Prodej a pronájem nemovitostí s realitní kanceláří Liberec

Prodej či pronájem nemovitostí může být skvělým způsobem, jak vydělat slušné peníze, ovšem v této oblasti se naskýtá také spousta rizik, které byste jako poskytovatel nemovitosti nebo jako zájemce o ni neměli zanedbat.

Vypadá to jednoduše. Vlastníte nemovitost, kterou potřebujete pronajmout nebo prodat. Pokud ale podepíšete nevýhodnou smlouvu, může se celý obchod obrátit proti vám. Stačí vynechání zdánlivě zanedbatelné podmínky, která se později může ukázat jako velká obtíž. Například v pronajímací smlouvě můžete opomenut jisté vymezení kontroly stavu vaší nemovitosti. Pokud bohužel narazíte na podnájemníka, který není solidní jako vy, může se stát, že během pár týdnů vaši nemovitost natolik poškodí, že vy budete nakonec mít obtíže nejen s jeho vystěhováním, ale i následnými opravami bytu, pokud jej výrazně poničí. A jestli se bude jednat o hlučného nájemníka, problémy s vašimi sousedy jsou též nasnadě, proto se celá záležitost může ukázat jako velmi nepříjemná. Mějte na paměti, že ne každý je solidní jako vy. To platí jak pro poskytovatele nemovitosti, tak i zájemce. V takové situaci je proto nejlepší oslovit profesionály. Realitní kancelář, která má bohaté zkušenosti, nabízí kompletní servis včetně toho právního. Již v této fázi bude celý proces hned jednodušší a příjemnější pro obě strany.

Prodej a pronájem nemovitostí s realitní kanceláří Liberec

Nemovitosti jsou jistě velmi výhodným byznysem, ovšem musíte se v dané oblasti orientovat. Naskytli se vám peníze, které byste chtěli investovat do nemovitosti? Nebo již nemovitost máte a chcete ji pronajímat? Spousta majitelů si myslí, že je jednoduché najít nájemníka, kterého jednoduše ubytuje a bude od něj dostávat peníze. Jenže ne každý je spolehlivý a kromě výše zmíněných rizik jako je poškození bytu, může dojít i k obtížím, co se týká placení. Pokud budete mít nevýhodnou smlouvu, můžete mít obtíže dané finance získat. Jedním z nejdůležitějších kroků je v celé machinaci proto právní zastoupení. Zkušená realitní kancelář se již umí vyvarovat těchto rizik a může vám tak poskytnout kompletní servis. Ovšem nejen ze strany majitele nemovitosti se může jednat o problémy. Pokud máte zájem o byt či dům, měli byste rovněž hledět na znění smluv, které by mělo být komfortní i pro vás. Měli byste si proto ohlídat, na co máte právo a zda je vám toto poskytováno. Také mějte na paměti, že veškeré opravy by měl hradit majitel, pokud tedy něco nepoškodíte přímo vy. A zajistěte si i solidní jednání, které se týká obou stran. Vy byste měli poskytnout možnost kontroly pronajímateli (provádí se zhruba jednou za rok s podpisem dalšího období pronájmu), on by měl být ale diskrétní a zbytečně vás neobtěžovat. Pokud se jedná o prodej nemovitosti, měli byste být velmi obezřetní, co se týká smlouvy po stránce právní. Pokud se sestaví listina, která by vás dostávala do časové tísně ohledně placení, je to zbytečná komplikace, které lze předejít. S tím vším vám ale poradíme.

Prodej a pronájem nemovitostí - Nabídka

Služby realitní kanceláře můžete využít při několika příležitostech. Prodeje i pronájmy nemovitostí se mohou týkat bytů, domů, komerčních objektů jako jsou kanceláře či se může obchodovat s pozemky.

