Malířské a zednické práce - Praha 9

Barvy zpříjemňují člověku život. Bez nich by byl život fádní a smutný. Právě proto se snažíme svůj interiér i exteriér obléci do barev. Barevné stěny, nábytek, dveře, okna, fasáda, altánek, to vše přispívá ke každodenní dobré náladě.

Ochranné barvy proti plísním, vlhku, graffiti

Barvy mají pro každého především estetický účinek. Doplňují interiér i exteriér, dodávají mu na pohodě, zajímavosti i líbivosti. Barevnost svého domova si každý určuje sám. Někdo dává přednost neutrálním barvám, jiný naopak barvám výraznějším, pastelovým a další to všechno zkombinuje. Zde záleží na vkusu i citu každého člověka. Co však ovlivňuje pouze sama barva je ochrana natírané věci. Stěny, fasáda, nábytek, interiérové prvky potřebují** chránit před škodlivými vlivy**. Mohou to být plísně, mastnota, prach, vlhko, voda, rez, povětrnostní podmínky nebo malby sprejerů. Barvu je možné zvolit přesně podle potřeby daného předmětu. Pro každý materiál, pro každý problém, pro každé prostředí i pro každou situaci existují speciální barvy. Dnes je jich takové množství, že orientovat se v nich je velmi těžké. Často je nutné vybrat nejdříve barvu podle stavu předmětu a prostředí, ve kterém se nachází a teprve potom volit odstín, který se vám líbí nebo zapadá do prostředí. Vyznat se však ve všech nabízených druzích barev je opravdu oříšek. Proto je lépe využít služeb malířských a natěračských firem.

Úprava fasády, výmalba fasády

Barvu fasády si vždy vybírá majitel domu. Ovšem může se stát, že v dané lokalitě jsou dané podmínky k úpravě fasády místními úřady. Může to být z důvodu, že stavba se nachází v historické zástavbě, v přírodní chráněné oblasti nebo prostě celé okolí je stylizované určitým způsobem a je zapotřebí aby žádný dům nevyčníval, ale naopak aby zapadl a působil jako esteticky vkusná součást. Barva a její odstín je při výběru samozřejmě velmi důležitá, vždyť ji nepořizujeme na měsíc ani na rok, ale na velmi dlouhou dobu, která může čítat i desítky roků, a po celou tu dobu budete dům zdobit a vkusně doplňovat odstín fasády truhlíky, květináči a různými doplňky. Stejnou důležitost jako výběr odstínu fasády hraje** výběr druhu barvy.** Zde nás zajímá zejména odolnost a trvanlivost vůči povětrnostním podmínkám. Barva chrání omítku před vlhkostí a sama by tedy měla vodě ve všech jejích skupenstvích co nejlépe odolávat. Dále je důležitá přilnavost k omítce a čistitelnost barvy.

Nátěr fasády, zateplení fasády

Pokud se rozhodnete pro nátěr fasády, měli byste také zvážit její zateplení. V dnešní době se investice do zateplení velmi rychle vrátí. A zateplit lze i domy, které mají zvýšenou vlhkost. Záleží jen na tom, který typ zateplení si vyberete. Zateplení vám přinese lepší tepelnou pohodu, kterou poznáte téměř ihned po dokončení prací a zároveň úsporu ročních nákladů, které vynakládáte na energie. Existují dva základní způsoby zateplení budov. Bezkontaktní způsob se používá u domů, jejichž omítka musí být odvětrávána. Výhody tohoto zateplení jsou v možnosti použití i u vlhkých staveb, stavba i za mrazu, velmi dlouhá životnost, opravitelnost, velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. K izolaci se zde používá materiálů jako je pěnový polyuretan a skelná a minerální vlna. Kontaktní zateplovací systém je oblíbený pro svoji jednoduší a rychlejší aplikaci bez náročných zásahů do vnitřních prostor domu. Používá se u všech ostatních domů, kde není nutné odvětrávání omítky. Izolant je lepený přímo na obvodové stěny, čímž vzniká dokonalá nepropustná bariéra pro vodní páry. Výhodou je neomezená barevnost svrchní omítky. Jako izolant se nejčastěji využívá pěnový polystyren a minerální vlna.

Jak chránit fasádu před sprejery

Fasáda je investicí na několik desítek let, proto se její výběr i způsob aplikace nevyplácí podceňovat. Jestliže investujete do zateplení i nové barvy, měli byste myslet také na ochranu barvy před sprejery. Ačkoli je to smutné, tito lidé si majetku druhých neváží a postihnout je za poškození fasády je téměř nemožné. Ochranou před nimi je speciální antigraffiti nátěr. Ten zajistí, že pokud bude omítka poškozena sprejery, tak ji jednoduše silným proudem vody ostříkáte a sprej i s ochranným nátěrem sjede dolů. Pak ovšem budete muset ochranný nátěr obnovit.

Výběr barev do interiéru

Barevnost interiéru nebo také vašeho domova je velmi důležitá. Vždyť je to vaše útočiště před světem, místo, kde se setkáváte se svojí rodinou, kam zvete své přátele. Proto by váš domov měl být příjemný, měl by navozovat dobrou náladu, odvát stres a únavu. K tomu všemu dokáží barvy přispět. Stačí znát jejich účinky a také volit takové barvy, které jsou pro vás příjemné a důležité. Jen pozor na červenou sytou barvu. V šatech této barvy jistě vyniknete, budete krásní a budete působit vzrušujícím dojmem. Ale v domácnosti tato barvu může vzbuzovat agresivitu. Proto i když patří mezi vaše nejoblíbenější barvy, ji použijte jen v malém množství a správně ji zkombinujte. Pak bude působit příjemně a podpoří chuť k jídlu i dobrou náladu.

Úprava stěn, nátěry, tapety, stěrky

Obléci stěny do barev je jedna věc, ale ta druhá je jakým způsobem. Stěny lze upravovat opravdu velmi mnoha způsoby. Můžete je tapetovat, natírat, malovat, stěrkovat, využít dekorativní malby i omítky, různých štuků nebo moderních barev s odlesky. Můžete také to všechno smíchat a vybrat nejlepší a nejvhodnější kombinace. Často tak vzniknou interiéry, které jsou neopakovatelné, mají svou nezaměnitelnou atmosféru a působí velice příjemným dojmem.

Malířské práce

Samozřejmě můžete se pokud, máte odvahu, dostatek financí a času pustit do barevných úprav svého domova sami. Ale pokud chcete mít jistotu dokonalého provedení, uděláte lépe, když vaše sny a přání uvede do reality zkušený malíř – natěrač. Vy mu přesně vysvětlíte své představy o stylu, druhu a barvě stěn a on podle svých nemalých zkušeností váš domov upraví k vaší plné spokojenosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13385 (magazinpodnikani.cz#1611)


Přidat komentář