Malířské práce - Litoměřice

Pokud se vám zdá váš domov mdlý, uděláte nejlépe, když ho oživíte barvami. Vymalování stěn změní atmosféru a celý byt rozzáří. Vybírat můžete z celého spektra barev a také malířských technik.

Malířské práce

Barvy vidíme díky elektromagnetickému vlnění různých vlnových délek. Kterákoli barva slunečního spektra odpovídá konkrétní vlnové délce. Základními barvami slunečního spektra jsou červená, zelená a modrá. Právě jejich mícháním vznikají všechny ostatní barvy. Při výběru barvy pro jednotlivé pokoje je nutné zohlednit, kterou barvu nebo barevnou kombinaci obyvatel pokoje upřednostňuje. Zajímat byste se měli i o názor dětí. Nemá smysl nutit dětem odstín, který se jim prostě nelíbí. Stejně jako ostatním i jim by se pak v pokoji nemuselo dobře bydlet ani spát ani se učit. Každý z nás upřednostňuje jiné barvy a ty na něho pozitivně působí. I přes individuální vztah k barvám je však možné vycházet z obecně platných principů, které fungují na většinu z nás. Vymalováním bytu vlastně kombinujeme barvy, které se nám líbí, do jakéhosi harmonického celku tak, aby se všichni členové cítili doma dobře uvolněně a bezpečně.

Barvy a psychika člověka

Působení barev na psychiku člověka je tím nejzásadnějším, co je třeba při výběru odstínů pro interiér domova pečlivě zvažovat. Je tedy nutné přemýšlet, jak jednotlivé barvy působí a co jejich působení člověku dává. Zvolené barvy budou mít vliv na náladu, v zásadě mohou náladu člověka na stupnici posouvat od naprostého klidu a uvolnění až po silně cholerické stavy. Vybranými barvami by se v interiéru domova měla vytvářet pohoda, taková oáza klidu a harmonie, která pomůže odbourat nahromaděný celodenní stres.

Profesionální malíř pokojů

Pokud si nebudete vědět rady s výběrem těch správných barev, jistě vám velmi kvalifikovaně poradí vybraný malíř. Malíři pracují s barvami každý den. Většinou mají smysl pro barevnost, cit pro správné použití barvy a také dokáží vybrat barvu podle jejího složení. To znamená, že ne všechny barvy se hodí na každou stěnu. Navíc byt zútulní také různé malířské techniky. I s těmi vám malíř poradí a pak vám je vyvede na zeď v celé jejich kráse.

Výběr barev pro výmalbu interiéru

Vybírat barvy, které zrovna letí, se při malování domova nevyplácí. Trendy barvy se hodí pro oblečení nebo třeba i pro módní doplňky, ale ne pro zdi. Je to proto, že to co letí teď, již příští rok nebude aktuální. Módní trendy se prostě neustále mění, točí, cyklicky opakují. Módní trend v interiéru neřeší zásadní fakt, a to potřebu bydlet pohodlně a cítit se příjemně. Pokud si pokoje vymalujete podle módního časopisu, tak ani není šance se v nich cítit příjemně. Nejlépe uděláte, pokud zavřete oči, zapomenete na starosti a plně se soustředíte na myšlenku vlastního pokoje, vlastního bydlení, kde je vám dobře, kde se cítíte nádherně. Barva vás pak tak nějak napadne sama a bude to přesně ta, která ve vás vyvolává jen příjemné pocity.

Optická změna velikosti místnosti, dodání tepla místnosti

Ačkoli to může znít nadneseně, tak opravdu barvy mají velkou moc. Dokáží totiž měnit prostor, teplotu v místnosti nebo působení doplňků. Pokoji dodají styl i atmosféru. Podle působení, dělíme barvy na primární a sekundární. Primární barvy jsou modrá, červená a žlutá. Od těch se vše odvíjí. Sekundární barvy získáme právě kombinací primárních barev. Patří sem fialová, zelená a oranžová. Smícháním barev primárních a sekundárních získáte barvy terciální, žlutooranžovou, žlutozelenou, modrozelenou, modrofialovou, červenofialovou a červenooranžovou. Složením všech barev primárních, sekundárních a terciálních získáte** základní spektrální paletu**. V části spektra od červené po žlutou hovoříme o teplých barvách, které přibližují, v části od modré po fialovou hovoříme o studených barvách, které dodávají velikost prostoru. Navíc každá spektrální barva má svou sytost. Málo syté odstíny, budou působit mdle a měkce, syté odstíny zase čistě a sugestivně. Jas barvy dělí barvy na světlé a tmavé. Zde záleží na podílu základních barev, tedy bílé a černé.

Jak působí barvy v místnostech?

Žlutá barva místnost prosvětlí a zahřeje. Používá se tedy do tmavých míst. Její použití je vhodné i do dětských pokojů. Často se doporučuje v kombinaci s oranžovou a se zelenou. Dobře vypadá také v kombinaci s modrou. Velmi sytá žlutá nepůsobí příliš dobře, lépe je volit tóny zelenožluté nebo světlejší pastelové.** Zelená** barva je barvou klidu. Nejlépe je požít ji do ložnice nebo také pracovny.** Modrá** působí klidně, elegantně, zvětšuje a rozšiřuje prostor. Doporučuje se do koupelen, ložnic a pracoven. V kombinaci se žlutou do dětského pokoje. V ložnici vynikne v kombinaci s bílou. Oranžová je barva optimismu, dodává energii, dobrou náladu. Využití najde zejména v kuchyni. Červená se považuje za erotickou barvu, použijete-li ji však v ložnici, z erotické barvy se rázem může stát barva stresující, která vám bude dělat problémy s usnutím. Červená barva se doporučuje do obývacího pokoje a do kuchyně, ne však jako dominantní, ale pouze jako doplňující. Například na část stěny nebo na jednu stěnu. Bílá barva se doporučuje zejména na** stropy**, na stěnách působí sterilním dojmem. Pokud však máte vybavení v rustikálním stylu, nic bílou barvou nepokazíte.

Malířské a natěračské barvy v interiéru a exteriéru

Stejně jako působí** barvy na stěnách**, působí i v** interiéru** a exteriéru na doplňcích, fasádách, plotech, nábytku nebo oknech a dveřích. I zde platí pravidla kombinování barev a jejich působení. Platí tedy, že pokud fasádu domu necháte natřít na oranžovo, okna a dveře ji doplní buď bílá barva, která dodá čistého elegantního dojmu nebo barva hnědá, která bude působit jako kontrast. Modrá fasáda vynikne v kombinaci bílých oken, dveří i plotu, nebo pokud je světlá, tak ji skvěle doplní indigová nebo námořnická modř. Žlutou fasádu můžete zkombinovat se zelenou, modrou nebo hnědou. Vždy však je zapotřebí velmi pečlivě zvážit jak barvy zapadnou do okolí domu.

Stěrkování, plastické omítky, dekorační malba

Chcete-li stěny zajímavě změnit nejen barvami, ale také jejich strukturou, můžete využít nabízených štukatérských prací. Benátský štuk, který imituje mramor nebo leštěný kámen, stěrkování, plastické omítky, případně dekorační malba dodají vašemu domovu naprosto specifickou a nezaměnitelnou atmosféru. A není nutné měnit vzhled všech stěn v místnosti. Kombinace hladkých a štukových omítek vypadá velmi efektně. Nezapomeňte však vždy přihlédnout také ke stylu zařízení místnosti. Jen tak se budete cítit opravdu doma.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13253 (magazinpodnikani.cz#1308)


Přidat komentář