Nábytek na míru - Vsetín a okolí

Truhlařina je práce pro opravdové chlapy. Práce se dřevem potřebuje sílu, zručnost, přesnost a cit v rukou. Odměnou bývá dokonale zpracovaný řemeslný výrobek, který dělá radost lidem a slouží po mnoho let svému účelu.

Nábytek na míru - Vsetín a okolí

Dobrý truhlář už dávno neovládá jen ruční výrobu, protože samotná práce by trvala velice dlouho a prodražila by se. Umí ovládat dřevozpracující stroje a obklopuje se kvalitním nářadím, díky tomu může pracovat rychle a také dokáže vyhovět různým požadavkům svých klientů. Proto** truhlářská zakázková výroba** neskomírá, naopak se rozvíjí a čím dál větší množství lidí chce být doma obklopeno věcmi, které mají svou legendu a jsou originální. Velkovýroba sektorového nábytku tím asi nikdy nebude ohrožena, ale naopak, byt zařízený sektorovým nábytkem, doplněný několika solitéry mistra truhláře, dostane zcela nový vzhled, stane se útulným, hřejivým. A samozřejmě, že to nemusí být jen výrobky ze dřeva (masivu), protože moderní truhlařina dokáže zpracovávat i jiné materiály, které dokonale zastoupí všechny funkce dřeva.

Zpracování dřeva, dřevotřísky, laminátových desek Vsetín

Pokud si někdo představuje, že truhlář vyrábí jen nábytek, mýlí se. Práce truhláře je velmi rozmanitá a vyžaduje umění devatera řemesel. Svou zručnost musí projevit už při přípravě materiálu, kdy musí umět zpracovat různé druhy dřeva podle tvrdosti na dřevěné hranoly a prkna, musí ovládat techniku zpracování dřevotřísky a dřevovláknitých laminátových desek, přestože to jsou velice pevné, kvalitní a odolné materiály, při řezání se k nim musí přistupovat opravdu s citem, abychom nenarušili jejich umělohmotný povrch. Takto připravený materiál vyžaduje další úpravu, kdy se k němu přistupuje podle druhu materiálu např. řezání, broušení, frézování, hoblování, lepení, čepování, klížení a dýhování.

Následuje** povrchová úprava** zakončená např. nátěrem, lakováním, voskováním, montáží kování a jinými speciálními technikami. Výrobky z masivu můžeme navíc ohýbat i vyřezávat, protože dřevo je velmi tvárný materiál a lze z něj vyrobit opravdu krásné výrobky. Truhlařina je řemeslo a tvůrčí práce zároveň, neobejdeme se bez ní ve stavebnictví, dřevomodelářství i v umělecké sféře. Citlivá a ohleduplná ruka truhláře dokáže navrátit život i zcela zničeným kouskům nábytku, který je pro nás něčím cenný. Určitě jste se už setkali nebo sami vlastníte kousek nábytku po svých prarodičích, možná, že jste objevili něco pěkného v bazaru. Všechny tyto výrobky kdysi prošly rukama truhlářů a když je zapotřebí, umějí je ti dnešní truhláři, dát zase do pořádku.

Profesionální truhlář na Vsetínsku

Asi čas od času potřebuje každý pomoc truhláře, když nás začne zlobit schodiště a schody jsou tak ochozené, že hrozí pád, když dřevěné okno podlehne zubu času a do domu nám fouká studený vítr nebo když chceme přidat poličku do skříně. To vše jsou na pohled malé věci, které obvykle mnozí z nás chtějí opravit sami, brzy ale zjistíme, že problém není tak jednoduchý, jak vypadal a rychle hledáme kontakt na někoho, kdo nám pomůže. Zakázkoví truhláři Vsetín umí však daleko více. Jimi vyrobené kuchyňské linky můžete umístit i do těch nejzapeklitějších půdorysů, žádný výklenek nezůstane prázdný, každé místo bude účelně využito. Stejně tak zkosené stropy nejsou pro skříně na zakázku žádnou hrozbou, skříně jsou přizpůsobeny svým tvarem stropu a stanou se nejen účelným ale i zajímavým kusem nábytku. Pokud je vaše výška nebo váha nadprůměrná, kdo vám pomůže usnadnit život, je to přece truhlář. Díky němu se ve své posteli můžete pohodlně natáhnout, protože jí vyrobí na vaší míru, stejně tak stůl u kterého jste se hrbili, přizpůsobí vašim rozměrům a takto dokáže vyrobit nebo upravit bytové zařízení celé vaší domácnost.

