Malířské práce - Nový Jičín

Malířské práce vyžadují spousty znalostí a také zručnost, kterou lze získat pouze dlouhou praxí. Většina z nás se snaží malovat svépomocí, avšak ne vždy se nám výsledek líbí. Chystáte se malovat a nevíte si s něčím rady? Oslovte odborníka.

Každý domov je domovem zejména proto, že je útulný a snažíme se mu dát atmosféru zejména tím, že je zútulňujeme různými výmalbami a drobnými předměty. K tomu, abychom však měli krásně vymalováno je nejlepší způsob povolat malíře.

Malířské práce

malování svých domovů přistupujeme ve chvílích, kdy nám začne buďto barva blednout, nebo nám barva odpadává. Ať tak, či tak v obou případech je oprava malby nutná. K tomu, abychom měli vymalováno dokonale je nejvhodnějším způsobem povolat si na malování odbornou firmu, která nám v případě nutnosti také poradí, jaký druh barvy zvolit či jak namíchat dokonalý odstín.

Oblíbené malířské náčiní, stříkací zařízení, válečky

Jak jistě všichni víme, lze malovat hned několika způsoby. Nejoblíbenějším druhem malířského náčiní je pro nás všechny bezpochyby malířský váleček. My laici jej používáme rádi proto, že je práce s ním rychlá, čistá a díky naší osobní šikovnosti také dokonalá. Dalším malířským náčiním, které však raději používají spíše malíři a lidé zručnější, je malířská štětka, která však nadělá více cákanců a pokud malovat neumíte, může zapříčinit tzv. šmouhy. Zkušení malíři používají ke své práci také tzv. stříkání. Stříkáním pomocí stříkacího zařízení lze dosáhnout dokonale rovnoměrného nanesení barvy, avšak tento druh nástřiku se využívá pouze na větší druhy ploch. Pro malování bytu nám postačí pouze již zmiňovaný váleček a štětka.

Jak připravit stěnu na malování

Daleko před tím, než začneme malovat je zapotřebí přichystat si stěnu. Na dokonale připravené stěně velmi záleží, neboť díky dokonale připravené stěně, vydrží Vaše nová výmalba daleko déle. Za prvé je potřeba odstranit staré nátěry a malbu. Toto je nutné dělat v případě, že se předchozí nátěr těžko překrývá nebo proto, že špatně přiléhá ke zdi. Zeď je nutno navlhčit a povrch oškrábat ocelovou stěrkou, přičemž je nutno dávat pozor na to, abychom nepoškodili omítku. Je-li stěna i staré nátěry v pořádku, postačí, když zeď očistíme na sucho a poté omyjeme vlažnou vodou s přísadou saponátu a vše opláchneme čistou vodou. Starou malbu odstraníme tak, že ji prostě vymyjeme navlhčenou stěrkou nebo houbou.

Oprava omítky

Při výmalbě straších domů je nutné zhodnotit dokonale kvalitu podkladu. Omítka, na kterou budeme malbu nanášet, musí být pevná, nedrolivá, drsná, suchá a také vyzrálá. Pokud je omítka v nevyhovujícím stavu je potřeba ji oklepat a nahodit znovu. Dalším nešvarem jsou trhliny, které lze opravit tmelem, který lze chystat předem a nedrolí se tak, jako sádra. Je-li vše připraveno je na řadě zbavit stěny skvrn a plísní. Skvrny odstraníme nejlépe omytím mýdlovou vodou či seškrábáním. Pokud je na stěně i plíseň, použijeme na ni desinfekční prostředky, jako je například Savo. Je-li plíseň rozšířena více, měli bychom popřemýšlet o nahození nové omítky. Nerovnou omítku vyrovnáme stěrkou. A poslední na řadě je penetrace podkladu, která se provádí napuštěním savého podkladu, který se zpevní, rozdílnost v savosti se srovná a barva přilne. Penetrovat lze několika druhy materiálů, které se vybírají podle povrchu a typu nátěru.

Tapetování

Tapety jsou hned po malování druhým nejoblíbenějším způsobem okrasy zdí. Oproti malování je tapetování daleko jednodušším a čistějším druhem, neboť se tapety prodávají v rolích, které se „pouze“ nalepí. Abychom však tapetování nezlehčovali, je to práce nelehká a je u ní potřeba notná dávka trpělivosti a praxe.

Omývání tapet, odstraňování tapet, zateplení

Tapety se vyrábějí z několika materiálů, které však mají jednu věc shodnou a tou věcí je, paropropustnost. Dále je zde fakt, že jdou všechny tapety omývat a při jejich odstraňování se většina těchto tapet stahuje ze zdi bezezbytku. Navíc použitím tapety dojde k jistému zateplení celé místnosti a v neposlední řadě je potřeba dodat, že jsou tapety designovým zážitkem, který výmalba nenabízí.

Tapety papírové, vinylové a vliesové

Podle toho, z jakého druhu materiálu jsou tapety vyrobeny, se rozdělují na tapety papírové, vinylové a vliesové, u nichž je jedním z použitých materiálů buničina. Papírové tapety se rozlišují dále na tapetypapíru potištěného, raženého a mačkaného. Tento druh tapet může být rovněž barevný a vzorovaný a také hladký či tzv. papírové vražby. Nejkvalitnější papírové tapety jsou dvojvrstvé ražené tapety, které jsou označeny jako duplexní. Vinylové tapety se hodí na všechny druhy zdí. Vinylové tapety, které jsou označeny třemi vlnovkami lze použít do velmi vlhkého prostředí. Vinylové tapety lze rovněž použít k překrytí křivých a popraskaných stěn a dělí se na vinylové tapety s papírovým nosičem a bez papírového nosiče. Vliesové tapety jsou relativně novým druhem tapet a k jejich výrobě se používá jednostranně impregnovaný vlákninový nosný materiál, který se vyznačuje vysokou propustností vzduchu a také vodní páry. Zvláštností tohoto druhu tapet je fakt, že lze lepidlo nanášet jak na tapetu, tak i na zeď. Oproti papírovým tapetám nevyžadují vliesové tapety čas na provlhčení a lze je použít také ve vlhkém prostředí.

Lakování podlah

Dřevěné podlahy je postupem času potřeba renovovat, což obnáší také lakování. Před lakováním je nutné podlahu ještě přebrousit. Poté, co je přebroušená, je nutné podlahu alespoň 2-3x přelakovat. Lakování patří mezi nejčastěji používanou povrchovou úpravu dřevěných podlah. K lakování můžeme použít lesklý, polo matný nebo matný povrch. Hlavní však je, aby byl daný lak kvalitní, což ovlivní z velké části životnost podlahy. Lak na podlahu musí být dostatečně tvrdý a to je nutné proto, aby chránil podlahu před poškrábáním, prošlapáním a také zaručí podlaze elastičnost. Výhodou lakování podlahy je snadná údržba a také odolnost proti mechanickému poškození.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13313 (magazinpodnikani.cz#1455)


Přidat komentář