Prodej a montáž oken a stínící techniky - Kroměříž

Uvažujete o výměně oken? A přemýšlíte nad tím, zda zvolit okna plastová, hliníková nebo eurookna? Ze stejných materiálů si můžete nechat vyrobit také dveře. Poradíme vám podle čeho okna vybírat.

Máte ve svém domě, bytě či jiném objektu stará okna?** Stará okna** sice mohou být v pořádku a dobře sloužit, zvláště byla-li pravidelně udržována. Ovšem i přes relativně dobrý stav mají stará okna své nevýhody. Tou hlavní je nízká tepelně izolační schopnost a s tím přímo spojené vyšší náklady na vytápění. Mezi další nevýhody starých oken patří nízká schopnost izolovat hluk přicházející do objektu zvenčí, což bývá nepříjemné zvláště v těch případech, kdy se byt či dům nachází na rušné ulici nebo je hned pod okny chodník apod. Pokud zvažujete výměnu oken, máme pro vás rady a tipy, které vám pomohou zorientovat se mezi jednotlivými typy oken a vybrat si taková okna, která vám budou maximálně vyhovovat. Kromě oken je důležitá i stínící technika, zvláště máte-li okna na východ, západ či jih. Proto se v tomto článku dozvíte také něco o současných moderních typech stínící techniky.

vnitřní žaluzie

 

Moderní okna Kroměříž

Stará okna mají své nevýhody, ovšem mohou přesto být v porovnání s těmi novými moderními v něčem i lepší? Pokud jste se právě vy museli starat o stará okna, pak to jistě dobře znáte. U** starých oken** bylo při každém mytí nutné okna rozšroubovat a okna umýt i zevnitř a poté zase okna sešroubovat dohromady. Kromě toho se stará okna musely jednou za čas úplně rozebrat, obrousit všechnu barvu a pak okna natřít, nalakovat a zase smontovat dohromady. Nic takového vás u nových moderních oken nečeká, neboť při mytí se nemusejí rozdělávat a ani brousit a natírat je nemusíte. Pravda, eurookna se jednou za čas natírat musí, ale bez broušení a rozebírání. I přes tyto výhody dávají někteří lidé přednost starým oknům. Proč? Vždyť nová okna mají mnohem jednodušší údržbu a hlavně ušetří peníze za vytápění, neboť mnohem lépe izolují. Jenže právě „dokonalá“ izolace nových oken je to, co může být v některých případech kamenem úrazu a občas to bývá přičítáno k nevýhodám nových oken.

eurookno

Eurookna a okna hliníková, těsnění oken Kroměříž

U starých oken bylo běžné to, že nikterak dobře netěsnily. Pokud bylo venku větrno, bylo po přiložení ruky k oknu dobře cítit, jak okna profukují. Jenže co se z pohledu tepelné izolace jevilo jako nevýhoda, ukázalo se být výhodou z pohledu odvětrávání místností. Nová okna, zvláště ta plastová, totiž těsní tak dobře, že se dovnitř nedostane čerstvý vzduch, což hlavně ve starých cihlových domech způsobuje** problémy s plísní na stěnách**. A tak se objevují zprávy o tom, že po namontování nových oken se v domě na zdech objevila plíseň, která tam nikdy dříve nebyla. V některých případech tomu tak opravdu je – týká se to především starých cihlových domů, které, pokud nejsou zbudovány na suchém místě nebo nemají dostatečnou izolaci proti zemní vlhkosti, často trpí zvýšenou vlhkostí. Protože nová okna neprofukují, při nedostatečném větrání se pak může objevit plíseň – tyto případy se objevují především v těch starých cihlových domech, kde byly namontovány plastová okna, neboť ta těsní ze všech typů oken nejlépe. Pro staré cihlové domy je proto důležité, aby byly před montáží nových oken provedeny zásahy sloužící k odvlhčení domu, především izolace proti zemní vlhkosti a pokud je dům hodně vlhký, je nutné dům vysušit pomocí dalších speciálních postupů. I po vysušení domu se pro staré cihlové domy doporučují** eurookna** nebo okna hliníková, neboť ta netěsní tak dokonale jako okna plastová. I po vysušení domu je však nutné nezapomínat na pravidelné větrání. Pokud nejsme doma, je vhodné k odvětrávání použít výhodnou funkci moderních oken, tzv. mikrovětrání, které supluje netěsnost starých oken.

PVC – Plastová okna Kroměříž

Plastová okna jsou nejoblíbenějším a nejprodávanějším typem oken na trhu. O plastová okna je zájem především pro výhodnou cenu, výborné tepelně izolační vlastnosti a na údržbu velmi nenáročný povrch. Nevýhodou plastových oken je oproti tomu předpokládaná nižší životnost a u některých levnějších výrobků také nižší stabilita tvarové stálosti. Kromě toho se plastová okna zásadně nehodí tam, jak již bylo uvedeno výše, kde jsou byť sebemenší problémy s vlhkostí, což se týká především starých cihlových domů. V souvislosti s plastovými okny, resp. se složením plastů, ze kterých jsou okna vyráběna, bývá zmiňováno také zdravotní a ekologické riziko.

plastové okno

Kroměříž dřevěná eurookna

Dřevěná eurookna se vyrábí z přírodního a obnovitelného materiálu. Proto jsou považována za nejekologičtější typ oken. Navíc přírodní materiál, kterým je dřevo a příjemný pocit z něj přispívá k příjemné a útulné atmosféře domova. Eurookna, byť jsou ze dřeva, postačí jen jednou za pár let natřít speciálním přípravkem, jinou speciální údržbu nevyžadují. Eurookna jsou dražší než plastová, ale levnější než hliníková, takže se řadí do střední cenové kategorie. Obdobné je to i z jejich životností – měly by vydržet déle, než okna plastová, ale životnosti oken hliníkových se rovnat nemohou.

Kroměříž hliníková okna

Co se týče hliníkových oken, jejich největší výhoda již byla zmíněna – je to jejich dlouhá životnost. Hliníková okna jsou pevná a tvarově stálá. Díky tomu jsou vhodná i tam, kde budou hodně namáhány, nebo tam kde jsou náročné povětrnostní podmínky. Pro svou dlouhou životnost a odolnost se hliníková okna řadí do nejvyšší cenové kategorie.

Stínící technika a sítě proti hmyzu, montáž stínící techniky v Kroměříži

Moderní stínící technika Kroměříž nemusí sloužit jen k zastínění oken, ale také jako designový doplněk, který místnosti dokáže dát vkus a svěží moderní vzhled. Kromě toho jistě přijdou vhod i sítě proti hmyzu, které váš interiér ochrání před otravnými mouchami, nepříjemnými komáry a jiným hmyzem.** Stínící techniku** můžeme rozdělit následovně:

  • Horizontální žaluzie – jde o klasické žaluzie, které známe i ze starších oken. U nových oken však nejsou mezi dvojskly, ale na interiérové části okna. Vyrábějí se v mnoha barevných variantách.
  • Vertikální žaluzie – vertikální žaluzie jsou většinou látkové. Často se používají v kancelářích. Zda se hodí i do domácího interiéru, to už ponecháme vašemu vkusu.
  • Rolety – interiérové roletky jsou většinou také látkové. Jsou velmi vkusné a dají se pořídit také v provedení z jiných alternativních materiálů, např. spletené z travin či bambusu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14015 (magazinpodnikani.cz#2992)


Přidat komentář