Montáž sádrokartonu - Hodonín a okolí

Proč se zbytečně trápit s výstavbou klasických zděných příček v interiérech, když je v dnešní moderní době dostupný cenově výhodný stavební materiál, který svými vlastnosti a možnosti použití tuto mokrou výstavbu předčí?

Je naprosto nepodstatné, zda si budujete nový domov, kancelářské prostory či před vámi stojí rekonstrukce. Důležité je najít stavební materiál, který splní vaše nároky na kvalitu, pevnost a možnost vyhovět vašim designován požadavkům a to pokud možno rychle, čistě a s minimálními náklady. Všechny tyto důležité vlastnosti v sobě skloubí** sádrokartonová deska**.

Tento již dlouho známý** materiál** se díky svým vlastnostem stává velice oblíbeným pro řešení interiéru staveb. Přednosti sádrokartonu jsou široké. Za všechny lze jmenovat především rychlost výstavby, pevnost, nenáročnost na strojové a materiálové zázemí, dobré tepelně a zvukově izolační vlastnosti, nehořlavost, lehkost materiálu, díky které ** nedochází k přetěžování nosných konstrukcí**, snadná tvarovatelnost, možnost použití i v místnostech  vysokou vlhkostí a v neposlední řadě poměrně nízké pořizovací náklady. Sádrokartonové konstrukce splňují vysoké nároky profesionálních stavebníků i designérů, které ohromuje zejména v oblasti variability tvarů a výborným výsledným vzhledem. Ať už má sloužit jako stěna, obklad, strop či interiérový doplněk nebo celý kus nábytku, sádrokarton tyto funkce lehce splní.

Použití sádrokartonu v interiéru Hodonín a okolí**

**

Možnosti použití sádrokartonu v interiéru jsou různorodé. Stejně tak, jako se liší účely použití, liší se i typy sádrokartonových konstrukcí k těmto účelům určeným.

Sádrokarton jako příčka, rozdělení místností sádrokartonem Hodonín

V tomto případě je sádrokarton použit jako interiérová konstrukce, která slouží k** rozdělení jednotlivých místností**. Nahrazují zdi tak jak je známe s tím rozdílem, že sádrokartonové příčky nemají nosné vlastnosti „opravdových“ zdí. Jde o rychlý a finančně výhodný způsob rozdělení místností. Je nezbytné zdůraznit, že při výstavbě těchto příček dochází k minimální prašnosti a tvorbě „nepořádku“, oproti výstavbě zděné příčky. Sádrokartonové desky upevňují na nosné konstrukce, tzv. rastry. Vzniklý prostor uvnitř těchto konstrukcí je skvělým řešením pro neviditelné vedení elektrických přípojek či jiných kabelů. Často také bývá vyplněn izolačním materiálem pro dosažení zvýšené izolace a zvukotěsnosti. Díky dobré tvarovatelnosi poskytují při předělování interiérů volnost vašim nápadům a přáním.

Obklady stropů a stěn sádrokartonem Hodonín

Sádrokartonové desky jsou vynikající alternativou při opravách stávajících poškozených zdí. Poskytují efektivní řešení problémů s trhlinami vzniklými se stávajících zdech či opadávající omítkou. Zde se nabízí dvě možná řešení. Buďto použití klasického mokrého způsobu, kdy je třeba ze stávajících zdí odstranit starou omítku na poškozených místech, následně nanést Tento postup je díky procesu schnutí jednotlivých kroků poměrně časově náročný. Jinou možností, která se nabízí, je použití sádrokartonových obkladů. Tyto je možné uchycovat na zděné, dřevěné i betonové stěny, aniž by se musely původní nedostatky zdí opravovat. Obklady se opět připevňují na speciální konstrukce. Mezi sádrokartonovým obkladem a původní zdí vzniká prostor, v němž je možno vést nové elektrické rozvody či ho využít na zesílení izolačních vlastností.

