Prodej a pronájem nemovitostí s realitní kanceláří Jihlava

Nemovitosti jsou dnes skvělou investiční příležitostí, ovšem pokud uděláte špatné kroky, ať už v prodeji nebo pronájmu, můžete mít víc starostí než radostí. Proto oslovte profesionály, kteří se v dané oblasti vyznají.

Nemovitosti jsou nejstabilnější investicí. I když jejich ceny jsou nyní relativně nízké, stále se jedná o zhodnocující se záležitost, kterou můžete ale vždy výhodně prodat. Zlato nebo diamanty se sice označují jako cennější investice, ovšem nemovitost na rozdíl od drahých kamenů či kovu prodáte vždy, pokud cenu příliš nepřevýšíte. Z hlediska prodeje se ale jedná také o nejzáludnější formu smluvního vztahu. Pokud podepíšete nevýhodnou smlouvu, ať jste poskytovatel nemovitosti či zájemce o ni, může se celý obchod obrátit proti vám. Stačí opomenutí zanedbatelné podmínky, která se zprvu jeví jako nepodstatná, ale posléze se může ukázat jako velký problém. Mějte na paměti, že co je dáno a podepsáno ve smlouvě, na to se později můžete odkazovat. Pokud bohužel narazíte na osobu, s níž podepíšete nájemní či kupní smlouvu a nebude solidní jako vy, můžete během pár dní řešit nepříjemné potíže. V takové situaci je proto nejlepší oslovit odborníky z realitní kanceláře, kde mají se záležitostmi ohledně procesů s nemovitostmi více zkušeností než vy. Vyplatí se vám to a ušetří vám to čas, energii a peníze.

Prodej a pronájem nemovitostí s realitní kanceláří Jihlava

Neorientujete se v oblasti nemovitostí, přesto jste se ocitli v situaci, kdy musíte řešit záležitost spojenou s realitami? Prodej, koupi či pronájem? Tyto tři situace zažije převážná většina obyvatel, ovšem přihodí se to v jejich životě jednou či párkrát v životě. Samozřejmě je logické, že se v dané situaci laik neorientuje tak dobře jako odborník, ať se jedná o makléře či právníka. Machinace s nemovitostmi jsou ovšem tak častou aktivitou, že i právní normy či jiná nařízení se neustále mění a je třeba obchod či pronájem řešit nejlépe s právníkem, který se v dané oblasti orientuje. Chcete investovat do nemovitosti? Nebo ji již máte a chcete ji pronajímat či prodat? Spousta majitelů nemovitostí si myslí, že je snadné najít nájemníka, s nímž podepíše základní dohodu. Ne každý je ale spolehlivý a může vám dělat nepříjemnosti. Nájemník může ničit byt, kupující nesplatit celou částku za nemovitost. Proto je dobré znát jednotlivé kroky a ochranné postupy, aby byly obě strany spokojené. Jak prodávající, tak pronajímatel či naopak kupující a nájemník.

Prodej a pronájem nemovitostí – Jak se chránit?

Prvním krokem, abyste se vyhnuli potížím spjatým s oblastí realitních aktivit, je dobrá smlouva. Nebojte se oslovit odborníka z dané sféry, ať vám pomůže. Může to být právník či realitní makléř, který se v dané oblasti vyzná. Pokud budete kupovat nemovitost nebo ji budete využívat v nájmu, měl by vám být předem dán jakýsi vzor smlouvy budoucí. Do ní můžete zasahovat a stanovit si podmínky či něco doplnit, s čímž vám pomůže profesionál. Pokud jste na druhé straně, tedy pronajímatel či prodávající, oslovte realitní kancelář, která vám nejen pomůže se smlouvou, ale může zajistit i komunikaci s druhou stranou, čímž vám ušetří čas. Z hlediska prvotních úkonů je vhodné pojištění. Pokud si kupujete nemovitost, je většinou ukotveno ve smlouvě s bankou, která vám poskytuje úvěr, že je třeba mít danou jednotku nebo stavbu pojištěnou. Pokud jste nájemce, je vhodné si pořídit pojištění odpovědnosti za škody. Pokud totiž poničíte podlahu, kuchyňskou linku nebo jiné příslušenství, jedná se o obrovské částky. Újma na cizím majetku pak pro vás nemusí být tak vysoká, jaká je škoda, pokud budete mít pojištění.

