Montáž tažného zařízení - Moravská Třebová a okolí

Čekáte netrpělivě na letní sezónu, abyste mohli vyrazit s celou Vaší rodinou na vysněnou dovolenou? Máte spolehlivé auto, komfortní přívěs, ale nechybí Vám ještě něco? Nechte si namontovat bezpečné a současně kvalitní tažné zařízení.

Bez tažného zařízení byste jen těžko mohli připojit přívěs, karavan, vozík za Vaše auto. S vybráním a namontováním to nejvhodnějšího tažného zařízení, se můžete obrátit například na odborný autoservis.

Tažná zařízení pro osobní auta, pro nákladní auta Moravská Třebová

Na trhu najdete jednak tažná zařízení pro osobní, ale také nákladní dodávkové vozy. Tažné zařízení není doplňkem, který by byl ukryt před zraky Vašimi i druhými. Výrobci na tento fakt pamatují, a tak vyrábí tažná zařízení takového vzhledu, aby nijak nenarušovala celkový vzhled vozu.

Jak vybrat tažné zařízení, účel použití tažného zařízení

Tažné zařízení, aby splňovalo bezpečnost a kvalitu, by mělo být homologováno, a to dle směrnice 94/20 a EHK 55. Není skutečně nad bezpečnost. Jen si představte, co vše by se mohlo stát, kdyby se Vám při vysoké rychlosti na dálnici, odpojil přívěs, karavan. Snad ani nemusíme říkat, co vše by mohlo způsobit takové malé zařízení, jako je tažné zařízení. Pouhými odřeninami by to nejspíš neskončilo.

Kromě homologace si vybírejte tažné zařízení dle účelu použití, provedení kulového čepu, či výrobce.

Univerzální tažná zařízení Moravská Třebová

Půjdete-li si vybírat tažné zařízení, pak se setkáte minimálně se třemi typy tažných zařízení, co do oblasti použití. Na trhu jsou tažná zařízení zvlášť pro osobní automobily, zvlášť pro nákladní automobily, a pak také univerzální tažná zařízení, jež využijete, jak pro terénní auta, tak pro užitková auta, nebo malé nákladní vozy.

Ještě chvilku zůstaneme u univerzálních tažných zařízení. Kromě toho, že tento typ využijete de facto pro každé užitkové vozidlo, se může univerzální tažné zařízení pochlubit ještě dalšími výhodami. Mezi ně se například řadí možnost nastavení, jak do výšky, tak do šířky. Samozřejmostí je EU homologace, a to dle směrnice EU 94/20.

Montáže tažného zařízení od různých výrobců Moravská Třebová

Jak jsme již naznačili, výrobců tažných zařízení je celá řada, například Alux, Autohak, Bosal, Brnik, Hakpol, Steinhof, Westfalia aj.

Montáže tažného zařízení pro auta různých značek Moravská Třebová

Ne všechna tažná zařízení jsou vhodná, přizpůsobená pro veškeré značky aut. Ovšem, ať už jste majitelem auta například značky Škoda, Toyota, Volvo, Porsche, Alfa Romeo, Audi, BMW, Lada Lancia, Land Rover, Mazda, Mercedes – Benz, Suzuki, Seat, Renault, Dacia, Daihatstu, Honda, Jaguar aj., zcela jistě dobře „pochodíte“.

Moravská Třebová čepy u tažného zařízení

Neodmyslitelnou částí každého tažného zařízení je** kulový čep** neboli koule. De facto z celého tažného zařízení je k zahlédnutí právě koule, která se připojuje na přívěs, vozík, karavan apod. Zdálo by se, že koule může disponovat rozličným průměrem. Rozhodně tomu však tak není. I kulový čep musí splňovat určitá kritéria.

Dle evropských norem, konkrétně DIN 74058 a ISO 1103, musí mít koule průměr 50 mm. A ještě k tomu, vzdálenost středu kulového čepu od povrchu vozovky pak musí být mezi 350 až 420 mm, a to při zatíženém vozidle.

