Montáž tažného zařízení - Zliv a okolí

Jak důležitá věc v našem životě je nenápadné ale neocenitelné zařízení za auto. Potřebujeme-li odstěhovat či převést nějaký větší náklad za svým automobilem, či vzít si sebou na dovolenou jízdní kola, potřebujeme nutně tažné zařízení.

Tažné zařízení je důležitý doplněk Vaše automobilu, díky kterému je využití automobilových vozů daleko větší, účelnější a mnohdy nedocenitelné. Každý z nás potřebuje občas přívěsný vozík za auto, který nám pomáhá s převozem objemnějších či těžších věcí. Například se stěhujeme, co teď, zavoláme stěhovací vůz, ale je spoustu menších a drobných věcí, které si převezeme raději sami, a nebo na ně při stěhování zapomeneme, a do našeho automobilu se nám nevejdou. A nebo plánujeme dovolenou, na které si chceme užít jízdních kol, a nechceme si jízdu brzdit nosiči na střeše auta. Dnes již existují moderní nosiče na kolo, které se díky tažnému zařízení použijí za automobil, a nic nám nebrání v bezpečné a rychlé jízdě.

Výběr tažného zařízení, poloautomatické, automatické Zliv

Tažné zařízení se dělí do 4 skupin. První skupinou jsou tažná zařízení tzv. pevné systémy nebo-li 2 šrouby. Tažná zařízení s odnímáním koule na 2 šrouby. K sundání kulového čepu je potřeba dvou klíčů a povolení dvou šroubů. Tento druh připevnění tažného systému nejběžnější a vyrábí se téměř pro všechny typy automobilů. Jedná se o pevné uchycení koule, jde o levné a jednoduché zařízení. Dle platných zákonů, normy EU94/20 a EHK 55 se nemusí koule odnímat, jestliže nezakrývá registrační značku vozu.

Poloautomatické systémy nebo-li Bajonet, druhá skupina - toto tažné zařízení lze demontovat bez použití nářadí. Jde o snadné sundání koule pomocí otočení páčky během několika sekund. Systémy jsou jednoduché a velmi spolehlivé, kvalitně zpracované a mají velkou životnost.

Třetí skupinou je tzv. přírubový čep - toto tažné zařízení se používá většinou u dodávek, jde o podobný systém jako 2 šrouby, nutné je také použití nářadí. Při nepoužívání tohoto tažného zařízení je nutná jeho** demontáž**, není možno s ním volně jezdit.

Poslední skupinou jsou tažné systémy automatické - tyto tažná zařízení neruší eleganci tvarů automobilů, ani zadního nárazníku. Přepychové systémy umožňují rychlé odejmutí kulového čepu (koule) bez použití nářadí, ale lze jej také uzamknout. Nabízí se horizontální i vertikální provedení v kvalitní povrchové úpravě. Vertikální systémy jsou po sundání nebo-li odejmutí koule neviditelné.

Montáž tažného zařízení - Zliv a okolí

Pro vhodný výběr tažného zařízení pro náš automobil, je nejdůležitější znát typ vozu a jeho rok výroby. Výrobci aut moc rádi s každým typem vozu mění tvar a karoserii vozu, a proto je to jedna z nejdůležitějších informací při koupi správného tažného zařízení. Musíme  proto myslet na to, co doporučuje výrobce, a po té se už rozhodujeme o jaký druh tažného zařízení máme zájem a samozřejmě sledujeme cenový rozsah. Ten se zpravidla velmi liší, proto nejde jednoznačně určit doporučenou cenu. Někteří prodejci cenu již uvádějí i s montáží a elektroinstalací. Vždy by měl montáž provádět odborník, řádně proškolen. K dodávanému zboží by jste měli získat certifikát zboží, kde vidíme, že tažné zařízení je schváleno Ministerstvem dopravy k provozu na našich silnicích a komunikacích. Po namontování tažného zařízení musí auto projít kontrolou STK, kde zkontrolují jeho montáž a elektroinstalaci, a vše je řádně zapsáno v technickém průkazu. Lhůta pro změnu údajů v registru vozidel, touto změnou je právě namontování tažného zařízení, je doba 10 pracovních dnů od montáže. Většina firem poskytující služby namontování tažného zařízení se také postará o vyřízení těchto dokumentů, tedy takové to papírování provede za Vás. ** **

Tažné zařízení pro jízdní kola Zliv

Výhodu vlastnictví takového tažné zařízení uvítáme v případě, kdy rádi provozujeme cykloturistiku. Není nad to vyjet si na dovolenou či jen na jednodenní výlet, vzít sebou jízdní kolo a projet si okolí a kraj, který je našim cílem. Tyto nosiče kol namontované na tažné zařízení nám poskytují jednoduchou obsluhu a montáž. Většinou se jedná o nosič 2 jízdních kol, ke kterým je možno doobjednat adaptér na třetí kolo. Nosiče kol na tažné zařízení se vyznačují nízkou hmotností a komfortní obsluhou. Nosiče kol jsou uzamykatelné k tažnému zařízení a také kola jdou uzamykat k nosiči. Kola se přichycují za rám a ráfky kola. A tak už stačí jen nasednout do auta, vybrat si žádanou lokalitu a užívat si přírody ze sedla jízdního kola, které díky tažnému zařízení cestuje stále s námi.

Autoservis, pneuservis Zliv a okolí

Samotný pojem autoservis už sám o sobě napovídá, jaké služby nám firma poskytuje. Denně je potřeba opravy řadu aut, či poskytnout servis a garanční servis různým automobilům. Autoservis poskytuje komplexní služby pro motoristy od pneuservisních, lakýrnických a karosářských prací až po diagnostiku motoru a autoelektriku ve vozidlech. Nabízí opravy a čištění klimatizací, čištění interiéru vozidel, seřizování geometrie. Provádění montáže autoskel, montáže zabezpečovací. Řada autoservisů provozuje také autopůjčovnu, pro případ, že musíte nechat auto v opravě delší dobu, poskytnou Vám náhradní vozidlo. Každému klientu se věnují individuálně, a poradí a pomůžou najít nejlepší řešení případné havárie. Zajišťují kontrolu, přípravu a opravy vozidel k zajištění nového STK, tedy technickou kontrolu vozidla, kterou je povinno každé vozidlo dle normy mít v platnosti. Autoservis také v mnoha případech spolupracuje s většinou pojišťoven u nás a pomůže při vyřízení pojistných událostí, poradí zda a jakou havarijní pojistku uzavřít.

Mnoho oprav a servisu automobilů se v naší zemi provádí tzv. na koleně doma. Jsme národ domácích kutilů a opravářů, a tak se mnoho z nás pouští do oprav vozidel sám na svou pěst. Ne vše ale provozovat doma lze. Právě taková montáž tažného zařízení patří k jedné takové službě, na kterou je potřeba se obrátit na proškolené odborníky. Nemusíme se bát, kdy se nám například vozík držící na tažném zařízení utrhne ,nebo že nám nefunguje elektrika, tedy blinkry či brzdová světla. Díky těmto odborníkům si můžeme užívat bezpečnou a kvalitní jízdu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13469 (magazinpodnikani.cz#1814)


Přidat komentář