Malířské práce - Praha 4

Barvy mají obrovskou moc. Dokáží působit na člověka pozitivně i negativně. Smutné, pošmourné barvy dokáží člověka přivést až do depresivní nálady. Naopak zářivé, sluneční barvy mohou člověka pozvednout, dodat energii i lepší náladu.

Výběr barev do interiéru

Také v našich domovech na nás působí barvy. A to barvy jednotlivě i jako celek. Barevné uspořádání interiéru rozhoduje o tom, jak se v takovém prostředí cítíte. Přestože existují určitá pravidla pro barevné uspořádání a pro pocitové vnímání barev, ne vždy jsou stoprocentně platná. Je to tím, že každý má jiný vkus, každému vyhovuje jiný** styl**, každý má oblíbenou jinou** barvu**, ve které se cítí dobře. Může se tak stát, že někdo je zcela spokojený v pokoji zbarveném zemitými barvami, jiný bude naprosto spokojený v pestrobarevně zařízeném pokoji. Obě zařízení mají jedno společné. Ačkoli je celý interiér nebo i exteriér zařizován s láskou a podle vašich přání, časem se okouká, zešedne a bude potřeba alespoň dát nové barvy stěnám, zárubním, oknům a radiátorům nebo zábradlí, altánku a posezení.

Profesionální výmalba a nátěry

Obě práce lze provést svépomocí. Ale ruku na srdce. V dnešní nabídce barev, aby se čert vyznal. V jedné prodejně vám doporučí zaručeně nejlepší barvy pro nátěr stěn i nábytku a v druhé vám řeknou, že tyto barvy nestojí za nic a doporučí vám zcela jiné. A tak se vydáte buď cestou pokus – omyl a bude zkoušet, které barvy vydrží, nebo svěříte výmalbu i nátěry odborníkovi. Ten má zkušenosti, ověřené postupy, vyzná se v současné nabídce barev i v úpravách stěn a dalších ploch. Navíc na svou práci, ale také na materiál poskytuje záruku.

barvy

Malířské práce, moderní materiály a barvy

Móda a barvy to je neustále se měnící kolotoč. A ačkoli často chcete být moderní po všech stránkách, tak uplatňovat módní pravidla v bydlení by se mělo velmi obezřetně. Zařídit si totiž bydlení v naprosto moderním stylu, podle módních návrhářů a za rok zjistit, že vše je vlastně již pryč a móda se posunula zase jinam, je náročné na peníze, čas, ale i možné zklamání. Nejlépe uděláte, pokud při zařizování a volbě barev budete sice volit moderní materiály, barvy, ale v nadčasovém měřítku. To znamená, že se nebudete řídit módním diktátem časopisů, ale vlastním citem, smyslem pro detail a také pravidly pro používání a kombinování barev. Stačí, když zavřete oči a zamyslíte se nad tím, kde a v jak zařízeném prostoru by vám bylo dobře. Najednou budete přesně vědět jaké volit barvy, uspořádání a doplňky.

Působení barev na člověka

Barvy opravdu působí na člověka pozitivně i negativně. Není to vidět jen v zařízení pokojů, ale také v oblékání nebo ve vnímání denních barev. To znamená, že pokud si oblečete vaše oblíbené barvy, budete se cítit skvěle. Pokud půjdete na vyšetření k lékaři, kde vše je bílé, sterilní, budete mít stísněný pocit až strach, v mysli se vám budou honit samé černé myšlenky. U stejného lékaře, při stejném vyšetření, kde bude vymalováno světlými, optimismus probouzejícími barvami, doplňky budou také ve veselých barvách, budete mít odlišné pocity. Místo černých myšlenek vás budou napadat myšlenky optimistické, které vám budou říkat, že vše bude přeci jen dobré. Barvy prostě ovlivňují celé vaše vnímání. Je to celá věda, která dokáže zpříjemnit velmi lehce život. Tak proč toho nevyužít a neudělat zásluhou barev z vašeho obydlí nepříjemnější místo na světě.

