Malířské a lakýrnické práce

Která barva se hodí do ložnice a která do obývacího pokoje? Jak můžeme kvalitně vymalovat interiér? Jaké jsou způsoby úpravy povrchů stěn? Pokládáte si tyto otázky? Odpovědět vám na ně mohou odborníci v oblasti malířských prací.

Vybavení nové domácnosti nebo rekonstrukce vyžaduje také zaměření pozornosti na povrchovou úpravu stěn. Barevnost pokoje často ovlivňuje první dojem osob vstupujících do místnosti. Stěny se mohou stát velice zajímavým prvkem interiéru, např. díky originální malbě, tapetě nebo jednoduché samolepce na zeď. Pokud nemáte dostatek zkušeností s malbou nebo tapetováním interiéru, obraťte se na firmu, která vám zajistí, že vhled vašeho domova bude dokonalý.

Profesionální malířské a lakýrnické práce


Zajímavý interiér můžeme vytvořit pomocí malby, tapet, textilních omítek, obkladových materiálu nebo můžeme využít samolepky na zeď. Vždy záleží na našem vkusu a nápaditosti.

Tapety papírové, vliesové, vinylové, obrazové

Mezi nepopiratelné výhody tapet patří jejich oživení interiéru, zvuková izolace a schopnost opticky pozměnit interiér – zvětšit, zmenšit, rozšířit, zúžit. V současnosti je na trhu k výběru obrovské množství tapet, správně zvolená tapeta může velmi zajímavým způsobem obohatit interiér. V interiéru se mohou využít např. tapety vliesové. Tento druh tapet je vhodný na podklady jako omítky, beton, sádrokarton, dřevotříska a dřevo. Vliesové tapety jsou lehce aplikovatelné. Tento druh tapet dobře propouští vodní páry a vzduch, je také snadno udržovatelný. Vliesové tapety se mohou využít i ve vlhkém prostředí, ale při lepení by měla být stěna suchá. Vinylové tapety jsou oblíbené pro snadnou údržbu, mohou se také používat v místnostech jako koupelna a kuchyně. Tyto tapety dokonale zakryjí praskliny a jiné nerovnosti v podkladu. Další z možností jsou tapety papírové. Největší výhodou těchto tapet je jejich nízká cena. Podle hmotnosti se tyto tapety dělí na lehké, střední a těžké. Po natření lepidlem mohou tyto tapety změnit rozměr. Obrazové tapety nebo také fototapety jsou nejčastěji vyrobeny z papíru. Tyto tapety mohou být jednodílné nebo vícedílné.

Samolepky na zeď, odolnost samolepek na zeď

Samolepky na zeď, to je řešení finančně a časově nenáročné. Vybírat můžete z velkého množství vzorů a není nic snadnějšího než samolepku jednoduše připevnit na zeď. Samolepky můžete použít na velké stěny nebo šatní skříně. Samolepky jsou odolné vůči vodě, slunci i lehkým škrábancům.

Malba – jaké jsou techniky a nástroje pro malování

Štětec je nástroj, který má největší využití během malířských prací. Štětce existují v různých tvarech, velikostech a materiálech. Za nejkvalitnější se považují štětce z přírodních vláken, tyto štětce nepouští štětiny. Štětce se mohou používat na různé druhy a plochy stěn. Nevýhodou je stékání barvy po štětci a stříkání barvy ze štětce. Proto je někdy lepší využít váleček. Váleček je vhodný na velké plochy bez záhybů a rohů. Použití válečku je méně namáhavé než použití štětce. Využít můžete např. válečky z ovčí kůže, ty jsou velmi kvalitní. Válečky ze syntetických materiálů jsou levnější variantou. Když potřebujete vymalovat opravdu velké plochy, tak využijte polštářky. Polštářky nanášejí barvu rovnoměrně v jednom tahu a patří k nejčistším technikám malování. Další možností je vymalování pomocí stříkačky. Stříkačka zajíst rychlé vymalování velké plochy, ale její nevýhodou je vzniklý nepořádek. Když máte rádi originální nápady, vyzkoušejte speciální techniky malování jako např.: houby, šablony, hadříky a kartáče.

