Malířské práce - Frýdek - Místek, Ostrava

Malířské práce necháváme vždy na malířích, neboť je zde potřeba dodržovat všechny potřebné technologické postupy, bez kterých malovat nelze. Totéž platí ještě přísněji u lakýrnických prací. Nevíte si rady s malováním? Oslovte odborníka.

K dokonalosti každé domácnosti patří rovněž dokonale upravené stěny. K tomu, abychom se krásnými stěnami mohli vůbec chlubit, musíme čas od času vyhledat malíře, který nám stěny krásně a odborně vymaluje.

Spousta lidí si už vyzkoušelo vymalovat svůj byt vlastními silami, proto už vědí, že to není tak snadné. Je třeba vše zorganizovat, jinak se ve svém bytě nepohnete a všechno bude vzhůru nohama. A namíchání správných odstínů je také malá věda. Bez profesionálních malířů se do toho raději nepouštějte. V Ostravě, Frýdku - Místeku a okolí vám doporučujeme využít malířských služeb pana Jana Dediče. Budete mít jistotu profesionálně provedených prací.

Pan** Jan Dedič** má dlouholetou praxi v tomhle oboru a provádí: malířské, natěračské, úklidové, sádrokartónové a zednické práce. Pokud potřebujete využít jakékoli z uvedených služeb, neváhejte kontaktovat pana Jana Dediče.

Více na internetových stránkách http://www.jandedic.cz/.

Telefonní číslo - 776 613 247

E-mailová adresa - jandedic@email.cz

Web - www.jandedic.cz

Malířské práce

Všechny malířské práce je potřeba dělat vždy velmi pečlivě a profesionálně, neboť pokud bychom tak nečinili, odrazilo by se vše na výsledném efektu výmalby. Jak jistě všichni víme, dojde po zaschnutí výmalby k tomu, že všechny nedostatky vyjdou na povrch. A právě proto, abychom se případným problémům se šmouhami či jinými nedostatky dokázali vyhnout, je potřeba dodržovat správné technologické postupy, které nám rovněž zaručí, že malba nebude opadávat apod.

Malby klihové, disperzní, latexové

Většina z nás žije v představě, že malba je malba a není vůbec žádný rozdíl v tom, jaký druh malby si zvolíme. Vůbec tomu tak není. Je velký rozdíl v tom, jakou malbu si zvolíme, neboť je mezi nimi několik rozdílů a to nejen technických, ale také finančních a estetických. Můžeme si tak vybírat z maleb klihových, vápenných, disperzních, latexových atd.

Malba klihová, nejrozšířenější, nejlevnější druh malby

Mluvíme-li o malbě klihové je nutno říci, že je to u nás nejrozšířenější druh malby, neboť je zároveň také nejlevnější. Klihová malba je ve formě buďto práškové nebo tekuté a je určena na běžné malování a používá se také všude tam, kde je potřeba malovat pravidelně. Klihové barvy se tónují práškovými či tekutými barvami a některé druhy těchto barev nejsou stálobarevné a tak dochází postupem času k jejich vyblednutí.

Malba vápenná, desinfekce zdiva malířské práce

Tento druh malby se používá v místech, kde je potřeba zdivo desinfikovat a také tam, kde je zdivo vlhké. Vápenná malba je využívána zejména při sanaci zdiva a hojně také v novostavbách. Tento druh barvy lze tónovat pouze barvami práškovými a vybranými barvami tekutými. Vápenná malba má jednu velikou nevýhodu a to takovou, že na ní postupem času vznikají mapy a na ploše, kde je nanesena začínají vynikat nerovnosti podkladu. K tomu, abyste je mohli odstranit, je nutné oklepat omítky.

Malba disperzní, otěruvzdornost a přilnavost malby

Disperzní malba je velmi přilnavá k podkladu, což není její jediná přednost. Hlavní přednost disperzní malby je skvělá otěruvzdornost. Disperzní malby jsou prodávány v tekutém stavu, přičemž je lze ihned aplikovat. K tónování disperzních maleb jsou používány stálobarevné tekuté pigmenty, což má za následek jejich stálobarevnost. Disperzním malbám nevadí slunce a jsou tak stále perfektní.

