Přestavby motorů na alternativní pohon E85 - okres Uherské Hradiště

Kdo z nás by někdy nehleděl na to jak ušetřit. Nejlépe samozřejmě ne na úkor kvality a komfortu. Jste-li majitelem auta, pak nám dáte za pravdu, že nezanedbatelnou položkou jeho provozu je palivo. Efektivní řešení jak ušetřit na spotřebě existuje.

Nákupem auta naše výdaje nekončí. Dalo by se říci, že naopak začínají. Abychom s autem mohli vůbec jet, je zapotřebí ho pravidelně „krmit“ palivem. Kromě toho nás při každoročním příchodu zimy a následně jara čeká přezouvání pneumatik. Nechceme-li jezdit po okrskách, pak si musíme pořídit dálniční známku. Je také třeba nezapomínat na pravidelné servisní prohlídky. Něco nás také stojí autokosmetika, doplnění kapalin, důkladné umytí auta apod.

Jednu nezanedbatelnou položku v podobě paliva, však můžeme snížit, a přitom výkon auta zvýšit. Hovoříme o přestavbě motorů na alternativní pohon E85.

Palivo Ethanol E85 na čerpacích stanicích

Obáváte se, že si necháte přestavět motor na alternativní pohon E85, ovšem pak nebudete mít kde si palivo natankovat? Je sice pravda, že u nás je zatím čerpacích stanic celkem málo, ovšem jejich počet se úměrně zvyšuje se zájmem řidičů o přestavbu. Je zcela logické, že čím více bude aut jezdit na** palivo Ethanol E85**, tak i více čerpacích stanic ho bude nabízet. Jedná se přeci jenom o byznys.

Co je Ethanol E85

Ethanol E85 tvoří směs bioethanolu a Naturalu 95. Bioethanol se ponejvíce vyrábí z ječmene, kukuřice, pšenice, cukrové třtiny. Pokud bychom hovořili o Bio ethanolu E85, pak je možné ho vyrobit i z trávy či stromů.

Přestavby motorů na alternativní pohon E85 Uherské Hradiště

To, co většinu bude určitě zajímat, jsou výhody, které vyplynou, když se rozhodnete pro přestavbu motoru u Vašeho auta na alternativní pohon E85. Níže uvádíme největší výhody.

Ušetření financí za palivo okres Uherské Hradiště

Co Vám tedy přinese** úprava motoru na alternativní pohon E85? Především **můžete ušetřit až 10 Kč/ litr paliva. Jezdíte-li tedy pravidelně, pak se toto ušetření významně promítne do nákladů za palivo.

Cena za přestavbu na alternativní pohon E85 a návratnost investic

Možná Vám nyní vyvstane otázka, jestli nezaplatíte více za přestavbu motoru, než se Vám pak vrátí. Povětšinou se vložené investice do přestavby na alternativní pohon E85 vrátí do půl roku.

Zvýšení výkonu motoru Uherské Hradiště

Jak již bylo výše zmíněno, nejenže se přestavbou sníží Vaše výdaje na palivo, ale současně se zvýší výkon motoru, a to až o 15%. A čím to? Ethanol E85 disponuje totiž vyšším oktanovým číslem, než klasický benzín.

Doba potřebná pro přestavbu motoru na alternativní pohon E85

Samotná úprava vozidla také netrvá nijak dlouhou dobu. Jedná se v podstatě o velmi rychlou montáž, trvající zhruba dvě hodiny. Samozřejmě však záleží na zkušenosti a zručnosti mechaniků, kterým svěříte přestavbu Vašeho auta. Pro přestavbu se používají pomocné řídící jednotky.

Nutnost pravidelného servisu po přestavbě motoru na pohon E85

Určitě Vás také zajímá, zda a jak často budete muset jezdit do servisu na pravidelnou kontrolu motoru, zda je vše v pořádku. Opět dobrá zpráva. Po montáži není vůbec nutné se vypravovat na servis vozu.

Schopnost nastartování motoru při nízké i vysoké teplotě

Možná polemizujete, zda se Vám podaří nastartovat motor, když bude panovat parné léto, či třeskutá zima. Můžete si být jisti tím, i kdyby dosáhla teplota vzduchu 100°C nebo -30°C, tak nastartujete.

Ochrana životního prostředí po přestavbě motoru na pohon E85

Co jistě potěší všechny, kterým není lhostejné životní prostředí, že úpravou motoru na alternativní pohon E85 se sníží emise CO2 až o 70%. Což zanedbatelné není. A teď si vezměte, kolik aut na benzín jezdí. Kdyby si každý majitel takového vozu nechal motor přestavět, jak by se ulevilo životnímu prostředí, a samozřejmě i nám samotným. Při spalování fosilních paliv se totiž do vzduchu uvolňují skleníkové plyny, jako je zmíněný oxid uhličitý, oxid dusný aj.

Nutnost přídavné nádrže pro lití Ethanolu E85

Pokud se rozhodnete pro přestavbu motoru u Vašeho auta, pak pro Vás nemusí být také zanedbatelné, že není potřeba žádná přídavná nádrž, do které by se zvlášť lil ethanol E85. Ethanol E85 je totiž jakkoli mísitelný s běžným ropným benzínem.

Možnost jet na benzín a Ethanol E85

A když se rozhodnete, že pojedete na čistý benzín? Žádný problém, stačí jen jednoduše vypnout řídící nekalibrační jednotku.

Navrácení motoru do původního stavu

A když byste chtěli vše vrátit nazpátek, tak, jak to bylo dříve? Také žádný problém. Samotnou úpravu je možné v podstatě kdykoli vymontovat a samozřejmě vrátit motor do stavu předchozího.

Atestace Ethanolu E85

To co je také nezbytnou samozřejmostí, že ethanol E85 je plně atestovaný a splňuje požadavky ČSN 65 6512. Jedná se o normu, která stanovuje technické požadavky i zkušební metody pro Ethanol E85.

Rostlinný olej jako možnost alternativního paliva

Další možností alternativního paliva je rostlinný olej, který je možný za určitých podmínek využít u vznětových, tj. naftových motorů. A jaký olej je možné použít? Kupříkladu se jedná o olej slunečnicový, kokosový, sójový, lněný, makový, sezamový, konopný a další.

Výhody rostlinného oleje jako alternativního paliva

Porovnáme-li rostlinný olej a naftu, a to ve vztahu k životnímu prostředí, je zcela jasné, co z těchto dvou zmíněných více škodí. Ovšem kromě životního prostředí a našeho zdraví, jsou rostlinné oleje také bezpečnější i ze stránky zdravotní, ekologické a požární.

Životní prostředí**

**

Kdo z nás by nechtěl jezdit často, bez nutnosti se ohlížet na stav naší peněženky a věnovat pozornost životnímu prostředí? Ten, kdo se rozhodne pro přestavbu motoru na alternativní pohon, uleví nejen své peněžence, ale také zvýší výkon motoru a v neposlední řadě se i uleví životnímu prostředí. A to jaké bude životní prostředí, se i odrazí na našem zdraví. Vše je tedy provázané a propojené. Záleží jen zcela na nás, jak budeme ke všemu přistupovat, zda lhostejně, nebo se naopak trochu zamyslíme.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13178 (magazinpodnikani.cz#1143)


Přidat komentář