Jaké zvolit barvy v interiéru

Velmi důležitým prvkem v interiéru je barva. Barvy působí podvědomě na psychiku lidí, proto musíme vybírat barvy do interiéru velmi rozvážně. Barvy a správné osvětlení může vykouzlit z tmavé místnůstky velmi vzdušný a příjemný prostor. Pokud chceme bydlet zdravě, musíme mít znalosti o barvách a jejich působení na člověka. Výběr barev toho také hodně napovídá o naší individualitě. Základní rozdělení barev je na barvy teplé a studené. Teplé barvy (červená, oranžová, žlutá) mají schopnost oživit a zmenšit prostor. Studené barvy (modrá a zelná) prostor opticky zvětší. Užití barev v místnostech by také mělo být ovlivněno jejich orientací.

Působení barev v interiéru na člověka

Studená modrá je barva klidu, svěžesti a jasu. Pro klidné působení této barvy se modrá užívá často v ložnicích. Modrá podporuje soustředění a jasné myšlení. Modrá v různých odstínech vytváří odlišné dojmy. Světle modrá působí cize a chladně. Tmavě modrá je uzavřená. Žlutá v kombinaci s modrou je aktivní a oživuje prostor. Červená barva je velmi dynamická, představuje pohyb a energii. Červená spojená s bílou ztrácí na své dynamice. Růžové odstíny jsou měkčí a jemnější. V určitém množství červená barva dodává energii a podporuje chuť k jídlu. U choleriků může mnoho červené vyvolat agresivitu a ztrátu koncentrace. Svěžest, hřejivost a uvolnění, to vše představuje žlutá. Žlutá barva je velmi veselé a otevřená. Ale pozor, žlutá v příliš velkém množství vyvolává neklid a nervozitu. Když potřebujete klid a odpočinek, zvolte zelenou. Absolutní zeleň je nejklidnější barvou ze všech. Zelená v kombinaci se žlutou je velmi veselá. Bílá barva nejlépe odráží světlo, opticky zvětšuje prostor a je symbolem čistoty. Proto se hodí např. do kuchyně nebo koupelny. Malé místností bílá vždy provzdušní. Velké množství bílé unavuje oči. Hnědá přestavuje bezpečí, útulnost a pohodlí. Hnědá je barva země a dřeva. Tato barva přináší stabilitu, uklidňuje oči a celý nervový systém. Staticky působí šedá, tato barva se dokáže přizpůsobit všem ostatním barvám, sama ustoupí do pozadí a nechává vyniknout barvy jiné. Těžký dojem vytváří fialová, vyjadřuje neklid, touhu, nevyrovnanost a labilitu. Oranžová je velmi veselá, dynamická a přátelská. Oranžová v kombinaci s modrou přináší energii. Oranžová se zelenou je klidná, uvolněná a zralá. Oranžová barva je ze všech barev nejteplejší. Černá je formální a smutná. Využívat se může v kontrastu s bílou. Černá zmenšuje prostor. Využít tmavé barvy si mohou dovolit především majitelé velkých prostorů.

Barvy, výmalba a feng-šuej

Feng-šuej neboli „umění dávat věci na správná místa“ se také zabývá působením barev na člověka. Feng-šuej přiřazuje barvám jin nebo jang. V učení feng-šuej nalezneme 2 základní barvy, je to barva modrá (jin) – ta přináší člověku klid a jistotu a barva červená (jang) – tato barva přináší vzrušení. V každém pokoji domova být použity také barvy, které vytvoří harmonickou energii a budou na nás působit pozitivně. V ložnici např. učení feng-šuej upřednostňuje modrou, šedou a béžovou. V kuchyni by se měly užívat teplé a barvy a také bílá. Světlé barvy jsou vhodné pro koupelnu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13548 (magazinpodnikani.cz#1959)


Přidat komentář