Montáž garážových vrat - Praha

Auto a garáž patří bezesporu k sobě. Garážová vrata jsou totiž to první, co Vás přivítá po příjezdu k Vaší garáži. Při jejich výběru byste si tedy měli dát záležet. Je dobré vědět, z čeho dnes můžete vybírat, typů garážových vrat je totiž hned několik.

Garáž bez kvalitních garážových vrat si dnes dovede představit málokdo. Moderní vrata Vám totiž zaručí komfort a vysokou bezpečnost při běžném provozu a používání. Navíc Vaše auto ochrání před nepříznivým počasím a samozřejmě zabrání vstupu do garáže všem nepovolaným osobám. Do kvalitních garážových vrat se tedy bezesporu vyplatí investovat.

Není ovšem jednoduché se zorientovat v dnešní nabídce, druhů garážových vrat je více. Správně vybrat ty nejvhodnější Vám pomůže profesionální firma, která Vám vrata také dodá a následně namontuje. Vy se tak nebudete muset bát, že jste někde udělali chybu.

Kvalitní garážová vrata Praha

Co se týče garážových vrat je dnes nabídka opravdu velmi pestrá, pryč jsou doby kdy jste se museli spolehnout pouze na klasická plechová vrata, v dnešní době  můžete vybírat hned z několika typů.

Výklopná garážová vrata, jednoduché ovládání, tepelná izolace Praha

Pro výklopná vrata je typická jejich univerzálnost. Je možné je namontovat do každé garáže, do každého vjezdového otvoru a jsou nezávislá na přívodu elektrické energie. To samozřejmě neznamená, že je musíte otevírat pouze manuálně, mechanické ovládání je možné jednoduše doplnit elektrickým pohonem. Vrata jsou vyrobena z jednoho kusu, jsou tedy velmi odolná.

Vrata se skládají z rámu, z vodících stropních kolejnic a ze samotného křídla. Jsou také standardně vybavena  montážní sadou, držáky pro montáž vrat a zámkem s vložkou. Křídlo vrat je vyrobeno z kvalitního plechu, to jakou si vyberete barvu záleží čistě na Vás. Vybírat můžete z mnoha odstínů, fantazii se tak meze opravdu nekladou.

Výklopná vrata disponují řadou výhod. Protože jsou vyrobena z jednoho kusu plechu jsou prakticky nezničitelná, mají dobré tepelně izolační vlastnosti a jednoduché ovládání není závislé na elektrické energii. Vrata také zabírají minimum prostoru, vyžadují jen místo pod stropem místnosti, celý prostor garáže tak máte pouze pro sebe. Pokud navíc chcete vrata o která se nebudete muset nijak starat, jsou pro Vás ty výklopná tou nejlepší volbou.

Křídlová garážová vrata, jednokřídlá a dvoukřídlá Praha

Jednokřídlá a dvoukřídlá vrata jsou naprostou klasikou, ovšem nikoliv přežitkem. Vývoj jde neustále vpřed, a tak i křídlová vrata se pomalu mění a vyvíjí, navíc svou konstrukcí a požadavky na stavební otvor jsou a budou někdy jediným řešením, jak uzavřít netypickou garáž či podobné prostory.

Křídlová vrata jsou velmi variabilní, mohou se otevírat kterýmkoliv směrem, míry mohou být téměř jakékoliv a vybrat si můžete i typ kliky a systém montáže. Tato vrata jsou vhodná hlavně do garáží, které disponují nestandardními rozměry, v tomto případě jsou křídla tím pravým řešením.

Dvoukřídlá i jednokřídlá vrata je možné vybavit po stránce komfortu i bezpečnosti, vyrábí se s prahem nebo bez něj a vlny plechu mohou být orientovány buď svisle nebo vodorovně. Přestože tyto garážové dveře zabírají více prostoru než třeba dveře výklopné, se vzhledem domu či budovy korespondují dokonale.

