné, že nejde o dlouhodobou záležitost, že je to většinou otázka několika málo let. Jenže za zprostředkování se realitní kanceláři platí poměrně velká suma provize. To je sice i se službou prohlídky a potřebných smluv, každopádně zaplatíte zbytečně moc. Existuje mnoho serverů, které nabízí přímo inzeráty majitelů, jež se rádi domluví a pronajmou. Ti obvykle vyžadují vratnou kauci, ta je ale po skončení nájmu opět vrácena. Jenže platba realitní kanceláři již zůstane. Jestliže vám na penězích tolik nezáleží a můžete si to dovolit, budete mít nejspíš zájem o dost lukrativní místa a byty, kde se službou realitní kanceláře počítá. Většinou také realitní makléř jedná přímo s agentem osoby, jež si pronájem zřizuje.

Kdy je realitní kancelář vhodná pro spolupráci

To jsou momenty, kdy možná služba realitní kanceláře není tolik vhodná, ale existuje také opak mnoho dalších, které naopak vhodné jsou a spíše práci ulehčí. Ať namítáte, že stejně tak je možno si byt nebo dům bez nutnosti platit zprostředkovatele koupit, pak máte pravdu, ale pořád existuje ta nutnost se o vše potřebné postarat. Proč to dělat, když mnoho práce udělají jiní a vy na tom nebudete biti? Ano, jsou lidí, kteří zvládnou prodat vlastní nemovitost bez pomoci realitní kanceláře. Jenže pokud by to bylo tak jednoduché a bezpracné, pak by asi řada realitních kanceláří nefungovala, vlastně možná ani jedna. Je to služba, která je žádaná, a to hned z několika důvodů. Nejen kvůli potřebným formalitám, ale celkově i během hledání kupců, potenciálních zájemců o nemovitost. To všechno realitní kancelář ráda zprostředkuje a zajistí, pokud s ní budete spolupracovat.

Počáteční dokumentace

Prodej nemovitosti není jen o tom udělat fotku a čekat, ale celkově popsání dané nemovitosti, její dokumentace a přesný popis. Také mít vybrané lokality pro inzerci, jak tištěnou, tak internetovou, elektronickou a tak dále. Je zapotřebí vědět, komu nemovitost chci nabídnout, kdo je možný kupec a kam nabídku směřovat. To je dost zásadní i v tom, jak následně budou zájemci reagovat. Mohou jich být mraky, ale také poskromnu. Zde jsou realitní kanceláře již znalé a dokážou toto zařídit tak, aby se zájemci ozývali čím dál častěji. S nimi je potřebná i následná komunikace a to nejlépe hned.

Komunikace s realitní kanceláří

Jestliže se objeví potenciální zájemce a realitní kancelář nebude reagovat nějakou dobu, pak dnes klesne její úroveň. Obecně pokud má někdo zájem a dlouho se mu nikdo neozývá, jeho zájem prudce klesá. Zde je tak dost důležité mít ve spolupráci s realitní kanceláří k dispozici flexibilního makléře, jež dokáže na nabídky a poptávky reagovat. Zajistí také celkovou komunikaci s realitní kanceláří, a to od prvopočátku po třeba i konečnou koupi. To je hodně důležité, protože jakmile toto krachne, pak najednou vše. Zde je zapotřebí mít komunikaci kvalitní, spojenou s rychlou reakcí a také zájmem realitního makléře prodat. Realitní makléři jsou osoby placené z provizí, takže mají zájem své zájemce nenechat čekat. Ale pokud si majitel prodává nemovitost sám. Může narazit, pokud nejprve neodpovídá a pak se ozve, až zájemce nemá zájem.

Prohlídky nemovitostí

Ač se to možná nezdá, jde o dost důležitý proces při prodeji a koupi nemovitostí. Jde především o to, že prohlídky jsou časově náročné, stojí úsilí, ale také mnoho domlouvání, zařizování a přizpůsobení se situaci. Ač to sice tak nevypadá, je to dost náročné a proto je lepší, pokud to celé provádí realitní makléř, jehož je to náplní práce. Přece jen má zájem prodat, kvůli provizím, ale i pracovnímu místu, prestiži, ale i celkově zná časté dotazy, umí na ně rychle reagovat a celkově se umí s klienty a zájemci o nemovitost domlouvat. Prohlídka nemovitosti může být časově náročná a majitele, pokud sjednává sám, dost omezovat v jiných činnostech. Tuto práci udělají za vás ti, jež to znají a umí v tomto chodit. Proč to tedy nenechat na nich?

Realitní kanceláře mají své zájemce

Občas se stane, že má o nemovitost zájem nejeden kupec. Na všechny se tak nedostane. To ale je výhodou pro realitní kancelář, která si potřebná data zaznamená a v případě, že se někde objeví podobná nemovitost, pak brzy případného zájemce zkontaktuje a nabídne mu nemovitost s předstihem. To může vést k velmi rychlému obchodu. Což je záměrem snad každého, kdo se svoji nemovitost rozhodne prodat. Jestliže za tím samozřejmě nejsou ještě další okolnosti. To je ale vedlejší. Nutné je si pamatovat, že toto realitní kanceláře umí a dělají dobře.

Vše potřebné okolo

Dobrá realitní kancelář zařídí vše okolo, co je zapotřebí, aby fungovalo, a souvisí s prodejem nebo koupí nemovitosti. Všechny mají zájem profitovat a to bez zájmu klientů, jak z řad prodejců, tak kupců, nepůjde. Proto se snaží vycházet vstříc, jak jen to jde a udělají mnoho práce za vás.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id32436 (ck#623)


Přidat komentář