Prodej a pronájem nemovitostí s realitní kanceláří Hradec Králové

Nabídka realitních kanceláří je často pestrá a široká, takže si v ní najde dost i samotný zájemce o koupi, nebo pronájem. Je i vhodné s realitní kanceláří spolupracovat v obou směrech.

Prodej nemovitosti přes realitní kancelář má mnoho výhod. Především je to o tom, že svěřujete prodej někomu, kdo to zná, umí v tom chodit a rozhodně ví, jak reagovat, sleduje trh a umí prodávat. Nebo by měl. Takže vám odpadá povinnost něco takového připravovat, starat se, zajišťovat i prohlídky a tak dále. To je hned mnoho času navíc, který můžete strávit po svém. A není to jen o tom. Realitní kancelář totiž zařídí také inzerci, má známé kupce, ví, jak se nemovitost má nabízet a co je zapotřebí provést, veškeré papírování, smlouvy, dohody a tak dále.

Realitní kancelář prodává

Každá funkční realitní kancelář má záměr prodávat nabízené nemovitosti, proto se také stará o to, aby se tak stalo. Nejenže provede potřebnou dokumentaci, ale i propagaci, která je nesmírně důležitá pro celý proces prodeje a koupě. Bez toho to prostě nepůjde. Když přijme zakázku, pak je v jejích silách ji co nejdříve prodat, protože jak je známo, nemovitosti, které jsou dlouho v nabídce, již ztrácí punc atraktivnosti, protože to znamená, že není o ní zájem, takže je buď předražená, nebo ve stavu, který není ideální a tak dále. Realitní kancelář prostě prodávat chce a také její makléři jsou placeni z provizí. Budou s to udělat cokoli, aby se daná nemovitost mohla prodat. Je to pro ně důležité, z hlediska nejen obchodu, provize a tak i úspěšnosti a především dobrého podvědomí o realitní kanceláři. To jsou důvody, proč mají zájem se se zájemci potkat a také nabídnout, ukázat a provádět potřebnou propagaci.

V čem je realitní kancelář lepší

Když prodáváte sami, je to rozdíl

Jestliže se rozhodnete prodávat vlastní nemovitost svým vlastním úsilím, bez zásahu realitní kanceláře, pak počítejte s tím, že kromě potřebných znalostí ohledně dokumentace, skrze smlouvy, převod a tak dále, je zapotřebí ještě předem udělat fotodokumentaci, ta musí být přehledná, tak zaměřit plochy, udělat zápis, aby pro nabídku byl text. A pak hledat a nacházet internetové portály, kde nabídku zveřejnit. Nutno podotknout, že seriózní a cílené servery mají inzerci placenou. Sice to nejsou třeba závratné sumy, ale přece jen pár stovek to stát bude a to není řeč o exklusivních nabídkách, top nabídkách a tak dále.

Dopisování, telefonování a nakonec… nic

Pak je zapotřebí udat kontakt a nakonec mít čas na nabídky odpovídat, domlouvat se na schůzkách a tak dále. To zabere mnoho času, a přitom se nebude dařit najít pravého kupce. Mimo to nejvíce budou volat stejně realitní kanceláře, které budou mít zájem spolupracovat, což i když zpočátku odmítnete, stejně se k tomu nakonec poddáte. Je to prostě pro jedince, který sám nevlastní realitní kancelář mnohem lepší. Výhod je několik.

Když prodává realitní kancelář

Profesionální služba

Pokud někdo v oboru pracuje, pak se v něm vyzná. Zná trh i konkurenci a také nabídky, poptávky. Dokonale se orientuje v tvorbě cen, takže nepotřebuje dlouhou dobu k tomu, aby určil a vytvořil nabídku pro prodej. Vekou výhodou realitních kanceláří je právě i to, že znají prostředí a dokonce mají i často kontakt na osoby, které mají o koupi nemovitostí zájem. Proto dokážou nemovitost prodat ještě před tím, než se inzeruje veřejně. A to je dost podstatné, protože pak je obchod rychlejší, výhodnější a cena je ta, jak bylo domluvena. Obrátit se na profesionála v tomto ohledu je jistě vhodné a dostatečně zapotřebí se na prodej přes realitní kancelář obrátit. Podobně, jako s bolavým žaludkem vyhledáte lékaře, pak pro prodej nemovitosti vyhledejte realitní kancelář. Uvidíte, kolik času vám to ušetří, protože práci udělá za vás. Nechte práci na těch, kdo tomu rozumí, věnujte se raději sobě, své rodině a blízkým. Bude to pro vás účinnější.

Často můžete získat více peněz

Pravdou je, že realitní kancelář si za sjednaný obchod bere peníze, každopádně je nutno vědět, že díky jejich inzerci, která je cílená, pak můžete prodat svoji nemovitost i tak za více peněz, než sami. Není na tom nic divného, protože právě profesionální služba dobře ví, komu, kde a jak nabídnout a tak si může dovolit i nadsadit, poté případně slevit. Dobře vědí, jak se to dělá a tak nejenže mohou umět dost věcí udělat tak, aby prodej byl atraktivní, ale aby i proběhl co nejdříve a spolu s tím došlo k utržené hodnotě vyšší. Není proto pravdou, že jestliže prodáte nemovitost na vlastní pěst, jak se říká, pak vyděláte více. Navíc provize platí kupující a ty obvykle při nabídce ještě není zohledněno, cena se tak poté navyšuje pro kupujícího, provizi prostě platí zvlášť.

Vyřizování formalit

Nezbytně nutné je vyřídit všechny potřebné formality, včetně právních dokumentů, přepisu, výhradní kupní smlouvy, ale i rezervačních smluv a mnoho dalšího. To je zapotřebí udělat, a pro vás, jako prodávajícího je to hodně práce a času, pokud denně tuto činnost neděláte. Jenže realitní kancelář je proti tomu opatřená, a tak má vše potřebné zajištěné, včetně kontaktů a tak snadněji se domluví a rychleji provede převod. Všechny potřebné formality zajistí mnohem snáze a rychleji. Navíc to také něco stojí a tak. Toto realitní kancelář vyřídí pohodlně za vás, což je v ceně, kterou v konečné fázi hradí přece jen zájemce a kupec v jednom. Formality a starost o prodej od A po Z nechtě na těch, kteří se oboru věnují a pracují v něm denně. Přesně oni vědí, co je zapotřebí udělat a jak vše zařídit. Všechno je to o mnoha informacích, které realitní kancelář zná, jelikož se v tom pohybuje, ale běžný člověk, který prodává nebo kupuje jednou za život, tolik znát většinou nemusí.

To, co je potřeba znát a vědět

Koupě a prodej, nebo i pronájem nemovitosti je lepší, pokud zařizuje skutečně realitní kancelář. Je to hlavně proto, že má známosti, inzeruje a dobře zná trh s nemovitostmi. Není tak potřeba nějakého zvláštního úkonu a vše probíhá hladce, denně tuto činnost vykonává, takže jak nejlépe učinit, je právě touto formou. A pokud prodáváte nemovitost, o to víc je to lepší pro vás, nemusíte sami provádět návštěvy a kontakty, udržujete si pořád své soukromí, nebudete pod palbou mnoha dotazů a tak trochu zůstanete stále v anonymitě. Setkáte se obvykle až přímo při prodeji, podpisu smlouvy s novým majitelem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id32437 (ck#624)


Přidat komentář