Malířské práce - Rapotín a okolí

Změna vzhledu interiéru je vždy důležitým rozhodnutím. Malování zdí k nim rozhodně patří, protože vzhled stěn v obývaných místnostech zásadně ovlivňuje konečný dojem, který místnost vytváří.

Chystáte-li se k finálním úpravám zdí v novostavbách nebo jen k** renovaci vzhledu zdí** stávajících, stojí před vámi velmi důležité rozhodnutí. Otázka volby konečné vzhledové úpravy zdí v interiérech je vždy velmi složitá. Nejenom, že musíte zvolit barvy, materiál, jaký na úpravu zdí použijete, ale především se musíte rozhodnout pro odbornou firmu, která pro vás práce provede. Samozřejmě je zde i možnost, že si zdi dokončíte sami, v tom případě ale nemusí být výsledek perfektní a navíc vás stojí spoustu času a námahy. Navíc odborná firma v rámci malířských prací ve většině případů nabízí i úklid po dokončení práce, což nám celou situaci také velmi ulehčí. Samozřejmě je tato služba zahrnuta v ceně. Proto je vždy lepší se obrátit na profesionální firmu a spolehnout se na odbornost a zkušenosti jejich zaměstnanců.


Výmalba interiéru, tapetování interiéru Rapotín a okolí

Nejčastějšími ** materiály**, které se používají při dokončovacích pracích interiérových zdí jsou malba nebo tapeta. Každý z nich má své výhody i nevýhody. V případě volby tapety odpadá riziko zašpinění okolních předmětů barvou, ovšem na druhou stranu je třeba značné šikovnosti při práci s lepidlem. Aby tapeta dobře přilnula, musíme používat pouze lepidlo, určené přesně na náš druh tapety. Aplikace tapety také trvá kratší dobu než výmalba, jelikož se tapeta prostě nanese, vyhladí a hotovo. Na rozdíl od toho při malířských pracích musíme čekat, než jednotlivé vrstvy uschnou, abychom mohli pokračovat s vrstvou další.

Jaká jsou pravidla při malbě interiérových zdí

Pokud jsme se již rozhodli pro použití malby na našich** interiérových zdech**, dalším krokem je výběr barvy a jejího odstínu, který chceme v dané místnosti použít. Aby byl výsledný efekt dobrý, musíme respektovat základní pravidla, které při použití barevných maleb platí vždy. První věcí, kterou bychom měli brát v úvahu je světlost či tmavost místnosti. Platí, že do tmavých místností anebo jen na tmavé, málo osvětlené stěny používáme vždy světlejší tóny barev. Naopak ve světlých místnostech a dobře osvětlených zdech si můžeme dovolit tmavé barvy. Podobně je tomu i s velikostí místnosti. V malých prostorech použijeme světlé barvy, které místnost opticky zvětší a ve velkých prostorech můžeme použít obojí, jak světlé tak i tmavé barvy. Pokud máme v plánu během malířských prací vytvářet nějaké pravidelné vzory, například pruhy nebo jiné platí, že horizontální pruhy místnost rozšiřují a vertikální prodlužují. Drobné vzory místnost opticky zvětšují, kdežto velké vzory jsou do malých místností naprosto nevhodné, protože je ještě více zmenšují. Chceme-li používat na jednotlivé zdi více barev či vzory, je nutné zvážit, jestli tomu místnost je, nebo bude uzpůsobena. Naše práce by byla zbytečná, pokud by náš výtvor nebyl nakonec vidět například kvůli přemíře nábytku či obrazů.

Glejové barvy, vápenné barvy, latexové barvy, bio barvy Rapotín

Druhy barev jsou uzpůsobeny potřebám a nárokům tak, aby svůj účel splnily co nejlépe. Glejové barvy jsou barvy v práškové formě určené k rozpuštění ve vodě, nejsou příliš kvalitní ani vzdušné. Vápenné barvy jsou velmi vhodné především do vlhkého prostředí, kde je riziko vzniku plísní. Hliníkové barvy nejsou otěruvzdorné a to ani při otěru za sucha, na druhou stranu jsou prodyšné a výhodné svou cenou. Disperzní barvy mají vysokou krycí schopnost, nejsou příliš prodyšné, ale na druhou stranu jsou otěruvzdorné za sucha i za mokra. Latexové barvy jsou odolné s nízkou prodyšností, omyvatelné a lesklé.** Bio barvy** jsou vyráběny na bázi přírodní pryskyřice a jsou paropropustné, takže podklad může dýchat. Univerzální barvy jsou k dostání jak v lesklém tak i matném provedení. Předposledním druhem jsou speciální barvy, které jsou určeny speciálně na nátěry určitého druhu podkladu. A nakonec plnotónové barvy a koncentráty, které jsou vysoce koncentrovanými stínovacími barvami, používají se k dosažení odstínu bílých glejových, latexových a disperzních barev.

Hotové barevné odstíny nebo vlastní namíchané barvy?

Jestli se rozhodneme pro odbornou firmu, jistě svou práci odvede odborně a k naší plné spokojenosti. Jestliže si ale budeme chtít udělat malířské práce sami a budeme chtít používat i jinou barvu než bílou, pak máme na výběr. V dnešní době si můžeme vybrat z široké palety hotových, již namíchaných barev. Největší výhodou je, že pokud by nám během malířských prací barva pochyběla, můžeme si kdykoli zajít dokoupit naprosto stejný odstín. Samozřejmě, cena je u těchto hotových barev poměrně vysoká. Druhou možností je namíchat si požadovaný odstín sám. Stačí koupit základní bílou barvu a tónovací barvu. Tato možnost je znatelně levnější a poskytuje možnost namíchat si odstín přesně podle našich představ. Vlastní míchání barev má však jistá úskalí, na které se často zapomíná, zvláště pokud je to naše první malířská zkušenost. Je třeba myslet na to, že si máme namíchat více barvy, než předpokládáme, že při malířských pracích spotřebujeme. Pokud by totiž nastala situace, kdy by nám barva pochyběla, je téměř nemožné znovu namíchat naprosto stejný odstín! Ze stejného důvodu si také nesmíme zapomenout část ** namíchané barvy** uschovat pro případ, že budeme potřebovat v budoucnu provádět nějaké opravy malby.

Otěruvzdornost malířských barev, stálobarevnost

Při výběru malířských barev bychom také měli zvážit, jaké nároky máme například na otěruvzdornost barvy. Pokud máme děti či domácí zvířectvo, tak bude tato otázka pro nás zásadní. Druhou důležitou vlastností barev, kterou bychom si měli před koupí ověřit je jejich stálobarevnost. Jistě nechceme, aby nám barva zanedlouho vybledla a my museli celý proces malování provádět znovu.

Malířské práce - Rapotín a okolí

Ať už obýváme jakýkoli byt či dům, je to naše „království“. My v něm žijeme, radujeme se, trávíme svůj čas s blízkými, relaxujeme. Proto bychom jakoukoli změnu měli přizpůsobit především vlastnímu vkusu a představám. Pokud dodržíme několik málo výše zmíněných pravidel, popř. návod od výrobce barvy či tapety, nemůže být výsledek jiný než perfektní. Nezáleží na tom, jestli zvolíme tapetu či malbu, bílou či barevnou, jestli přiložíme vlastní ruku k dílu či se spolehneme na odborné dovednosti profesionálů. Nejdůležitější je, abychom byli s výsledkem plně spokojeni po dlouhou dobu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13368 (magazinpodnikani.cz#1559)


Přidat komentář