Malířské práce - Louny a okolí

Malby a nátěry stárnou. Časem mění barvy, oprýskají, popraskají a vůbec již nevypadají pěkně. Proto je nezbytné je čas od času obnovit. A nejen skrz vzhled, ale také pro ochranu materiálu, který je pod nátěrem.

Odolné barvy, otěruvzdorné barvy, dekorativní barvy

Barva to není jen barevný odstín, ale také vlastnosti, které jednotlivé barvy mají. Právě tyto vlastnosti určují kam, kterou barvu použijete, zda je nezávadná, jak ji ředit, jakou má odolnost. Dříve bylo na trhu jen několik základních produktů. Dnes na trhu najdete přehršel barev od různých výrobců. Některé barvy jsou si svým složením podobné, jiné jsou zcela odlišné, i když jsou určeny na stejný materiál. Od moderních barev většinou požadujeme** šetrnost pro okolí, jednoduchý způsob aplikace, vysokou odolnost a otěruvzdornost**. Ale to není všechno. Záleží i na stupni lesku, na tónu barvy a třeba i na její vůni. Kromě toho nás zajímají i čistící, desinfekční, protiplísňové a ochranné barvy. Také** dekorativnost barev** stojí za zmínku. Dekorativní barvy již nenajdete pouze u úpravy stěn, ale také v nátěrových barvách na plast, kov nebo třeba dřevo. Jak se však v tom všem má vyznat laik? To snad ani není možné. Pravdou je, že si můžete nechat jednotlivé barvy doporučit. Avšak musíte počítat s tím, že vám doporučí ty barvy, které jsou od výrobce, se kterým má prodejna smlouvu. Pokud chcete opravdu velmi kvalitní nátěry, uděláte nejlépe, když se obrátíte na odborníky. Ti vám vyberou nejen tu správnou barvu, ale odvedou i kvalitní práci se zárukou.

Výmalba interiéru

S výběrem odstínů nových barev v bytě si můžete opravdu pohrát. Vždy je ale důležité, aby výsledek působil jako** harmonický celek** a ladil s ostatním interiérem. Dalším pravidlem, které byste neměli opomenout je, že v jedné místnosti by se nemělo kombinovat více než tři barvy. Větší počet barev může působit rušivě. Obzvláště pokud zvolíte intenzivní kontrastní barvy. Jedinou výjimku v mnohabarevném zbarvení stěn tvoří využití tapet. Zejména retro tapet. Zde se ovšem vše sladí jednobarevnými doplňky, které budou v odstínech vyvedených na tapetě.

Jak působí barvy na psychiku

Barvy stimulují emoce, což lze velmi dobře využít při volbě odstínu interiéru. Je však důležité vzít v potaz, že každá barva má celou řadu odstínů a tak jeden odstín může místnost prosvětlit a zvětšit a jiný naopak zmenšit. Pro jídelní kout se výborně hodí odstíny červené, která podporuje chuť k jídlu. Nesmí se jich však použít příliš mnoho. Působily by provokativně až depresivně. Pokud červenou však použijete v malém množství a ve správné barevné kombinaci bude jídelna, ale i kuchyň vypadat atraktivně a zajímavě. Pozitivní naladění a také slunečno přinesou do obývacích a dětských pokojů odstíny žluté a oranžové.** Pracovny a studovny** se zelenou barvou podporují soustředění a zároveň navozují klid. Pro** ložnice a místnosti k odpočinku** se výborně hodí relaxační a uklidňující modrá. Nemáte-li rádi přílišnou barevnost, můžete použít neutrální bílou klasiku, jejíž elegance nikdy nevyjde z módy. Avšak pozor na její přílišné použití. Mnoho bílé vyvolává také pocit sterility a ten není příliš příjemný.

Barevné úpravy stěn

Změna barev v interiéru je oblíbeným způsobem proměny a zútulnění interiéru. Každá místnost má jinou funkci a do každé se hodí i jiné barevné odstíny. Oranžová dodává interiéru nejen energii, ale ve světlých odstínech prostor proteplí a v tmavých zúží.** Žlutá** barva místnost dokonale prozáří a rozjasní a dodá teplo, pokud je místnost orientovaná na sever. Světlé odstíny místnost opticky rozšíří, tmavé vystoupí do popředí. Citronové odstíny se hodí do kuchyní i jídelen, žloutkové a pastelové do dětských pokojů.** Zelená** přináší přírodní nádech a klid, a hodí se do místností, kde chcete pocitově snížit teplotu.** Modrá** je uklidňující a uvolňující, ochlazuje prostor, ve světlých tónech ho zvětšuje a provzdušňuje, v tmavých naopak působí místnost menší. Neutrální bílá, je oblíbená pro eleganci a schopnost opticky zvětšit a prosvětlit prostor.** Hnědá** je barva mnoha odstínů. Podle zvoleného odstínu zužuje nebo stabilizuje prostor.

Jak kombinovat barvy při výmalbě

Kombinace neutrálních a pestrých barev působí velmi vyrovnaně. Doplňkové barvy navzájem ladí a velmi příjemně působí barvy tón v tónu.

Barevné triky při výmalbě bytů a domů

Zásluhou triků můžete ovlivnit vzhled každé místnosti. Pokud se vám nelíbí vystupující radiátory a trubky, či jiné rozvody ze zdi, lze je jednoduše zatřít o něco málo tmavším odstínem než je zeď a vše splyne v jedno, aniž by si toho někdo na první pohled všiml.

Dekorativní úpravy stěn

Zásluhou nových velmi zajímavých dekoračních úprav lze změnit interiér k nepoznání. Nové provedení dekorativních maleb, štuků, efektů i plastických stěrek jen umocní atmosféru v interiéru.

Nátěry radiátorů, zárubní, oken

Aby interiér opravdu prokoukl, nesmíte zapomenout ani na nátěry radiátorů, zárubní, oken a dalších zařízení, která si údržbu nátěrem žádají a zaslouží. Důležité je použít těch správných barev a také odstínů, které budou ladit s interiérem. U nátěrů je třeba dát pozor především na jejich nezávadnost. Zejména pokud je použijete do místností dětí, kuchyní, jídelen a koupelen. Další kritérium, které je důležité, zejména ve vlhkých prostorech je odolnost proti plísni.

Protiplísňové nátěry, protipožární nátěry, hydroizolační nátěry

V dnešní době existují také speciální nátěry. Lze jimi odstranit velmi mnoho vad stěn. Patří sem například nátěry proti dřevokazným houbám, protiplísňové nátěry, protipožární nátěry, hydroizolační nátěry, nátěry antigrafitti nebo nátěry, které dokáží odstranit skvrny od nikotinu. Každý malíř vám doporučí ten správný nátěr, který dokáže stěnu nebo jiný materiál co nejkvalitněji ochránit.

Výběr barev podle oblíbenosti

Ačkoli je známo mnoho kritérií pro použití barev v interiéru i exteriéru, vždy se řiďte především, co se týká kvality barev** radou malíře – natěrače** a co se týká kombinací svého citu. Malíř je odborníkem a vždy doporučí a vybere jen tu nejlepší barvu, vždyť na svou práci poskytuje i záruku a také, a to je mnohem důležitější, jeho práce je jeho reklama. Barevné odstíny a jejich kombinace si vybíráte vy sami. Řiďte se tedy hlavně** svými pocity**. Později již těžko budete měnit barvu, která se vám nezamlouvá. Vždy si představte, že vybrané barevné kombinace vás budou doprovázet následujících pět let. A to je dosti dlouhá doba.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13511 (magazinpodnikani.cz#1891)


Přidat komentář