Prodej a pronájem nemovitostí s realitní kanceláří Havířov

Nabídka realitních kanceláří je často pestrá a široká, takže si v ní najde dost i samotný zájemce o koupi, nebo pronájem. Je i vhodné s realitní kanceláří spolupracovat v obou směrech.

Při koupi nebo prodeji nemovitostí je potřeba zařídit mnoho záležitostí, které seberou hodně času a také často i těch nervů. Je to zejména tím, když se člověk rozhodne jednat na vlastní pěst a prodej zřídit bez toho, aniž by požádal o pomoc profesionály na obor kované a to tedy pracovníky realitních kanceláří. Pro některé lidi je to záležitost zbytečná, protože vidí jen to, že si realitní kancelář za zřízený obchod, tedy prodej, nebo pronájem bere velké provize, což se jim zdá jako dost zbytečné, ale pravdou je to, že je zapotřebí vidět i služby, které s touto činností souvisí. Kdo si jednou zkusil něco podobného vyřizovat sám, jistě uzná, že to není jednoduchá záležitost a často je potřeba vědět mnohem více, orientovat se, znát místa, ale i postupy, které není radno vynechávat. Realitní kanceláře fungují jako důležitá spojka, která dělá svoji práci, stejně jako řada jiných.

Proč se lidé realitních kanceláří obávají?

Hlavním důvodem, proč lidé realitní kanceláře neoslovují, pokud se tak děje, je proto, že představují pro ně náklady navíc. Skutečností je, že si realitky berou velké provize, nebo spíše to vypadá, že za jeden obchod je to velká provize, ale pouze z části kupní ceny nemovitosti. Ano, jsou to peníze, které se tak mohou ušetřit, nicméně je pořád pamatovat na to, že za tou prací vězí nejen samotný prodej a sjednání kupní smlouvy, ale i řada dalších záležitostí, jako je především sehnání vhodného zájemce, tedy spíše – opravdového zájemce, který nakonec i smlouvu podepíše. A s tím souvisí mnoho úkonů, jež si často lidé ani neuvědomují.

Riziko špatného výběru

Realitních kanceláří je opravdu mnoho. To ví každý, kdo občas prolistuje nabídkou inzerovaných nemovitostí, kde jsou uvedené jednotlivé realitní kanceláře. Je jich opravdu mnoho a také plno dalších vzniká nově. Jsou mezi nimi ty, které na trhu fungují několik let a jejich logo je velice známé, stejně jako ty menší, které jsou třeba i nové. A jak už to tak bývá se vším a všude – může se narazit na ne přímo solidní jednání pracovníků realitních kanceláří. Je proto nadmíru nutné, abyste výběru přece jen trochu času věnovali, ale o realitní kanceláři si něco málo i zjistili. V konečném důsledku jsou všechny v zájmu mít klienty a také obchody. Pokud se váš známý setkal s nevhodným chováním ze strany realitní kanceláře, pak to neznamená, že musíte spolehlivě i vy. Prostě se někomu nepoštěstí. Pokud by všechny realitní kanceláře nejednaly solidně, již by neexistovaly. To je potřeba mít v paměti.

Mít prostředníka

Váš realitní makléř je jako vaše druhé já, pracovník, kterému sdělíte mnoho informací a ten s nimi také tak pracuje, předává dál. Musíte mu také věřit, jelikož mu svěřujete mnoho citlivých informací a především velkou záležitost v podobě prodeje nemovitosti, kterou máte ve vlastnictví. A to je vždy bráno jako velké jmění, přece jen trh s nemovitostmi je rozsáhlý a také se zde obchoduje s velkými částkami. To je podmíněno i tím, že si lidé obvykle pořizují bydlení pouze jedenkrát v životě, pakliže nejde o pronájem a tak je správný výběr vele důležitý. Není to jako když si jdete koupit boty, které prostě za krátký čas prochodíte. Je nutné, aby nemovitost splňovala mnoho dalších podmínek. A tak je zapotřebí plno soukromých i citlivých informací svému realitnímu makléři svěřit. Je tak prakticky i takový doktor přes bydlení. Jenže ne každému se líbí takového spojence mít.

Důvody, proč je realitní kancelář vhodnější pro prodej i koupi nemovitostí

Profesionálové

Hlavním důvodem především zůstává i to, že se jedná o profesionály, kteří se v branži pohybují a znají prostředí, vědí, co je zapotřebí vědět, znát a také umí jednat. Je to jejich denní náplní práce, takže dobře vědí, co je nutné udělat a kdy, aby se tak vše podařilo a nic nechybělo. Smlouvy mají předem připravené, změní jen skutečnosti, které jsou individuální. A nemusí hledat nějakého právníka, znají to, co je nutné vědět a pro případ každá realitní kancelář také spolupracuje s právní, advokátní kanceláří, právě pro potřeby, které je nutno vědět i znát a pro tvorbu smluv nezbytné. Profesionálové ve formě realitních makléřů mají zájem získat klienty a také zájemce, prostě nemovitost prodat. Vše, co s tím souvisí, rádi zařídí.

Znají prostředí

Hodně nutné je vědět, že realitní kanceláře znají také prostředí realitního trhu, takže se orientují nejen v cenách, ale také v poptávkách a nabídkách. Vědí, jak nemovitost nabídnout a co udělat pro její snadný prodej. Umí zacházet s potřebnými informacemi, rozhodně se jen tak nedají něčím napálit, jako se může zdát u osoby, jež svoji nemovitost třeba sama nabízí a prodává. Vždy je lepší, pokud se prostředí zná a jedinec je tak jako ryba ve vodě, zná prostředí a ví o tom dost, než aby něco jen tak zkoušel a posouval se.

Mají přehled

Dokážou velice rychle reagovat na potřeby trhu a s tím spojených nabídek a poptávek. Dobrý přehled o aktuálním dění z realitního trhu jim zaručuje i to, jak jednat, chovat se a prodávat. Uvědomují si, kdy jsou nabídky větší, respektive kdy nabídka převyšuje poptávku a zase naopak. Dokážou také najít zájemce a to často i bez inzerce, jelikož znají osoby, které mají zájem o dané lokality, nemovitosti a naopak. Prostě jsou dokonalé spojky na trhu s realitami a v tomto odvětví mají velký přehled. Není proto lepší možností, pokud máte zájem o prodej či pronájem nemovitosti, obrátit se přímo na realitní kancelář.

Pronájmy

I když nejčastěji zřizují prodej nebo koupi, pak nejsou ani proti zprostředkování pronájmu. O pronájmy mají zájem hlavně majitelé nemovitostí, a pak z druhé strany i ti, co se kvůli zaměstnání často stěhují, mění místo pobytu. A to jsou také dost často manažerské posty, nebo hodně dobře placená práce a takoví lidí zaplatí i velké sumy za dobré bydlení, jen aby splňovali jejich nadstandardní požadavky. Takže i v tomto ohledu jsou realitní kanceláře velice příznivě nakloněni ke konání a ke zprostředkování. Navíc mají tak trochu ve správě nemovitost lukrativní, která je obvykle také pro třeba i známé, slavné osobnosti a kontakt s nimi jim může zaručit i jiná privilegia. Rozhodně realitní kanceláře nejsou proti pronájmům nemovitostí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id32433 (ck#611)


Přidat komentář