Prodej a pronájem nemovitostí s realitní kanceláří Brno

Nabídka realitních kanceláří je často pestrá a široká, takže si v ní najde dost i samotný zájemce o koupi, nebo pronájem. Je i vhodné s realitní kanceláří spolupracovat v obou směrech.

V případě, že se rozhodnete koupit nebo prodat, či pronajmout svoji nemovitost, je vhodné se obrátit na realitní kancelář. Pokud nemáte přímo zájemce, pak vám s tím realitní kancelář pomůže a mimo to, že sežene nejen zájemce, ale především se postará o formality s předepisováním nemovitostí a tak dále. Je to určitě pohodlnější cesta, než se složitě domáhat postupů, které je zapotřebí učinit. Pro realitní kanceláře je to denní náplní, dobře vědí, co je nutné udělat a také vám pomohou vše potřebné zařídit.

Je realitní kancelář drahá?

Některé lidi odrazuje představa, že si realitní kanceláře berou vysoké částky za sjednaný obchod, koupi či prodej, ale je nutno vidět i tu práci, kterou je potřeba udělat, aby se nemovitost prodala. Stejně jako si zavoláte na rozbitou pračku opraváře, tak na prodej nemovitostí si člověk zavolá realitní kancelář. Je to normální a běžné. Proto existuje i tolik realitních kanceláří, které stále nabízí nové a další nemovitosti. Mnoho lidí sice vidí to, že si berou velké provize, ale v tom je již celý proces prodeje či koupě, jako je inzerce, přepis, papírování, kontaktování se zájemci a tak dále. To vše je součástí a je potřeba to tak vnímat. Navíc většina realitních kanceláří nechce nic po zájemci nebo nabízejícím do té doby, dokud sama nemovitost neprodá nebo nepronajme.

Výhody realitních kanceláří

Především pohodlí

Asi není potřeba několikrát zmiňovat, že prodej nemovitostí je často i běh na dlouhou trať. Není běžné prodávat, a kupovat denně, podobně, jako kupujeme čerstvé pečivo, ale o nemovitosti dost přemýšlíme, zvažujeme a také plánujeme. Dost důležité je také pamatovat na to, že s tím souvisí většinou i financování nemovitosti. Kdo chce koupit, obvykle nemá přímo hotovost, peníze na účtu, ale potřebuje si vyřídit hypoteční úvěr. Mnoho z toho je schopná dobrá realitní kancelář zařídit, protože se v branži pohybuje a tak se vyzná, ráda poradí, nebo přímo zkontaktuje potřebné společnosti. Pohodlí je především velkou výhodou toho, když prodáváte nemovitost přes realitní kancelář. To se jistě vyplatí.

Když chcete prodat

Realitní kanceláře a především její realitní makléři dost dobře sledují trh, a jakmile se nějaká nemovitost v jejich rajónu začne prodávat, ihned situaci mapují a kontaktují majitele. Nabízí výhody, které ze spolupráce plynou a také mohou nabídnout výhradní exklusivní smlouvu. To znamená, že se realitní kanceláři zavážete, že s nikým jiným spolupracovat nebudete a prodej půjde přímo přes ně. To sice vypadá jako dost omezující, ale zase na druhou stranu to přináší i řadu výhod.

Exklusivní smlouva realitní kanceláře

Výhody exklusivní smlouvy

Když podepíšete s realitní kanceláří výhradní smlouvu, máte dost výhod. Tou primární pro všechny prodávající je to, že cena je stanovená, nesmlouvá se s ní a především je vyšší pro vás, jako prodejce, než pokud nabídnete spolupráci i jiným realitním kancelářím. Jde o jejich konkurenční boj a oni potřebují nějak klienta získat. Většina prostě exklusivní smlouvu nabídne, s tím, že prodávající na tom více vydělá, cena bude o dost dražší, než při konkurenčním boji s jinými. Pokud nabídnete spolupráci i jiným, posléze vám budou nutit cenu snižovat pro prodej a tak dále. U exklusivní smlouvy to nehrozí.

Propagace

Realitní kanceláře, pokud podepíšou s klientem exklusivní smlouvu, pak také více nemovitost propagují, chtějí ji prodat. Navíc lépe vypadá, jestliže je nabídka jen od jedné realitní kanceláře, než u mnoha jiných. Sama realitní kancelář tuto nemovitost pak více propaguje na svém webu, inzertních serverech. Je si vědoma toho, že ji prostě prodat musí, proto tolik na očích veřejnosti. A vždy také lépe působí, když jedna nemovitost je uvedená jen od jedné realitní kanceláře, než o mnoha dalších.

Přehled

A nakonec je velkou výhodou i přehled o tom, s kým se jedná, kdo má zájem a kdo byl na prohlídce a tak dále. Není zapotřebí volat deseti realitním makléřům, ale komunikuje se jen s jedním, cože je pro prodávajícího velká výhoda. Takže prodávající má opravdu dobrý přehled o tom, jak si nabídka stojí a tak také vidí, jak se realitní kancelář snaží, co vše dělá proto, aby prodej byl uskutečněn. Přehled o tom všem je jistě pro majitele hodně důležitý a také chce mít svůj klid, nepotřebuje, aby byl stále nucen snižovat cenu a spolupracovat s mnoha jinými. A navíc pokud řeknete, že máte exklusivní smlouvu, jiné realitní kanceláře nebudou dělat jiné nabídky.

Nevýhody exklusivní smlouvy

Není potřeba si nic nalhávat všude tam, kde je výhoda, je i nevýhoda. U exklusivní smlouvy je to především to, že i když je nemovitost propagována, pak stejně se může objevit méně zájemců, než je tomu při nabízení od několika realitních kanceláří. Propagace jen jednou může mít za následek, že prostě těch zájemců bude méně. Může to být, ale také nemusí. Riziko zde určitě je. Realitní kancelář totiž nemůže pokrýt vše, jak se zdá a jak může být, pokud se nabízí u více konkurenčních kanálů.

Svázané ruce

Pravdou je také to, že na dobu, jež je exklusivita uzavřena, máte tak trochu svázané ruce a jste plně odkázáni na spolupráci s jedinou realitní kanceláří. S jinými nemůže, a pokud si sami nenajdete kupce, pak se musíte spolehnout právě na realitní kancelář. V tomto jim i dost podléháte. To je nutné vědět. Každopádně zas na druhou stranu – realitní kanceláře nabízí exklusivitu v případě, že věří, že se nemovitost prodá. Pokud jde o něco, co tolik na prodej nepůjde, nebudou vám to nabízet, nebo budou mít pochyby. Takže jestliže je vám exklusivní smlouva od realitní kanceláře nabídnuta, nejspíš se věří, že bude brzo prodaná.

Vždy pozor na podpisy

A není nutné si nalhávat, že občas se mohou objevit i podvodníci, kteří využijí vaší nepozornosti a předloží vám nevýhodnou a falešnou smlouvu, kterou když podepíšete, doslova se upíšete ďáblu. Na to prosím pozor, a proto je nutné číst smlouvu, obzvlášť v tom případě, kdy jde o vaši nemovitost, často budovanou roky, nebo s ní spojených vzpomínek a tak podobně. Smlouvu je zapotřebí vždy pečlivě číst, žádný profesionální prodejce, realitní makléř na to naléhat určitě nebude. Nechá vás vše předem přečíst a až pak se případně zeptá, zda je vše v pořádku a jestli všemu rozumíte. Rád také potřebné vysvětlí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id32434 (ck#621)


Přidat komentář