Jak kombinovat barvy v interiéru?

Pro kombinaci barev existují určitá pravidla. Alespoň zevrubně byste se s nimi měli seznámit. Jinak byste se měli zamyslet, které barvy spolu chcete kombinovat, jak bude výsledek vypadat a především jak na vás celá kombinace bude působit. Je totiž velmi důležité, aby se vám barvy nejen líbily, ale hlavně, abyste je** vnímali pozitivně**. Opět si to můžeme uvést na příkladu. Dvěma osobám se bude líbit fialová barva. Té první, se bude líbit fialová v odstínu levandule a bude ji chtít kombinovat s bílou. Tato kombinace v něm bude vzbuzovat pocit klidu, pohody, stejně jako by byl na dovolené v Provence. Té druhé se bude líbit sytá fialová, kterou zkombinuje se žlutou. Obě barvy budou výrazné a budou působit vesele. Kombinace bude ve druhé osobě vyvolávat veselí, pocit, že svět je vlastně zábava. Pokud obě kombinace vyměníte, bude fialovo žlutá působit na první osobu až dráždivě, a na druhou zase fialovo bílá mdle. Ani jedna osoba se nebude cítit dobře. Z uvedeného je vidět, že na kombinaci barev a jejich působení velmi záleží. Proto kombinujte pozorně a řiďte se pocity toho, kdo v místnosti bydlí.

Výmalba dětského pokoje vymalovaný dětský pokojíček

Děti mají fantazii, jakou jim dospělí, může pouze závidět. Mají svůj svět, své představy i sny. Výhodou jejich dětského světa je, že právě tyto sny si mohou alespoň částečně splnit ve svých pokojích.** Dětský pokoj** můžete pomocí barev a šikovného malíře – natěrače změnit ve fotbalové zázemí, safari, palác pro princeznu nebo pokoj plný pohádek. Fantazii se meze nekladou. Studentský pokoj již bude trochu jiný. Kluk, který se vidí v motorkách, bude chtít pokoj v motorkářském stylu, mladý rybář zase v rybářském. Těchto různých stylů lze velmi jednoduše dosáhnout pomocí výmalby a nátěrů, které následně doplníte speciálními samolepkami na zeď.

Jaké barvy volit do jednotlivých místností?

Nejčastěji používaná barva je žlutá. Používá se ve všech možných odstínech a lze ji kombinovat snad se všemi barvami. Není se co divit, je to barva slunce a tak dokáže prosvětlit každý tmavý pokoj a kout. Doporučuje se do tmavých místností, místností orientovaných na sever, do dětských pokojů, kuchyní, jídelen i chodeb. Druhou nejčastěji používanou barvou je oranžová. Je to tím, že jde o velmi optimistickou barvu, která dokáže zahřát, pozitivně naladit, prostě odvát stres a přinést úsměv. Používá se v různě sytých odstínech. Ty sytější se doporučují do kuchyní, jídelen, studených pokojů, ty jemnější do dětských i obývacích pokojů. Červenou barvu, i když je vaše nejoblíbenější použijte jen jako doplňující a na malém kousku. Může způsobovat negativní reakce, ale například v kuchyni naopak může zvýšit apetit.** Zelená** odstraní stres a přinese klid. Hodí se do pracoven i v kombinaci se žlutou do dětských pokojů. Stejně tak i modrá navozuje klid. Své místo najde v koupelnách, ložnicích a velmi teplých místnostech, které dokáže pocitově zchladit.** Bílá** barva patří na stropy a doplňuje ty ostatní.

Malíř, natěrač

Tento odborník na barvy a jejich aplikaci vám dokáže s výběrem barev poradit. Dokáže vám pomoci s uspořádáním barev na zdi, s jednotlivými kombinacemi, stejně jako vám může doporučit i malé detaily, které malbu ozvláštní. Jeho rady vychází z praktických zkušeností a je na vás zda jich využijete nebo ne.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13329 (magazinpodnikani.cz#1488)


Přidat komentář