Zakázkový nábytek, pergoly, boudy Vsetín a okolí

** Mít kontakt na kvalitního truhláře je jako výhra v loterii**. Pokud jsme spokojeni s dobře odvedenou prací, začneme rádi vyhledávat jeho služby. Vždyť mít židličky u kterých se nohy jen tak nerozklíží nebo stůl s pevnou a stabilní deskou, která vydrží nápor celé rodiny, je bezvadné. Konečně budou mít děti své poličky na sbírku autíček, plyšových medvídků a jiných věcí, které tak nutně potřebují. Kdo má zahradu, určitě touží po dřevěné pergole, vždyť  posezení ve stínu na čerstvém vzduchu je tak příjemné. Na zahradu patří i** dřevěný nábytek**, ta tam, je doba kdy plast vítězil. Popraskané plastové židličky s barvou vyšisovanou od slunce už dávno nejsou hitem. Sluncem rozehřátý plast už zase nahradily na omak příjemné dřevěné lavice, stoly a stolky, prostě příroda patří do přírody. Naše děti si zaslouží své vlastní zahradní posezení, ve velké oblibě mají domečky ze dřeva, které vypadají jako malé perníkové chaloupky. Truhlář za nás vyřeší i problém s ustájením plechového oře, ne každý může mít zděnou garáž a díky dřevěné konstrukci se střechou, může náš plechový miláček odolávat dešti i sněhu a jeho lak nedojde k újmě. Bouda pro psa je vyrobena také ze dřeva a milovníci holubů moc dobře ví, že vzdušná království jsou z dřevěných bidel a prkének.

Kryty na květináče, zákryty studen, to vše jsou výrobky ze dřeva, přesně na míru. Ten, kdo vlastní sklep, určitě dobře ví, že regály na uskladnění brambor, ovoce a zeleniny nebo sezónních potřeb, musí být ze dřeva, to nejlépe odolává podzemnímu klimatu a jeho instalace je nejjednodušší. A každý, kdo už někdy zkoušel ztlouci poličku z prkének dřeva, ví, že to není jednoduché, není prostě nad truhláře a dobrý truhlář je mistr nad mistry.

Výroba úložných systémů na míru Vsetín a okolí

Nemusíme být vlastníky domu ani zahrady, a přesto se můžeme doma cítit dobře. Vhodně zvolená barva interiéru, dostatek úložného prostoru, hezký a účelný nábytek, tak vypadá domov. Otevřený a volný prostor, si můžeme dovolit tehdy, když si pořídíme šatnu, na to zase musíme přizvat truhláře, na malé ploše dokáže vytvořit dokonalý úložný systém a my se můžeme zbavit nevzhledných skříní. Sektorovou stěnu může nahradit systém polic, které si třeba navrhneme sami a díky truhláři, získáme naprosto originální bytový doplněk. Možností, jak si zútulnit nebo ozvláštnit domov je spousta, stačí k tomu fantazie a šikovné ruce řemeslníka.

Výroba nábytku na zakázku Vsetín

Práce na zakázku je vždycky o vztahu mezi klientem a zhotovitelem díla. Proto je nutná vzájemná spolupráce a respekt. Představa o zakázce má vypovídající vztah o klientovi a jeho životním postoji, zpracování zakázky vypovídá zase o jeho autorovi. Dílo, které tak společně vytvářejí má svou energii a ta by měla být pozitivní.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13258 (magazinpodnikani.cz#1322)


Přidat komentář