Malířské a obkladačské práce - Jeseník

Malování znamená zátěž pro celou rodinu. Vyklízení, zakrytí nábytku, malování, natírání, následný úklid, to vše dá zabrat, i když spolupracuje celá rodina. Vyhnout se všem těmto činnostem můžete, pokud si malování objednáte na klíč.

Malířské práce - Jeseník

Celkem pravidelně přichází potřeba vymalovat dům či byt. I když pravidelně uklízíte, staráte se o váš domov, co nejlépe, stejně prach a čas vás jednou za čas donutí vymalovat a také natřít okna, radiátory, prahy, zárubně, zábradlí, venkovní nábytek a vše na čem se ukázal zub času. Celé malování i natírání je potřeba velmi dobře naplánovat. Většinou se to během jednoho dne rozhodně nedá zvládnout. Je třeba si uvědomit, že malování předchází vystěhování nábytku, koberců, světel a pak přikrytí všeho, co nelze odnést. Nyní je třeba připravit zdi. To může zabrat i celý den. Teprve potom můžete začít malovat. Většinou to zabere opět celý den, pokud však je špatné počasí a stěny pomalu schnou, může to zabrat i dva dny. Další den se uklízí, umývá a stěhuje vše na své místo. Pokud zároveň s malováním chcete natřít i radiátory okna a další části domova, pak je nutné přidat další asi dva dny. Z toho vyplývá, že malování a natírání je zapotřebí obětovat celý týden dovolené. Pokud máte rádi kreativní činnosti, pak jistě rádi dovolenou obětujete a vyhrajete si s barvami a různými aplikacemi na zdech. Pokud však zase tak moc rádi nemalujete a nenatíráte, ani nemáte potřebné malířské a natěračské prostředky, bude lépe, když oslovíte odborníky.** Malíř – natěrač dnes zajistí nejen malování a nátěry, ale i vyklizení a následný úklid**

Než začnete malovat interiér

Dříve než začnete malovat, je zapotřebí rozhodnout jaké zvolíte** barevné uspořádání**. Také výběr** techniky malování** je důležitý. Dnes se často upouští od výmalby všech stěn jednou barvou. Dokonce se upřednostňuje** kombinace malování, tapetování a dekoračních samolepek.** Také kombinace dekorativních úprav stěn je oblíbená. I když budete místnosti pouze malovat, tak je dobré zvážit zajímavé kombinace barev, které prostor ozvláštní, dodají mu na zajímavosti a originalitě.

Dekorativní úpravy stěn, benátský štuk

Na stěnách, nejčastěji pouze na jedné, se mohou tvořit plastické efekty stěrkou. Vytvářejí se pomocí speciálních pomůcek. Mohou to být hladítka, štětky, různé druhy hub. Těmito pomůckami se dosahuje různých plastických efektů, které se později barevně dekorují. Většinou se takto upraví stěna, která má přitahovat pozornost. Často se tato stěna i osvětluje. Malba s efekty odlesků je stále žádanější. Používá se v pokojích, které mohou být i jednobarevně vymalovány, ale jedna část pokoje je v matném provedení barvy, tedy bez jakéhokoli odlesku a druhá má zajímavé odlesky. Odlesky způsobují různé přísady, jejichž pomocí se dosahuje nejrůznějších perleťových, saténových či kovových odstínů, případně dekorací s metalickými odlesky. Benátský štuk imituje mramor nebo leštěný kámen. Je možné ho aplikovat i na stěny s nižší nosností konstrukce, například na sádrokarton. Výhodou je vysoká odolnost proti vodě i plísni. Často se používá v koupelnách, kolem krbů nebo i v kuchyních. Moderní je i** mramorování** nebo batikování stěn. Tato technika vypadá, jakoby stěny byly obarveny ve vodní lázni. V dětských pokojích můžete stěny upravit dekorační malbou. Různé malby nebo jen postavičky si většinou můžete vybrat z katalogů. Všechny úpravy stěn lze samozřejmě různě kombinovat. Veškeré kombinace byste však měli velmi citlivě zvážit.