Běžně se sádrokarton používá také při obkladech stropů a střešních konstrukcí v půdních vestavbách. V tomto případě je konstrukce uchycena přímo k nosným trámům střechy, přičemž by se nemělo zapomenout na včasné vložení izolace mezi samotnou střechu a sádrokarton. Pro upevnění sádrokartonových desek pod stávající vodorovný strop se lze rozhodnout pro vhodnější ze dvou možných způsobů . Jedním je připevnění sádrokartonových desek na konstrukci, která je následně připevněna ke stávajícímu stropu pomocí lanek anebo  táhel. U této možnosti musíme počítat s tím, že dojde ke snížení stropu a vzniká tzv. stropní box. Tento způsob se obvykle používá při potřebě snížení výšky stropu či požadavcích na** dodatečné rozvedení světel**, např. často používaných bodových světel pro designové osvětlení požadovaných míst, kdy kabeláž zůstávají efektně skryta ve vzniklém meziprostoru. Druhým způsobem** obložení stropů** je upevnění přímo na stávající strop pomocí tmelů, spojovacího materiálu či rastru, aniž by mezi stropem a obkladem vznikl volný prostor. K tomuto postupu se přistupuje převážně při potřebě zakrytí stávajícího stropu bez dodatečných rozvodů, bez potřeby zlepšení izolačních vlastností pomocí vložení izolačního materiálu a také bez požadavku na snížení výšky stropu.

Protipožární sádrokartonové desky, impregnovaný sádrokarton Hodonín

V případě zpřísněných požadavků na odolnost konstrukce domu proti požáru se používají protipožární sádrokartonové desky. Jsou červené barvy a zvyšuje odolnost konstrukcí budovy proti požáru o 30 – 90 minut v třídě hořlavosti A. Kdybychom chtěli odolnost proti požáru zvýšit ještě více, máme možnost nanést speciální protipožární nátěr.

V žádném případě není vhodné pokoušet se o montáž protipožárního sádrokartonu svépomocí. Doporučuje se přenechat práci na odborné firmě, která vám také vystaví protokol o měření odolnosti této protipožární konstrukce.

Druhým speciálním typem sádrokartonových desek je impregnovaný sádrokarton, který je určen do místností, kde je pravděpodobnost zvýšeného výskytu** vlhkosti.** Tento sádrokarton je zelené barvy a z vnější strany je napuštěn impregnací, která zabraňuje pronikání vlhkosti dovnitř samotného sádrokartonu a případnému vzniku plísní. K posílení této rezistentní funkce je možné použít speciální protiplísňové nátěry. Impregnovaný sádrokarton nachází své využití převážně v koupelnách a jiných vlhkem namáhaných prostorech.

Nábytek a doplňky ze sádrokartonu Hodonín a okolí

Kvůli zmiňované snadné** tvarovatelnosti** a zároveň pevnosti je sádrokarton často používaným materiálem pro stavbu pódií, nik a přepažení. Usnadňuje výrobu interiérových doplňků a nábytku, jakými jsou například vnořené police, policové sestavy a dokonce i šatní skříně na míru. To vše samozřejmě při relativně nízkých pořizovacích nákladech.

Výše jmenované přednosti** sádrokartonových desek** jen potvrzují, že je sádrokarton při použití ve stavebnictví oblíben právem. Nejen profesionálními stavebníky, ale hlavně obyčejnými lidmi – domácími kutily, kterým se díky sádrokartonu otevírá možnost vybudovat si své obydlí svépomocí snadněji, rychleji a bez nutnosti pořizovat další speciální technické vybavení či nářadí. Nebylo by moudré tuto možnost moderního stavebního materiálu nevyužít ve svůj prospěch a nepostavit dům či neprovézt rekonstrukci rychleji, snadněji a s nižšími náklady. Sádrokarton je stavební materiál přímo stvořený pro moderní dobu a její nároky, přičemž neustále překvapuje nově objevovanými možnostmi využití.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13354 (magazinpodnikani.cz#1537)


Diskuze a zkušenosti

Drahomíra Dlabajová | 19.09.2013 22:49
Re: Montáž sádrokartonu - Hodonín a okolí Vážený pane Minařík,prosím o zaslání cenové kalkulace na zhotovení snížení stropů pomocí sádrokartonu v objemu cca 50m2 i se zateplením.Místo zhotovení je v RD v Rohatci. Děkuji. Dlabajová Drahomíra Nové řádky 324/53 696 01 Rohatec tel. 723745015 e-meil draha.dl@seznam.cz


Přidat komentář