Kulové čepy odnímatelné a kulové čepy pevné

Tažná zařízení si můžete vybírat i dle typu kulových čepů. Na výběr jsou kulové čepy odnímatelné a kulové čepy pevné.

Moravská Třebová odnímatelné kulové čepy

Pro odnímatelné kulové čepy je charakteristické to, že se čep nasazuje i odnímá, a to skutečně bez použití jakéhokoli nářadí. Čep můžete odejmout za pomoci automatiky, nebo polo automatiky. Pozor, pokud zrovna nemáte připojený vozík, přívěs, karavan, pak kulový čep odejměte.

Moravská Třebová pevné kulové čepy

Jak již název napovídá, tak jako v předchozím odstavci, tento typ tažného zařízení disponuje pevně připojenou koulí, kterou nelze odejmout. Koule je buď připevněna za pomoci šroubů, nebo je také pevně přivařena.

Jaké jsou způsoby odnímání kulového čepu

A tažná zařízení si můžete vybírat i dle způsobu odnímání kulového čepu. Například se setkáte s automatickým systémem odnímání, který disponuje patentovaný uzávěr, jež splyne s Vaším autem. Nemusíte mít ani obavy, že by Vám případný „nenechavec“ odcizil tažné zařízení. Koule je totiž chráněna speciálním integrovaným zámkem. A pokud Vás bude zajímat, jak se manipuluje s tímto typem tažného zařízení, tak velmi rychle a snadno.

A jak již to tak bývá, když je na výběr automatika, tak také polo automatika. Můžete si tedy vybrat i tažné zařízení s poloautomatickým systémem odnímání. Tento typ tažného zařízení se obsluhuje pákou, a to s dvojím jištěním a opět je součástí tažného zařízení integrovaný zámek. A i v tomto případě se můžete těšit na snadnou a pohodlnou manipulaci.

Další možností je neodnímat kulový čep. I toto je možné, a to dle normy EU 94/20 a EHK 55. Ovšem podmínkou je, že kulový čep nebude nikterak, ani zčásti zakrývat SPZ neboli registrační značku auta.

Automatický systém odnímání čepu

Automatický systém odnímání se může pochlubit celou řadou kladů: snadnou a rychlou obsluhou, neviditelností na autě, ochranou před krádeží, skvělým poměrem cena & kvalita, povolení pro Evropu.

Poloautomatický systém odnímání čepu

I** poloautomatický systém odnímání** se může pochlubit nemalými klady: spolehlivost, velmi dlouhá životnost, příjemná cena, kvalita ve zpracování, snadná a rychlá montáž, snadná a rychlá demontáž, povolení pro Evropu.

Výhody pevného systému tažného zařízení

A aby byl výčet kompletní, nesmíme ještě zapomenout na tažné zařízení, u kterého se kulový čep neodnímá. Výhody tohoto pevného systému spočívají v: velmi dlouhé životnosti, povolení pro Evropu, standardem kvality na vysoké úrovni.

Příslušenství pro tažná zařízení Moravská Třebová

Kromě pořízení samotného tažného zařízení, si můžete zakoupit i celou řadu vychytaných doplňků. Pořídit si můžete například adaptér (7 – 13, či 13 – 7 pólů), zásuvku (na 7, na 13 pólů), zástrčku (na 7, na 13 pólů), elektropřípojku aj.).

Dlouhá životnost, naprostá mechanická spolehlivost, bezpečnost a pevnost, tak to jsou parametry moderních tažných zařízení. Určitě je výhodné nešetřit a volit spíše tažné zařízení od známých výrobců, než tažné zařízení od neznámých výrobců. Samozřejmostí je homologace, a již to Vám napoví, zda se jedná o kvalitní výrobek, či nikoli. A pak již jen stačí svěřit montáž tažného zařízení do profesionálních, zkušených rukou. A můžete se vydat na cesty.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13479 (magazinpodnikani.cz#1835)


Přidat komentář