Malířské práce - Přeštice

Dnešní výmalby interiérů i natěračské práce se zaměřují daleko více na dekorativní techniky. Jednobarevné stěny v celé místnosti působí nezajímavým dojmem. Naopak výzdoba stěrkami nebo štukem dokáže interiér učinit originálním.

Koho oslovit pro úpravu vzhledu interiéru?

Změnit interiér svého domova nemusí nutně znamenat vyhození staršího nábytku a koupě nábytku nového. Stačí, když využijete kouzelné moci barev. Vymalovat nově stěny s použitím zajímavých moderních dekoračních technik a třeba i natřít nově nábytek, ne obyčejně, ale zajímavě pomocí dekorů, vás finančně až tak nezatíží, ale může to znamenat dokonalou proměnu celého bydlení.

Dekorativní úprava stěn v interiéru

Vymalovat jednobarevně stěny sice až tak lehké není, ale dá se to jakž takž zvládnout. S dekorativními technikami je to již těžší. Zde je namístě oslovení odborníka, respektive malíře – natěrače. Ten vám doporučí nejen** vhodné kombinace barev** podle jednotlivých místností, ale i zajímavé dekorační techniky. Navíc veškeré práce provede na odborné úrovni a tak vše bude vypadat opravdu profesionálně, zajímavě a nově.

Malířské práce

Vzhledem k tomu, že barvy vnímá každý jinak, je dobré se před konečným rozhodnutím, jakými barvami vymalovat interiér poradit s ostatními obyvateli domácnosti. Jen tak se budou všichni cítit dobře. Samozřejmě jednotlivé pokoje by měli mít kombinaci barev, která se líbí jeho obyvateli. Společné místnosti by měly být vymalovány podle dohody. Měly by být vybrány barvy, které se líbí všem.

Jaké použít v interiéru kombinace barev?

Při malování jednotlivých místností bychom neměli používat více jak tři barvy. Přičemž ty hodně** pastelové** by měli být využity zejména jako výrazný grafický prvek. Jejich plocha by měla být v malém poměru. Příliš pestré vymalování, zároveň s pestrým nábytkem může působit spíše rušivě až odpudivě. Správně zvolená kombinace nejen barev, ale i odstínů dá naopak interiéru vyniknout. Uvědomit bychom si měli, že světlé barevné odstíny prostor zvětšují a tmavé zase zmenšují. Každá barva navíc v interiéru působí jinak.

Hlavní odstíny barev, vedlejší odstíny barev

Jde o barvu, která bude převládající. Pokud chcete, aby byl interiér zajímavý a líbivý neměla by být hlavní barva osamocená, ale měli byste ji doplnit** jednou až dvěma vedlejšími barvami**. Jde o to, že přestože hlavní barva je vám příjemná, tak časem může působit monotóně až nudně. Pokud se rozhodnete pro hlavní** bílou barvu**, měli byste ji doplnit výrazným nábytkem a také zajímavým dekorem alespoň na jedné stěně. Pestré barvy jako je červená, oranžová nebo žlutá můžete zmírnit plochami nebo jen detaily v nepestrých barvách jako je bílá, šedá či hnědá. Studené barvy naopak rozzáří barvy teplé.

Barevné kontrasty v interiéru

Použitím** barevných kontrastů** můžete dosáhnout neopakovatelných zajímavých řešení. Jde o to, že když spolu některé** barvy sousedí,** mohou vypadat naprosto jinak, než když jsou samostatně. Pokud tmavší barvu obklopuje světlejší, zdá se ještě více tmavá, než ve skutečnosti je. Malujeme-li jednotlivé pruhy různými barvami, budou se zdát tmavé pruhy světlejší a světlé tmavší než jaké jsou ve skutečnosti. Střídáte-li** dvě barvy** v pruzích, bude se zdát stejnoměrně natřený pruh na jednom konci tmavší než na druhém. Zajímavě působí také** několik odstínů jedné barvy** umístěných vedle sebe.