Prodej nemovitosti

Pokud jste na straně prodávajícího bytu, domu nebo pozemku, mějte na paměti, že cena nemovitosti se odvíjí od relací, za něž se prodávají jiné nemovitosti v dané lokalitě. Spolehlivá realitní kancelář má přehled o místech, kde se nemovitosti prodávají a poskytne vám tak cenné rady, za kolik byste mohli danou realitu prodat. Realitní kancelář za vás může obstarat ovšem spoustu jiných úkonů. Záleží jen na vás. Kolik prostoru kanceláři dáte, tím méně budete mít s nemovitostí starostí. Pokud nemovitost nakupujete, je pro vás výhodné, pokud prodávající stranu zastupuje realitní kancelář. Ta by měla poskytnout veškerý servis od prohlídky až po sepsání smluv, kdy realitní kanceláře mají většinou uzavřené spolupráce s právníky a vy se tak již nemusíte o nic starat. Jen pro kontrolu oslovte svého právníka, který zkontroluje dané náležitosti. Může to být například notář, u něhož budou uschované peníze po dobu, než se daná nemovitost na vás převede.

Pronájem nemovitosti

Peníze z pronájmů jsou dnes velmi příjemným způsobem výdělku. Musíte ovšem mít štěstí na nájemníka. S tím vám pomůže realitní kancelář, která má zkušenosti a zajistí vám nejen služby týkající se komunikace se zájemci o bydlení, ale nastaví vám i smlouvy, které budou jasně** definovat práva a povinnosti na obou stranách**. Je opravdu nutné, aby právní náležitosti byly v pořádku, protože stačí jen nepatrnost, která posléze může zkomplikovat vztah pronajímatele s nájemcem. Vy jako pronajímatel můžete ve smlouvě opomenout sankce za neplacení pronájmu nebo se nezanese do smlouvy zmínka o** poplatcích za služby** a později bude těžké toto z nájemníka vymáhat. Obdobné to je i z druhé strany. Jako nájemce si ohlídejte, zda vše, co je napsáno ve smlouvě, vám je poskytováno. Můžete mít ve smlouvě, že máte k dispozici nebytové prostory, vy je nebudete využívat, ovšem následně vám přijde vyúčtování za služby, které budete muset uhradit, ačkoli dané místo jste nevyužívali. Což je ve smlouvě ten** nejdůležitější závazek**.

Jak vybírat realitní kancelář?

Výběr realitní kanceláře je velmi důležitý pro spokojenost obou typů klientů – tedy poskytovatele nemovitosti a zájemce o danou realitu. Pokud nemáte zkušenosti s realitními firmami, zeptejte se známých, podívejte se na reference a nabídku dané firmy. Pokud má realitní kancelář ve svém portfoliu** pestrý výběr realit, větší zkušenosti**, jedná se o solidní firmu, která vám poskytne spolehlivý servis. Samozřejmě nevylučujeme, že i samostatný realitní makléř, který nemá velké zkušenosti jako již osvědčená firma, nemůže být dobrý. Pro první kontakt s realitní kanceláří jsou ovšem předchozí tipy spolehlivými ukazateli solidnosti a profesionality dané realitní kanceláře. Důležitou roli hraje i osobní kontakt. Pokud s někým jednáte o nemovitosti, jistě byste z něho měli mít dobrý pocit a necítit, že vás chce využít, obalamutit nebo mít při daném procesu jinak nepříjemné pocity.

Prodej a pronájem nemovitostí – S čím pomůže realitní kancelář

Manipulace s nemovitostí se zdá být jednoduchá, ovšem zejména po právní stránce byste si měli vše ošetřit. V této situaci vám mohou pomoci zkušení odborníci v oboru, kteří vám zajistí kompletní servis. Mějte na paměti, že je vždy dobré oslovit svého právníka, ovšem ten může jen zkontrolovat smlouvy, které připraví protistrana. Čím více služeb realitní kancelář nabízí, tím lépe a je to i jistá ukázka o její profesionalitě. Proto, až budete mít zájem o nemovitost, ať již z kupního hlediska nebo jen hledáte pronájem či naopak poskytujete nemovitost, hleďte na jisté zkušenosti firmy, osobní dojem a reference. Je to velmi důležité, protože obchod s nemovitostmi není nákup a prodej rohlíků. I když nejde o investici na celý život, tak špatné znění smlouvy nebo jiné nedostatky by vám mohly celý proces nejen znepříjemnit, ale připravit vás o spoustu času i peněz.** Dbejte proto na výběr profesionálů, kteří vám ochotně a rádi budou nápomocni.** Vždy je lepší do služeb investovat více než následně prohloupit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id32421 (ck#604)


Přidat komentář