Prodej nemovitosti

Pokud jste na straně prodávajícího bytu, domu nebo pozemku, mějte na paměti, že cena nemovitosti se odvíjí od relací, za něž se prodávají jiné nemovitosti v dané lokalitě. Spolehlivá realitní kancelář má přehled o místech, kde se nemovitosti prodávají a poskytne vám tak cenné rady, za kolik byste vy mohli danou realitu prodat. Realitní kancelář za vás může** obstarat ovšem spoustu jiných úkonů**. Záleží jen na vás. Kolik prostoru kanceláři dáte, tím méně budete s nemovitostí starostí mít. Pokud nemovitost nakupujete, je pro vás výhodné, pokud prodávající stranu zastupuje realitní kancelář. Ta by měla poskytnout veškerý servis od prohlídky až po sepsání smluv, kdy realitní kanceláře mají většinou uzavřené spolupráce s právníky a vy se tak již nemusíte o nic starat. Jen pro kontrolu oslovte svého právníka, který zkontroluje dané náležitosti. Může to být například notář, u něhož budou uschované peníze po dobu, než se daná nemovitost na vás převede.

Jak vybírat realitní kancelář?

Jak jsme již zmínili, výběr realitní kanceláře je klíčový zejména pro vlastníky nemovitostí, kteří s ní chtějí manipulovat. Pokud nemáte zkušenosti s realitními firmami, zeptejte se přátel, zjistěte si reference na internetu. Také se podívejte na jeho** nabídku a portfolio realit**. Větší výběr a rozličné úrovně nemovitostí o jisté profesionalitě svědčí. Realitní kancelář vám tak poskytne spolehlivý servis. Samozřejmě nevylučujeme, že i menší realitní makléř nemůže být spolehlivý. Pokud se ale nevyznáte v oblasti realitního servisu, jsou pro vás jisté reference ale klíčové. Důležitou roli hraje též osobní kontakt. Pokud s někým jednáte v takto důležité záležitosti o nemovitosti, jistě byste z něho měli mít dobrý pocit. Vy jste klient a měli byste mít všechen servis, což se týká nejen majitele nemovitosti, ale i kupujícího či nájemce.

Realitní kancelář – Proč ji oslovit?

Zdá se to snadné. Pokud máte nemovitost, kterou nevyužíváte, můžete si myslet, že je snadné ji pronajmout či prodat a slušně vydělat. Ovšem stačí mít špatnou smlouvu a budete mít více starostí, než radosti z utržených peněz. Přitom si stačí svá práva ochránit, s čímž vám pomůže právě realitní kancelář, která se na trhu pohybuje delší dobu a odborníci zde mají nejen přehled, ale také sledují změny v této oblasti, což vám ulehčí proces prodeje i pronájmu. Spolupráce s realitní kanceláří je dnes nezbytností, protože se tak** vyhnete případným potížím mezi vámi a poskytovatelem nemovitosti či zájemcem o realitu**. Zkušení odborníci vám zajistí kompletní servis od zajištění nemovitosti, přes sepsání smluv až po zajištění úředních záležitostí. Čím více budete investovat, tím komfortnější služby budete mít. Zejména v oblasti realit je ale toto výhodné. Trh s nemovitostmi je stále pohyblivý a samozřejmě díky tomu se neustále mění různé právní normy a nařízení. To se týká nejen obsahu smluv, ale i placení potřebných daní. Abyste nic neopomenuli a následně neplatili vysoké penále, sjednejte si vše potřebné hned na začátku. Ubere vám to případné starosti a ušetří peníze.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id32429 (ck#608)


Přidat komentář