Jak připravit stěny na malování?

Nejdříve je nutné zajistit volnou cestu ke stěnám a stropu. Nejlépe vystěhováním nábytku i koberců. Pokud to není možné, tak alespoň odsunutím od stěn. Pak, ale musíte vše** dokonale přikrýt.** Potřísnění barvou se špatně odstraňuje a někdy dokonce může zanechat i skvrny. Nyní je zapotřebí připravit stěny na malování. Příprava vychází z ušpinění stěn. Pokud je stěna příliš špinavá, je dobré ji umýt horkou vodou s mazlavým mýdlem. Příliš mnoho nátěrů způsobuje olupování. Pokud to již hrozí, nezbývá než stěnu oškrábat. Škrábání je náročná práce na fyzickou kondici i na um. Pokud při škrábání poškodíte zeď, musíte ji potom opravit.** Opravit** musíte také veškeré rohy, odřeniny, škrábance, pukliny a jiné poškození zdí. Jakmile je vše opraveno a také vyschlé, zakončíte přípravu zdi přebroušením opravených míst.

Výmalba interiéru

Jednotlivé zdi se malují štětkou, válečkem nebo polštářky. Je nezbytné dodržet správný postup malování. To znamená nanášet stejné množství barvy, které nesmí být ani málo ani moc, jinak barva bude stékat. Nikdy se nesmíte vracet na již namalovanou, mokrou plochu. Způsobili byste olupování podkladu. Malovat byste měli tak, aby vám zbytečně nevznikaly šmouhy. Ty později jdou těžko odstranit a působí nevzhledně. Většinou se nanáší dva nátěry. První je řidší a ten druhý hustější. Volíte-li různé dekorativní úpravy stěn, musíte postupovat podle návodu jednotlivých technik. Malování se většinou zakončí namalováním linky pod stropem.

Výběr malířských a natěračských barev

Výběr malířských i natěračských barev je opravdu velmi široký. Malíř – natěrač se orientuje na trhu s barvami podle znalostí, zkušeností a techniky, kterou při malování bude používat. Laik si musí nechat prodejcem doporučit vhodnou barvu. Navštívit můžete také míchací centrum. Zde vám buď podle vzorníku, nebo na přání namíchají barvu. Výhodou míchání podle vzorníku je, že vám mohou kdykoli namíchat stejný odstín. V míchárně barev většinou pracují s barvami jednoho výrobce. Má to i své výhody. Sice nemůžete porovnat různé výrobce, ale většina výrobců vyrábí barvy v řadách. To znamená, že od jednoho výrobce koupíte klasickou malířskou barvu, omyvatelnou, protiplísňovou nebo třeba barvu se zvláštními efekty.

Malování a natírání na klíč

Každý si myslí, že malováním svépomocí ušetří náklady. Ono to ale není až tak pravda. Abyste mohli vymalovat, potřebujete malířské pomůcky a ty jsou dosti drahé. Koupíte-li nekvalitní, budete výsledkem zklamáni. Nekvalitní štětce pouští chlupy, které se velmi špatně odstraňují. Pokud je necháte na stěně, působí nevzhledně. Levné válečky zase slehnou a dělají čmouhy. K vymalování potřebujete minimálně štětec na rohy, linku a váleček na rovné stěny. Také pravítko na linku. Pokud vás zaujala některá dekorativní technika stěny, je nutné pořídit si také potřeby pro její vytvoření. Například kvalitní mořská houba na techniku mramorování nebo houbování vás přijde i na devět set korun. Zapomenout byste neměli ani na čas, který musíte malování věnovat. Pravdou je, že malířskou firmu budete muset zaplatit, ta vám však odvede kvalitní práci se zárukou. Ušetří váš čas, nervy i starosti. Malování, kdy máte vše vyklizené, opravené, vymalované i dekoračními technikami, po malování uklizené a opět nastěhované, je k nezaplacení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13332 (magazinpodnikani.cz#1492)


Přidat komentář