Malba latexová, možnost omývání malby

Latexové barvy jsou používány v místnostech, kde je potřeba zaručit bezprašnost malby a také všude tam, kde je potřeba zdi omývat. Latexová malba je používána ve školách, nemocnicích a všude tam, kde je nutno udržovat neustálou čistotu apod. Před použitím latexové barvy je potřeba si vše pořádně promyslet, neboť jakmile ji jednou nanesete, lze ji odstranit velmi špatně. Kromě toho, že ji lze velmi stěží odstranit, je také náchylná na vlhkost a proto bychom ji neměli nanášet na zdi, v nichž se vlhkost udržuje. Pokud bychom ji na takovouto zeď nanesli, bude docházet k jejímu odlupování.

Malba dekorativní, benátský štuk

Velmi specifickým druhem malby je malba dekorativní, kterou lze provádět mnoha technikami, jako jsou batikování, benátský štuk či žilkování apod. Chcete-li experimentovat a nejste si jisti, který druh dekorativní malby zvolit, oslovte profesionála, který dokáže vybraný druh techniky také provádět.

Jak vybrat správnou barvu na vymalování bytu?

Stejně tak, jak jsou rozdílné proporce v každé z našich místností, je potřeba vybírat také různé druhy barev. Chceme-li pokoj optický zvětšit, je potřeba vymalovat jej barvou bílou a proto bychom na vymalování malých místností měli používat barvy světlé. K výmalbě naopak velkých místností je možno použít barvy v tónech sytějších, čímž je zmenšíme a zútulníme. Co se týče stropu, je nejčastěji malován na bílo, avšak lze jej též malovat barvou světlejší, než je použita na stěnách. Dalšími pravidly jsou, že jasné a lehké barvy se nanáší nahoře a tmavé a sytější zase co nejníže. Hlavní barvy v místnosti mají být mírně syté a barvy doprovodné kontrastní a tudíž sytější.

Štětec s barvou

Lakýrnické práce

Provádění lakýrnických prací je nutno přenechat vždy profesionálům a to zde platí daleko více, než u malování. Lakýrnické práce jsou složitější než práce malířské a také jako u prací malířských záleží na správných technologických postupech. Lakovat lze téměř všechny druhy materiálů, tudíž můžeme lakovat také dřevo, kámen, ocel, plech, beton atd.

Nátěr základový, podkladový, lazurovací **

**

Natíranou plochu je nutno před aplikací nátěrů řádně připravit, což obnáší odmaštění, obroušení, oškrábání, opálení atd. Na takto připravenou plochu již můžeme postupně aplikovat nátěry, kterými jsou základový nátěr, podkladový nátěr, emailový nátěr, lazurovací nátěr a poté také lakování, tmelení či potahování.

Druhy nátěrových barev

Nátěrových barev je velká spousta a proto bychom jejich výběr měli buďto probrat s odborníky nebo ji na nich přímo nechat. Každý druh povrchu totiž vyžaduje pro svou úpravu jiný druh barvy. Nyní si přiblížíme jednotlivé druhy barev.

Barvy syntetické, disperzní, epoxidové

Syntetické barvy schnou velmi dobře na vzduchu a jsou tedy vhodné pro všechny druhy nátěrů. Dále jsou zde nátěry olejové, které schnou naopak dlouho a používají se zejména na nátěry dveří. Za nimi jsou barvy disperzní, což jsou barvy akrylátové a patří k nejpoužívanějším barvám u nás. Disperzní barvy mají kratší životnost a jsou používány zejména na stavbách a v kombinaci se syntetickými nátěry. Chlor-kaučukové barvy jsou chemicky odolné nátěrové hmoty. Epoxidové barvy jsou speciální nátěry používané zejména na vnitřní nátěry. Poslední v řadě jsou nátěry z polyuretanových barev a jsou velmi drahé a mají dosti široké uplatnění. Použijete-li tento druh barev, může dojít k naleptání předchozího nátěru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13269 (magazinpodnikani.cz#1344)


Přidat komentář