Prodej a pronájem nemovitostí s realitní kanceláří České Budějovice

Potřebujete bydlení, ale netušíte, jak se orientovat na realitním trhu? Nebo prodáváte nemovitost, ale netušíte, jak si počínat, aby pro vás celý obchod byl výhodný? Obraťte se na realitní kancelář, která vám s celým procesem pomůže.

Nemovitosti, ač se jedná o velmi nákladné „zboží“, jsou dnes jedním z nejžádanějších artiklů na trhu. Každý potřebuje bydlet, proto se trh s realitami neustále hýbe. Tento proces provází ovšem neustále změny a jedině odborník se v dané oblasti dokonale orientuje. Proto je příhodné se obrátit na realitní kancelář, která vám s celým procesem, ať se jedná o nákup nebo prodej, pomůže. Možností máte hned několik. Máte pocit, že nepotřebujete shánět nemovitost, protože  již nějakou máte? Ačkoli se to zdá neuskutečnitelné, mnozí lidé si neuvědomují, že si pořídí garsonku, budou sice splácet hypotéku, ale za pronájem za ni mohou vydělat dvojnásobek. Ceny realit jsou dnes navíc velmi výhodné, hypotéky také poměrně ještě stále nízké, proto není lepší příležitosti než si nemovitost pořídit. To samé platí samozřejmě i pro ty, kteří si pořizují nemovitost pro své osobní bydlení. V každém případě je důležité oslovit spolehlivou realitní kancelář, která vám se vším pomůže.

Prodej a pronájem nemovitostí s realitní kanceláří České Budějovice

Pokud sháníte reality, což mohou být byty, domy, komerční prostory nebo i pozemky, vyberte si realitní kancelář, která vám pomůže. Jednak si můžete vybrat v nabídce dané kanceláře, můžete ale dané firmě zadat požadavek ne realitu, kterou si přejete. Ušetří vám to nejen čas a starosti, ale také vzhledem ke zkušenostem a právnímu zastoupení realitní kancelář zajistí i vše ohledně smluv. A to je vzhledem k nákupům i pronájmům nezbytné.

Reality – Prodej

Máte zájem prodat realitu, ale neorientujete se v tomto světě? Mějte na paměti, že realitní kancelář má zkušenosti a poradí vám. Jednak zná ceny v dané lokalitě, proto vám může pomoci poradit s hodnotou vámi nabízené nemovitosti. Také vám může pomoci optimalizovat prodej. Toto se stává například v případech, kdy zdědíte nepříliš udržovanou stavbu. Za ni samotnou byste například nemuseli dostat příliš mnoho peněz, ovšem pozemek, na němž stojí, může být hodnotnější, proto můžete stavbu prodat na základě pozemku. Realitní kancelář vám ovšem může poskytnout i právnické zastoupení, což je nezbytné v celém kupním procesu, a to jak pro prodávajícího, tak i nakupujícího. Každá sebemenší zmínka ve smlouvě je důležitá. Stanovení termínů, případné sankce nebo jiné záležitosti musí být ve** smlouvě uvedeny**. Pokud následně narazíte na problémy, bude se vše řešit na základě ustanovení ve smlouvě a byť můžete logicky argumentovat, tak to, co je podepsané, má přednost.

Reality  - Pronájem

Pronájem je dnes velice využívanou machinací v realitách, ať už se jedná o stranu pro nájemce, tak i stranu nájemníka. Nemovitosti jsou dnes velmi výhodnou investicí a lze na nich velmi slušně vydělat. Pokud pronajímáte zaplacenou nebo zděděnou nemovitost, může jít o váš druhý příjem. Zní to jako pohádka, ovšem musíte si dát pozor na to, komu nemovitost pronajímáte, a také si dobře sestavte smlouvu, kde se jasně stanoví práva a povinnosti pronajímatele a nájemce. Co by v ní nemělo chybět? Základní údaje o obou subjektech. Stanovení doby pronájmu. Většinou se jedná o rok, přičemž při každém prodloužení smlouvy se zpravidla provádějí kontroly bytu pronajímatelem. Následně se stanoví i výše nájmu a poplatky na služby. Ohledně financí se ještě stanoví kauce, která se dává na počátku pronájmu. Ta slouží k případu, že by nájemník neplatil nebo by způsobil škodu. Pokud se nic takového nestane, kauce se nájemci po skončení nájmu vrátí. Ve smlouvě musí být dále vypsáno, co se nájemníkovi pronajímá: rozměry bytu, vybavení a jeho stav. Rovněž se stanoví počet klíčů a další nezbytnosti. Někteří pronajímatelé si do smlouvy například nechají zapsat i to, že nájemce musí bydlet v bytě sám (pokud se jedná o malou jednotku) a že si nesmí nahlásit trvalou adresu bez jeho souhlasu. Ve smlouvě se stanoví i sankce za neplnění placení nebo právo dostoupit od smlouvy za hrubé porušení smlouvy nebo ničení majetku. Jedná se ovšem o hrubé položky, na zbytku se dohodnou dvě smluvní strany.

