Kvalitní malířské práce - Praha 5

Mnozí z nás si na provedení malířských prací troufnou sami, i když mnohdy je lepší povolat odborníky. Pokud i Vy se chcete pustit do malování svépomocí, měli byste zvolit správný druh techniky.

Vymalovat byt svépomoci je jistě finančně úspornější, ale ne vždy je výsledek podle našich představ. Je třeba si také uvědomit, že si musíte pořídit nářadí, které také není zrovna levné. Pokud si ovšem nekoupíte válečky a štětce v tom levnějším provedení, ale za to bez známky funkčnosti. Namíchat správný odstín také není jednoduché, nehledě na to, že malování je fyzicky náročné, vyžaduje představivost a ubírá čas. Ovšem najmeme-li si malíře, pak nám toto všechno odpadne a my přijdeme již k hotovému.

Malířské práce

K vymalování je nejvhodnější povolat odborníky, kteří mají potřebné vybavení a nejlépe znají všechny druhy výmaleb. Profesionální malíř je schopen pro Vás vybrat dokonalé barvy a pokud v obchodě narazíte na odstín, který by se Vám líbil, pak Vám ho malíř bez problémů namíchá.

Všichni víme, že malovat se dá mnoha způsoby, ale co není zcela jisté je to, zda k malování použít štětku či váleček. Profesionální malíři malují rádi štětkou, protože ji mají lidově řečeno v ruce. Na druhou stranu se nebrání ani válečku, kterému dáváme přednost spíše my laici, a to hlavně proto, že příliš necáká a nehrozí s ním plýtvání barvy. Existují však i jiné druhy, které malíři při své práci používají, a to** malířská stříkačka** nebo beztlakové stříkání.

Před samotným malováním je pak velmi důležité si dokonale přichystat stěny a připravit si dostatečné množství barvy. Ještě pře chystáním stěn je nutné odtáhnout nábytek, nejlépe do jiné místnosti. Pokud to není možné, postačí jej seskupit uprostřed místnosti a zakrýt igelitem. Nyní můžeme přistoupit k již zmiňované úpravě zdí.

Úprava zdí před malováním

Obsahuje-li stěna, na kterou budeme malovat starou barvu, pak je důležité ji důkladně prohlédnout. Pokud stará malba odpadává, je lepší stěnu nejprve** oškrábat**. Dále je nutné stěnu očistit od všech hřebíků a jsou-li ve stěně dírky a praskliny, je nutné je vyhladit a zasádrovat. Jakmile je stěna dokonale vyhlazená a bez jakýchkoliv prasklin, přistoupíme k očistění stěny od prachu a následné umytí vodou. na takto nachystané stěny můžeme nanášet barvu.

Natěračské práce

U natěračských prací je lepší nepouštět se do nich svépomoci, ale raději oslovit profesionála, neboť plochu, kterou chceme natřít je potřeba v první řadě dokonale připravit, tj, odmastit, obrousit či oškrábat.

Nátěr podkladový, lazurovací, emailový

Druhy nátěrů jsou velmi rozmanité, a proto je zapotřebí si důkladně promyslet, který nátěr je na daný druh materiálu vhodný. Nezapomeňte také, že je zde možnost aplikace několika druhů nátěrů na sebe.

Na začátku je nátěr základový, který se nanáší na suchý a čistý nátěr. Je to jakási ochrana pro nanášení natíraného materiálu. Následuje nátěr podkladový, který se nanáší před konečnou úpravou nátěru emailového. Emailový nátěr je používán jako konečná úprava většiny povrchů. Jde o nátěr matný, polomatný a lesklý. Nátěr lazurovací říkáme nátěru, který se nanáší na nové dřevo a slouží tak jako ochrana dřeva před povětrnostními vlivy. Barvu dřeva ochráníme zase aplikací bezbarvého laku,** tzv. lakováním**. Součástí natírání je také tmelení, kterým vyplňujeme díry, trhliny nebo zarovnáme nerovnosti. Poslední v řadě je tzv. potahování, což je celoplošné tmelení ploch prováděné stěrkovými tmely.

Speciální druhy nátěrů na stěnu

Existují speciální druhy nátěrů, které jsou vyvinuty, aby vyřešily konkrétní druh problému. Jedná se zejména o:

  • nátěry proti plísním, které jsou proti vzniku plísní vysoce účinné.
  • antinikotinové nátěry sloužící k ochraně interiéru proti vzniku skvrn z nikotinu
  • hydroizolační nátěry, které chrání stavby proti zatékání vody a také je účinná proti prosakování vlhkosti.
  • protipožární nátěry, které představují povrchovou ochranu konstrukcí a objektů, kdy zabraňuje vzniku požáru.
  • nátěry AntiGrafitty, které dokáží ochránit fasádu Vašeho domu proti vandalismu způsobeném sprejem.

Jak působí barvy na člověka?

Zelená barva je barvou klidu a nejvíce se hodí do pracovny nebo ložnice. Žlutá barva se používá do tmavým míst, neboť místnost prosvětlí a zahřeje. Je vhodná i do dětského pokoje, a to v kombinaci se zelenou, oranžovou nebo i modrou. Lépe je volit** tóny světlejší pastelové** nebo světle zelenožluté. Sytá žlutá nepůsobí příliš dobře, je barvou žárlivosti, může působit až rozčilujícím dojmem a také přitahuje hmyz, což si přeje málokdo.** Bílá** barva působí lehce, jasně a opticky místnost zvětší. S bílou lze kombinovat snad všechny barvy. Moderní je kombinace bílé s černou, zejména použijete-li černou k dekorativnímu zdobení stěny nebo nábytku. Doporučuje se zejména na stropy, ne na stěny, protože tam působí příliš sterilně. Obecně však bílou barvou nic nepokazíte.

Modrá barva je barvou nebe. Navozuje pocit čistoty a uklidňuje tep. Místnost rozšiřuje a je velmi elegantní. Pokud ovšem zvolíte špatný odstín, působí dost studeně.

Červená se považuje za barvu intimní až erotickou. Její použití se v ložnici ale nedoporučuje, neboť vám bude dělat problémy s usnutím. Vhodná je do kuchyně či obývacího pokoje, ovšem pouze jako doplňující barva, ne dominantní.

Štukatérské práce, dekorační malby

Chcete-li stěny zajímavě strukturově změnit, pak využijte** štukatérských prací. Benátský štuk**, který imituje leštěný kámen nebo mramor, dekorační malba, plastické omítky nebo stěrkování dodají vašemu domovu nezaměnitelnou atmosféru. Nezapomeňte však vždy přihlédnout ke stylu zařízení.

Žilkování stěn, linkování stěn, batikování stěn

Žilkovánístěn je malířská technika, kterou je vhodné použít jako doplňkovou techniku při malování. Tato dekorativní technika se tvoří použitím lazurovací barvy a speciálního štětce.** Linkování stěn** je dekorativní technika, jež opticky zvětší a sníží místnost. Používá se také k oddělení barev.** Šumrování stěn** je malířská technika spočívající v roztírání barvy polosuchým štětcem. Používá se při roztírání nejasných obrazců a také při opravách.** Stříkání stěn** je vhodné použít pro sjednocení odstínů, stínování apod. Je to technika jednoduchá a lze ji kombinovat s jinými technikami.** Batikování stěn** je zdobení ploch pomocí smotané látky či tkaniny, obvykle se používá pytlovina nebo juta. Jde o oblíbenou techniku, která se provádí po ploše nebo mozaikou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13263 (magazinpodnikani.cz#1332)


Přidat komentář