Penzion pro psy a kočky - Bulhary u Lednice na Moravě

Ne všude je doprovod zvířecích miláčků vítaný. Dovolenou však člověk potřebuje, a tak často řeší problém jak bezpečně v době dovolené zajistit péči o své zvířecí přátele. Jednou z možností je kvalitní hotel pro psy a kočky.

Kam dát psa, když jedete na dovolenou

To je často problém. Ono není problém představit si dovolenou se svým psem nebo kočkou, ale to, že na mnohá výletní místa psi ani kočky nesmí. A tak buď se smíříte s tím, že dovolenou budete vybírat s ohledem na to, kam smí také zvířata, anebo musíte najít někoho, kdo se o vašeho pejska či kočičku postará. Někdy vám pomohou vaši sousedi, jindy si vypomáhají mezi sebou samotní chovatelé, a někdy prostě není nikdo, kdo by vám pomohl a o vašeho přítele se postaral. Pak přijde na řadu zvažování, zda opravdu odjet. Ale dnes to již nemusí být ani v tomto případě velký problém. Stačí se podívat na nabídku hotelů pro psy a kočky a vybrat ten, který nabízí kvalitní péči a také kvalitní ubytování.

Než dáte svého psa do penzionu pro psy

Aby bylo odloučení vašeho psa co nejméně problematické, doporučuje se pobyt na zkoušku. Jde o to, že vybrané zařízení navštívíte a společně s vaším pejskem si ho prohlédnete. Zároveň si zde domluvíte jednodenní pobyt. Pak pejska dovezete i s jeho věcmi na jeden den a necháte ho, vyzkoušet si, že vlastně o nic nejde. Odpoledne pro něho přijdete jakoby nic a odvezete ho zase domů. Tento způsob je možné opakovat a také je možné nechat pejska v zařízení přes noc. To mu usnadní pochopení, že pouze čeká na svého pána, který přijde. Váš pes tak bude připraven i na delší pobyt a nebude mu činit problém venčení a hra s člověkem, se kterým se již seznámil. Navíc nebude zbytečně tesknit.

Co s sebou do penzionu pro psy?

Pes by měl mít vše, na co je zvyklý ze svého domova. Svůj vlastní pelech, hračky a v žádném případě nesmíte zapomenout na jeho vlastní vodítko na procházky a také něco s vaším vlastním tělesným pachem. Klidně to může být staré tričko nebo rukavice. Vlastní vodítko je důležité zejména v prvních dnech, kdy pes nechápe, co od něj cizí člověk chce. Pokud však má u sebe pečovatel jeho vlastní vodítko, na které je zvyklý, pes ihned pochopí, že se jde ven a vnímá ošetřovatele jako něco pozitivního. Zapomenout nesmíte ani na léky, které pes užívá, krmení a další přípravky na které je zvyklý. Náhlá změna stravy by mohla způsobit průjem. Důležité je i předložení očkovacího průkazu.

Když ubytujete psa v hotelu pro psy

Pokud jste psa předem aklimatizovali a on si vyzkoušel alespoň jednodenní pobyt, tak jde do známého prostředí, které mu nedělá problém. Horší je to, když aklimatizace neproběhla. Pes pak bude vyděšený, protože cítí změny, které se mu nelíbí. Aniž by věděl proč. Ještě horší to může být, pokud se se psem dlouze loučíte. Vše by mělo proběhnout stejně jako, když odcházíte do práce nebo na nákup. Prostě psa ubytujete tak nějak samozřejmě, celkem jakoby bez zájmu a pak ho podrbejte, řekněte čekej a odjeďte. Tak pes bude vědět, že se pro něj za krátko vrátíte a nebude stresovaný.

Než dáte kočku do penzionu

Vzhledem k jiné povaze koček zde není třeba aklimatizace. Ale je naprosto nezbytné vzít do penzionu vaší kočce její vybavení. To znamená škrabadla, prolézačky, oblíbený pelíšek, misku, hračky, zkrátka vše, co zaplňuje její rajón, její každodenní vyžití. Po domluvě s provozovatelem penzionu je dobré vzít vaší kočce i její záchod a podestýlku, na kterou je zvyklá. V tomto jsou kočky dosti vybíravé. Nemají rády změnu. Důležité je zabalit jí také její léky a samozřejmě krmení, na které je zvyklá. Zde platí to samé, co u psů. Náhlá změna krmení může vyvolat zdravotní potíže. A ještě jedna věc je stejná jako u psů. Přidejte kočce nějakou věc, která má váš pach. Odloučení bude pro ni pak snesitelnější. Samozřejmostí i u koček je předložení platného očkovacího průkazu.

Smlouva o hlídání a péči o psa či kočku

Pokud se rozhodnete umístit vaše zvíře do penzionu nebo hotelu pro zvířata, pak nezapomeňte na smlouvu a na specifikaci ubytování. To znamená na jasné určení podmínek, za kterých bude pes nebo kočka ubytován a jak se s nimi bude zacházet. Dobré je sepsat i seznam věcí, které jim dáváte s sebou. Smlouva by měla obsahovat i část, kde bude jasně napsáno, že i kdybyste se z dovolené vrátili později, bude o vaše zvíře postaráno. A to až do jeho předání vaší osobě. Na dovolené se může cokoli stát a vy se můžete vrátit o den, dva později.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13746 (magazinpodnikani.cz#2719)


Přidat komentář