Prodej nemovitosti – Na co se připravit

Prodej nemovitosti je samozřejmě složitější proces, proto si ho rozebereme trochu více. Pokud máte k dispozici realitní kancelář, nemusíte se o nic starat a profesionálové vše zařídí za vás. Zajistí prohlídky bytu i následné právní kroky mezi vámi a budoucím majitelem.

Rezervace nemovitosti

Pokud klient projeví zájem o nemovitost, zamluví si ji pomocí rezervační smlouvy, s níž se většinou skládá rezervační poplatek. Výše není nijak daná, ty si realitní kanceláře určují samy. Rezervační poplatek je nevratný v případě, pokud kupující strana odstoupí od koupě. Realitní kanceláře se takto musí vyhnout skutečnosti, že by si spousta zájemců rezervovala nemovitost, ale postupně by si nákup rozmyslela, čímž by znemožňovala prodej nemovitosti. V souvislosti s rezervací se totiž dává lhůta potřebná k vyřízení dalších kroků. Tím je podepsání kupní smlouvy, které závisí zejména na tom, zda vám příslušná instituce (banka apod.) poskytne hypotéku. Do smlouvy se obvykle dává lhůta jednoho měsíce, během něhož se hypotéky vyřizují. Většinou je ale realitní společnost shovívavá, pokud se proces prodlouží o pár dní.

Úschova peněz

Před finálním ukončením prodeje nemovitosti kupující strana složí peníze do nezávislé úschovy (notář, banka apod.). Finance zůstanou v úschově do té doby, než budete na** katastrálním úřadě zapsán jako nový majitel nemovitosti.** Následně peníze příslušný schovatel převede na účet prodávajícího.

Kupní smlouva

Jedná se o klíčový dokument, který stvrzuje právní firma. Vy byste ale měli mít k dispozici předem náhled, který se může měnit, proto doporučujeme oslovit právníka, který se na smlouvu podívá a poradí vám případné změny. Může jít o notáře, u něhož máte schované peníze. Při podpisu smlouvy se většinou i podepisují listiny dokladující, že máte hypotéku, což se společně posléze odnese na katastrální úřad, kde se provede žádost o vklad. Změny majitelů proběhnou zhruba do dvou měsíců.

Prodej či pronájem nemovitosti může být velmi příjemným procesem, ale stejně tak se může jednat o komplikaci, která se posléze může řešit dlouhé roky. Ať jste na straně poskytovatele reality nebo zájemce o ni, mějte na paměti, že nejdůležitější je zajistit si kvalitní právní servis, který ohlídá znění smluv, jež budou korektní k oběma smluvním stranám. Nemovitosti jsou dnes velmi výhodnou investicí. Zejména v dnešní době, kdy jsou** nízké hypotéky a ceny realit nejsou nijak závratné**. Pokud neuvažujete o jejich koupi, zamyslete se nad tím, jestli nestojí za to investovat do malé garsonky, která se již pohybuje kolem milionu korun. I kdybyste měli splácet hypotéku, následné pronájmy vám mohou měsíčně vracet i dvojnásobek. V každém případě je nejlepší oslovit realitní kancelář, která zajistí potřebné služby. Od komunikace se zájemcem o realitu, přes vyřízení smluv či hypotéky až po dokončení machinací, které jsou s realitním obchodem spojené. Vám se tak naskýtá příležitost zajistit si komfortní příjem peněz. Samozřejmě i z hlediska nájemce je nanejvýše výhodné oslovit realitní kancelář. Ta vám může poskytnout nejen realitu, kterou má v nabídce, ale pomůže vám sehnat nemovitost na míru. Vždy ale pamatujte, že jakákoli machinace s realitami, ať se jedná o prodej nebo nákup, je vždy lepší jednat ve společnosti realitní kanceláře, která se na trhu vyzná a vyvaruje vás rizik s procesem spjatých.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id32423 (ck#605)


Přidat komentář