Malířské a stavební práce - Neratovice

Rekonstrukce nebo stavba nového domova znamená stavební práce a následné malířské práce. Vystačíme si na tyto práce sami nebo je lepší nechat to na odbornících? Každá varianta má své klady i zápory.

Malířské a stavební práce jsou součástí rekonstrukce nebo stavby nového domu. Když máme dostatek času a alespoň minimální zkušenosti část těchto prací můžeme udělat sami. Profesionál*** ***vždy odvede lepší práci než amatér a na to je třeba myslet. Kontaktujte **firmu, která se zabývá malířskými nebo stavebními pracemi. Jistě vám bude poskytnuta odborná konzultace, navrhnuto optimální řešení a také předběžná kalkulace. Poté vám odpadají starosti s prací a můžete se těšit z nového a krásného domova.

Malířské a stavební práce

Barvy v našem životě vypovídají o naší osobnosti a také mají vliv na naši psychiku. Některé barvy nás uklidní, jiné podnítí k aktivitě. Když chceme bydlet zdravě, měli bychom mít minimální znalosti o působení barev na člověka. Každá místnost domova vyžaduje jiné barvy tak, aby byl splněn účel místnosti. Výmalba místností dokáže opticky zmenšit nebo zvětšit prostor. Pomocí správně zvolených barev a osvětlení můžete docílit vzdušnější a větší místnosti. Nesprávně zvolené barvy vytváří ponurý a stísněný prostor. Základní rozdělení barev je na barvy teplé a studené. Mezi barvy teplé patří: červená, oranžová a žlutá. Teplé barvy místnost oživí. Studené barvy zvětší prostor, mezi studené barvy se řadí modrá a zelená. Barvy se mohou v místnostech užívat v návaznosti na orientaci místnosti, např. pokoje orientovány na jihozápad jsou dost teplé, a proto se zde užívají studené barvy. K povrchové úpravě stěn můžeme také použít tapety, textilní omítky, sklovláknité omítky, obkladové materiály nebo dnes velmi oblíbené samolepky na zeď, které nejsou finančně náročné a nevyžadují složitou instalaci. Z velkého množství možností povrchové úpravy stěn si každý může vybrat to nejlepší řešení pro sebe.

Jak barvy působí na lidskou psychiku

Bílá barva se řadí mezi barvy neutrální. Tato barva je symbole čistoty, proto se může užívat např. v kuchyni nebo koupelně. Bílá vždy zvětší a rozjasní prostor. Žlutá je osvěžující, hřejivá a uvolněná. Ale žlutá ve velkém množství může vyvolat neklid a nervozitu. Žlutou můžete využít v obývacím pokoji, dětském pokoji, jídelně nebo chodbě. Oranžová je dynamická, přátelská a veselá. Prostor opticky zvětší a prozáří. Její využití je např. v dětských pokojích, obývacích pokojích, jídelnách a kuchyních. Červená je dynamická barva. V přiměřeném množství podporuje chuť k jídlu. Když je červená užitá v přemíře, může u choleriků vyvolávat agresivitu a ztrátu koncentrace. Červená barva opticky zmenšuje prostor. Modrá barva představuje jistotu, klid a uvolnění. Hodí se do kuchyně, koupelny, pracovny a ložnice. Tato barva je velmi vzdušná a lehká. Zelená barva je jedna z nejklidnějších barev, jaké známe. Zelená je barva nového života, jistoty a spokojenosti. Tuto barvu můžete využít v pracovnách a ložnicích. Fialová je extravagantní a tajemná barva. Tato barva přináší pocity tíhy, neklidu a nevyrovnanosti. Její využití je v reprezentačních a obytných prostorech.

Hnědá je barva země a dřeva. Dodává stabilitu, jistotu a bezpečí. Hodí se ložnic a pracoven. Šedá barva se řadí mezi barvy neutrální. V kombinaci s jinými barvami tato barva vždy ustoupí do pozadí a nechá vyniknout barvy ostatní. Černá barva vytváří pocity tíhy a smutku. Užívá se především v kontrastu s bílou.

Jak vymalovat sami, jak připravit povrch zdí na malování

Když už jsme se rozhodli pro vhodný výběr barvy do místnosti a zvolili jsme také odpovídající typ barvy, můžeme se vrhnout do přípravy povrchu zdí. Před výmalbou nesmí být na zdech praskliny, otvory po hřebících a skobách, vydrolená místa, uražené rohy a skvrny. Stěny, na kterých je více vrstev barvy se musí předem oškrábat. Ke škrábání stěn se hodí lakýrnická špachtle. Retušovací tmel spraví rýhy. V případě, že jsou stěny hodně špinavé, měly by se umýt horkou vodou (6 – 10 litrů a rozpuštěný 1 kg mazlavého mýdla). Stěny se umývají především v kuchyních, kde se musí odstranit viditelná špína a mikroorganismy. Když už jsou stěny připraveny, může začít samotné malování. Malovat můžete pomocí štětce. Ten zakoupíte v různých velikostech a materiálech. Nejkvalitnější jsou štětce z přírodních vláken, které nepouští štětiny. Štětec má největší využití během malířských prací, vymalují se s ním různé druhy a plochy stěn. Nevýhodou je stékání barvy po štětci a stříkání kolem. Dále můžete během malování použít váleček. Váleček je vhodný na velké plochy bez záhybů a rohů. Užití válečku je také méně namáhavé než užití štětce. Za nejkvalitnější se považují válečky z ovčí kůže. S válečkem se ale nedostanete do všech míst a tak budete muset nakonec stejně použít štětec. K malbě velkých ploch se používají polštářky. Polštářky jsou ze všech technik malování nejčistší. Naopak nejvíc úklidu budete mít po užití stříkaček. Stříkačky vymalují rychle, ale také udělají velký nepořádek. Houby, šablony, hadříky a kartáče vytváří originální speciální techniky malování. Aby byl po malování snadný úklid, vystěhujte menší zařízení a vše pečlivě zakryjte fólii.

Profesionální stavební práce, zednické práce, obklady

Stavební práce to je velmi široký pojem, který představuje velké množství různých prací. Stavební práce můžeme rozdělit na zednické práce, obklady, dlažby, přestavbu bytových jader, výměnu plastových oken, výměnu dveří a zárubní, pokládání podlahových krytin, instalaci vyhřívané podlahy, zateplení fasád atd. Na všechny tyto stavební práce si můžete objednat firmu, můžete využít tzv. stavby či rekonstrukce na klíč. Tato varianta je vždy dražší, než když si část prací uděláte sami. Jenže stavební práce vyžadují znalosti a zkušenosti. Když chceme na stavbě nebo rekonstrukci pracovat samostatně, nechme si alespoň odborně poradit. Při výběru firmy na provedení stavebních prací nespěchejme. Internet nám pomůže s hledáním té správní firmy. Porovnejme nabídky služeb, ceny, ochotu s námi jednat a poradit nám, ochotu provést předběžnou kalkulaci a navštívit místo realizace. Dobrá firma se bude vyznačovat svou spolehlivostí, správným přístupem, ochotou, zkušenostmi a znalostmi. Ptejme se známých, získávejme reference, popřípadě si můžeme prohlédnout diskuze na internetu. Za své peníze vyžadujme vždy jen ty nejkvalitnější služby.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13570 (magazinpodnikani.cz#1995)


Přidat komentář