Opravy pro domy, byty i zahrady

Opravy a rekonstrukce, ať se týkají jakékoliv části domů, jsou velkou dřinou a představují velkou časovou investici s nejasným výsledkem. Proč si ale neulehčit svou práci, když to jde. Potřebujete pomoci s opravou vašeho domu a nevíte na koho se obrátit?

Objednejte si tedy hodinového manžela. Žádnou spojitost s vykřičenými motely však nehledejte, hodinový manžel znamená něco docela jiného. Nemáte sice žádnou záruku, že tento muž doma také po sobě uklízí své ponožky, ale u vás doma udělá vše, co bude potřeba. Tato živnost s ne příliš hlubokou historií u nás zaznamenává doslova boom.

Opravy v domácnostech, údržba zahrady, malování

Hodinový manžel je šikovný kutil, který pomůže s tím, s čím si vy nevíte rady. Nejvíce jeho služeb využijí starší ročníky, kterým již jisté úkony činí problémy. Neznamená to však, že by se firmy výhradně specializovaly pouze na tyto zákazníky. Dobře jejich služeb mohou využít i ženy, kterým doma chybí chlapská ruka anebo rodina, a které ve svých řadách nenaleznou dostatečně zručného a všestranného kutila. Také si mohou objednat ti, kteří prostě nejsou manuálně zruční a jisté činnosti přenechají raději odborníkům.

Hodinový manžel je vlastně označení pro šikovné, zručné muže – kutily, jež se rozhodli svého talentu využít a postavili na tom celou svou živnost. Díky svému umu nyní pomáhají jiným v běžných opravách domů, rekonstrukcích, údržbách zahrad, malování a tak dále. Hodinoví manželé jsou zvyklí na ledacos, sebou si nosí svačiny i přezůvky. Jednotlivé návštěvy obvykle trvají okolo tří hodin. A není pro ně žádným problémem nejen nalepení několika kachliček, ale zrekonstruování celé koupelny, to však trvá několik dní.

Kde se vzala služba hodinový manžel?

Za vším hledej ženu, tak je tomu i v tomto případě. Nápad k nám dorazil z Uralu, kde se ve městě Perm rozhodla využít vrozených mužských vlastností podnikavá Nina Rachmaninová. Ta v roce 2003 potřebovala doma něco opravit a jako naschvál nikde po ruce žádný šikovný kutil nebyl. Myšlenka byla na světě. Založila si tedy v Moskvě firmu na pronájem manželů a její nápad rychle získal na oblibě. U nás první firmu tohoto rázu založil Vladimír Šimčík z Brna, ke kterému se v roce 2005 přidal i jeho společník. Vladimír Šimčík v té době vzbudil celkem velké pozdvižení. V současné době firmy poskytují různé** služby opravy, úpravy a rekonstrukce domů, bytů a zahrad**. Tyto služby jsou u nás velice oblíbené a vyhledávané. Každá taková firma má svá specifika, některá se specializuje spíše na elektrické opravy, jiné jsou schopné dát dohromady celý dům.

O jaké služby hodinových manželů je zájem?

Největší poptávka je po montážích nábytku, zařizování domů a bytů, instalace osvětlení. Lidé mají  velký zájem i o řešení problémů s elektrikou, všeobecně vzato. Zajímají se i o instalatérské práce, montáže vodovodních kohoutků, uzávěrů vody, montování prahů a klik, pokládání podlah a dalších služeb. V poslední době vzrůstají zakázky typu: opravy a nedodělky po stavebních firmách a jiných řemeslnících, které zůstávají jako nehezké nedodělky u současných novostaveb. Moderní profesionální kutilové se nezaleknou ani prací na zahradě. Zvládnou posekat trávu, natřít plot, ale i jej celý postavit, ostříhat živý plot anebo naštípat haldu dříví na zimu.

Zvládnou prostě vše, co pro vás představuje nepřekonatelný oříšek. Vy musíte pouze jediné, zaplatit.

Kdo si objednává služby hodinového manžela?

Nejčastějšími zákazníky jsou převážně ženy okolo padesáti let, rozvedené anebo vdovy, kterým doma prostě chybí chlapská ruka. Za nimi jsou pak ženy podnikatelů, kteří nejsou věčně doma a mimo to na podobné věci nemají ani čas, ani náladu. Poslední jsou muži, kteří nemají ke kutilství žádné sklony.

Kromě data a času je potřeba se domluvit i na tom, co je třeba si donést. Jaký materiál majitel má doma a jaký si bude muset hodinový manžel nejprve sehnat.

Jaké zakázky hodinoví manželé odmítají?

Milé dámy, zapomeňte na to, že by vás na rozdíl od toho vašeho domácího nepřítele kultury, doprovodil do divadla, či dokonce zaplnil místo v poněkud vychladlé posteli. Při takové nabídce se asi se zlou potážete. Hodinový manžel totiž skutečně dělá pouze to, co by manžel teoreticky měl umět, tedy opravit to, co je potřeba. Sexuální a jiné služby z nich skutečně nevymámíte.

Odmítají také realizaci služeb, kde výhodněji poslouží stavební firmy, které mají třeba na jistý materiál stálé dodavatele, a proto mají přístup i k výhodnějším cenám.

Firmy poskytující služby hodinového manžela nejsou firmy s nabídkou pokojských, neustele za vás, neuklidí ponožky, nevyžehlí, ani neuvaří. V jeho zájmu jsou služby „ryze chlapského“ - řemeslného charakteru.

Kolik hodinový manžel stojí?

První započatá hodina je vždy nejdražší. Částka se pohybuje v závislosti na lokalitě. V Praze využití těchto služeb stojí okolo pět set korun, jinde průměrně okolo tří stovek.

Výhody hodinového manžela oproti řemeslníkovi**

**

  • Na řemeslníka budete čekat minimálně týden.
  • Řemeslník po sobě bůhví jak neuklidí.
  • Za jeden úkon si řemeslník s chladným srdcem řekne o pět set korun víc.
  • Navíc na utažení kohoutku a přilepení uvolněných dlaždic v kuchyni budete těch řemeslníků potřebovat několik a každého budete platit zvlášť.
  • Kvalita řemeslníků bohužel v posledních letech klesá.

Proč využít služeb hodinového manžela?

Pokud se chcete v dnešní již tak velmi ustarané době zbavit dalších starostí při rekonstrukci a opravě svého domova svépomocí, objednejte si hodinového manžela. Pokud nemáte doma nikoho, kdo by tuto práci učinil za vás a vy sami se cítíte bezradní. Pozvání odborníků je potom velice schůdným řešením.

Jak má vypadat správný hodinový manžel?

Má být příjemný a ochotný. Pracuje vždy s kvalitním nářadím. Přijde vždy včas. Odvede kvalitní ruční práci. Je vždy pečlivě vybaven materiálem na objednané běžné montáže a opravy. Vždy po sobě uklidí. Rád poslechne váš názor a hlavně má profesionální přístup.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12853 (magazinpodnikani.cz#433)


Přidat komentář