Barevné triky v interiéru, optická úprava velikosti místností

Vhodnými** nátěry** a vhodným rozmístěním barevných ploch můžete opticky zcela změnit vnímání prostoru místnosti. Barvami je možné opticky upravit** výšku, šířku i délku místnosti**. Také světlo a teplo v místnosti jde upravit pomocí barev. Můžeme dokonce** potlačit rušivé prvky** v místnosti jako je vedení trubek nebo elektrických lišt. Trubky a lišty dokonale splynou s natřenou stěnou a nebudou ani vrhat stín, pokud je natřete o něco tmavším odstínem stejné barvy, než jsou natřené stěny.

Jak barvy ovlivňují prostor?

Teplé barvy působí optimisticky a vesele. Jejich světlé odstíny opticky odlehčují, prohřívají a rozšiřují prostor. Tmavé odstíny teplých barev prostor zužují a zmenšují. Studené barvy stejný prostor opticky ochladí a navodí pocit svěžesti. Světlé odstíny studených barev opticky prostor rozšíří, tmavé naopak zmenší.

Moderní úpravy stěn

Zásluhou těchto úprav můžete získat naprosto špičkové interiéry. Pomocí různých dekorů, speciálních efektů, stěrek a štuků můžete nejen ovlivnit prostor, ale také docílit výrazných detailů.

Speciální efekty na stěnách

Jde o barvy, které mají zajímavé odlesky. Mohou být kovové, perleťové, saténové nebo metalické. Většinou se jimi zvýrazňuje pouze jedna stěna. Mohou se také používat v zajímavé úpravě, kdy dva stejné odstíny jedné barvy, jeden však s odlesky, se střídají v pruzích.

Benátský štuk, imitace mramoru

Jde o nejpoužívanější štuk vůbec. Je zajímavý především pro svou konečnou úpravu. Navíc skvěle vyniká v moderních interiérech. Imituje mramor, případně leštěný kámen. Skvěle se hodí do vlhkého prostředí, poněvadž je odolný plísním. Lze ho použít i na sádrokartonové stěny.

Antický štuk v interiéru

Tento štuk patří k velmi zajímavým. Má velký výběr materiálů i úprav, jimiž se dosahuje speciálních efektů. Tento štuk se dá využít i v moderním interiéru, ale nejčastěji se používá v interiérech historických.

Marocký štuk, imitace keramiky

Tento štuk svým vzhledem nahradí keramiku. Může se použít všude, kde je vlhko. Zajímavě působí v úpravě bytových jader, kdy je nanášen na sádrokartonové stěny.

Stěrky a plastické efekty

Jde o speciální stěrky, jimiž se vytvářejí** různé dekorativní úpravy**. Jde jimi dosáhnout téměř neomezené množství různých zajímavých efektů. Plastické efekty je možné vytvořit mnoha různými technikami, například pomocí mořské houby, hladítka, štětky, sáčku nebo hadry. Po vytvoření se tyto dekorativní efekty barevně dekorují. Využití stěrek je zejména na stěnách, které mají upoutat pozornost. Může tak být jedna stěna opatřená stěrkou a ostatní jen malbou. Vyhrát si zde můžete také s odstíny jedné barvy.

Barevně dekorované stěny, tupování, batiky

Stěny je možné dekorovat pomocí tupování, batiky i míchání barev na zdi. Vznikají tak různá barevná provedení, kdy stěna ve výsledném efektu vypadá jako nabatikovaná, tečkovaná, počmáraná nebo duhová.

Dekorační malby

Tyto malby se používají zejména v dětských pokojích. Jsou to různé tematické malby podle šablon. Vybírat si můžete z malířských katalogů.

Konečný výběr úpravy stěn

Než učiníte definitivní závěr, jak upravit stěny a jaké barevné odstíny použít, velmi dobře vše zvažte. Totiž, co na první pohled vypadá pěkně, již na ten druhý může působit rušivě. Snažte si vše dobře představit. Můžete i použít počítače, kde zásluhou různých programů, lze vytvořit obrázek předpokládané úpravy celé místnosti. Každopádně se řiďte především vlastními pocity. Ty jsou většinou zárukou dobrého výsledku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13425 (magazinpodnikani.cz#1698)


Přidat komentář