Rolovací garážová vrata Praha

Pokud máte v garáži minimum místa a sezónní předměty máte zavěšeny třeba i na stropě, potom jsou pro Vás ideální vrata rolovací. Díky svému unikátnímu rolovacímu mechanismu nezabírají v garáži žádné místo, úspora prostoru je tak maximální.

Tělo vrat je vyrobeno z hliníkových lamel, ty se rolují do malého boxu, který je umístěn těsně pod stropem garáže. Standardně jsou dodávány s elektrickým pohonem a klikou pro nouzové ruční otevření.

Rolovací garážová vrata jsou sice náročnější na údržbu, ovšem v případě poškození je oprava levná, snadná a velmi rychlá. Tam, kde byla u jiných typů vrat nutná celková výměna křídla, tady stačí pouze malý zásah. Nespornou výhodou těchto dveří je tak jejich dlouhá životnost.

Sekční garážová vrata Praha

Sekční vrata – jak už napovídá jejich název - jsou rozdělena do několika vodorovných sekcí, které se při otevírání vysouvají do kolejnic uchycených na stropě. Vrata jsou tvořena z kvalitních ocelových panelů, vyplněných izolační pěnou, stahování a vysouvání těla je pak zajištěno systémem pružin.

Tento typ vrat můžete ovládat buď mechanicky či za pomoci elektrického pohonu s možností dálkového ovládání. Sekční vrata se vyrábí v mnoha barevných provedeních, vybírat můžete i s doplňkového sortimentu typu prosklení a větracích okének.

Hlavní výhodou sekčních vrat je úspora prostoru, vrata se nevyklápí, nepřekáží, můžete parkovat těsně před nimi či za nimi. Pokud hledáte vrata, jejichž užívání je pohodlné, pak jsou ta sekční tou správnou volbou.

Hliníková vrata, dřevěná vrata, vrata z exotických dřevin Praha

V oblibě jsou hliník a ocel, zejména pokud je povrch pozinkovaný a ošetřený kvalitní práškovou barvou, vrata tak dlouhodobě odolávají korozi.

Jsou ovšem majitelé, kteří si nedokáží představit jiné než dřevěné dveře. Proto dnes v nabídce nechybí smrkové dřevo nebo dřevo z ořechu a borovice. Komu by se zachtělo luxusnějšího provedení může volit z exotických dřevin. Důležitá je v tomto případě impregnace či úprava povrchu v podobě pigmentové lazury, aby vrata odolala vlhku a UV záření.

Dveře je také možné jakkoliv barevně upravovat, mohou být plné, lamelové, kazetové či zčásti zasklené, variant je opravdu mnoho. S takovým přiměřeným dezénem pak vrata citlivě doplňují celkový vzhled objektu.

Praha zateplení garážových vrat

Zateplit garážová vrata polyuretanem nebo polystyrenem se už dávno nepovažuje za výjimečné. Při tak velké ploše, jakou vrata zabírají, může totiž bez kvalitního zateplení unikat ven velké množství tepla. Neizolovanou bránu si dnes můžete dovolit snad už jen v samostatně stojící, nevytápěné garáži.

Bezpečnost garážových vrat, zámky u garážových vrat

Bezpečí Vaší garáže může zajistit hned několik vymožeností. Využít můžete mechanické dvoubodové zámky s bezpečnostní vložkou, výstražné majáky, které zajišťují upozornění v okolí vstupních bran, nouzové zámky sloužící k odblokování elektrického pohonu, fotobuňky či čtečky magnetických karet, které slouží pro přístup autorizovaných osob do daného prostoru.

Bez kvalitních garážových vrat se už dnes obejde málokdo. Pryč jsou časy, kdy se vrata vyráběla pouze z nevzhledných plechů, dnes vrata nejenže dokonale plní svou funkci, ale také dobře vypadají - staly se tak nepostradatelným doplňkem každého domu. Jen díky garáži s kvalitními vraty totiž svá auta uchráníte od nepříznivého počasí a prodloužíte tak jejich životnost. Věřte, že investice do garáže a garážových vrat se Vám bohatě vrátí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13453 (magazinpodnikani.cz#1778)


Přidat komentář