Kuchyně na míru

K nejčastěji používaným místnostem domova patří jednoznačně kuchyň. A právě proto by měla být nejen praktickým, ale i příjemným místem, kde se setkávají u stolování všichni členové rodiny.

kuchyně na míruKuchyně na míru

Kuchyň opravdu patří k místnostem, kde se tráví nejvíce času. Dokonce existují domácnosti, kde je kuchyň realizována jako obytná a tudíž se sem zvou i návštěvy. Z toho vyplývá, že právě u kuchyně bychom si měli dát záležet na výběru zařízení. Mělo by být nejen praktické, funkční, podle ergonomických pravidel, ale i estetické, zajímavé a prostě krásné. Vždyť v příjemném prostoru se každý cítí hned lépe. Vhodným způsobem zařízení** kuchyně na míru** je způsob, kde se celá nábytková sestava objedná jako vestavěná.

Jak vybrat vestavěnou kuchyni?

Nejprve je třeba zvážit, jak často bude** kuchyně** využívána, jak moc se v ní bude vařit, jaká jídla, pro kolik osob bude sloužit. Také to, zda bude kuchyň pojatá jaké obytná nebo jen na vaření, či na vaření a stolování. Vestavěná kuchyně může také volně navazovat na obytnou část domu. Mnoho lidí tuto variantu považuje za ideální.

styl kuchyněJaký styl kuchyně zvolit

Ten je také velmi důležitý. Každý se cítí dobře v jiném stylu. Někomu vyhovuje rustikální styl, jinému minimalistický a dalšímu ryze moderní.

Rustikální kuchyně

Je vhodná pro ty, kteří mají rádi čistotu tohoto stylu a také klasiku v provedení kvalitního dřeva. Rustikální styl se hodí spíše do rodinných domů, ale najdete ho i v bytech, které jsou zařízeny v klasickém stylu s nádechem historie. Kuchyňské linky v rustikálním stylu se vyrábějí z kvalitních masivních dřevin, jsou odolné, trvanlivé a vynikají ve větším prostoru. S rustikálním stylem je nutné sladit i vzhled spotřebičů. Vhodné jsou varné desky a trouby v hnědých, bílých nebo černých odstínech. Nevhodné jsou doplňky v nerezu.

Minimalistická kuchyně

Je kuchyně pro ty, jež mají rády volný prostor. Skříňky jsou hladké bez zdobení, úchytů, spotřebiče jsou uschovány za dvířky linky. Celá kuchyň působí lehce a vzdušně, ale pro někoho i prázdně a stroze. Výhodou minimalistických kuchyní je jejich snadná údržba. K nejpoužívanějším materiálům patří sklo, kov a také moderní umělý kámen.

Klasická kuchyně

Je postavena na funkčnosti, praktičnosti a zároveň na příjemném vzhledu. Pravdou je, že klasická kuchyně je tak trochu mezi jednotlivými styly. Klasická kuchyně je individuální záležitostí každé kuchařky nebo kuchaře. Může být z celé řady materiálů, i když nejčastěji jde o lamino, které je v různých barvách a má zajímavé úchyty. Většinou může být některá část linky i prosklená. Spotřebiče pro klasickou kuchyni jsou ideální** vestavěné,** v bílém nebo nerezovém provedení.

Vestavěná kuchyně na míru

Jakmile jste rozhodnuti, v jakém stylu si kuchyni vyberte, je čas volit jednotlivé její části. Začít byste měli výběrem skříněk, pak pracovní plochy, mobilního nábytku, různých funkčních kontejnerů, detailů na zavěšení, možností vestavění spotřebičů a zapomenout nesmíte ani na ergonomická pravidla a dětské zámky, které uzamknou nebezpečné předměty.

 

pokojová stěnaobývací pokojstěna

Horní a spodní část kuchyně

Dnešní kuchyně již nenabízejí klasické uspořádání horních skříněk. Vystřídaly je odlehčené skříňky s prosklenými výklopnými dvířky či roletami, doplněné množstvím otevřených vzdušných polic. To dodává kuchyni příjemnější ráz.** Spodní část kuchyňské linky** naopak má ryze funkční uspořádání. Měla by pojmout nádobí a další potřebné předměty. To umožňují skříňky zavěšené přímo na zdi, pojízdné kontejnery a také výsuvný a drátěný program. Celkově toto uspořádání zjednodušuje udržení pořádku v kuchyni.

Pracovní kuchyňská deska z laminátu

Laminátové desky nahrazují deskyplastů a umělého kamene. Jejich výhodou je kvalita, velké množství barev i designu.

Drátěné programy, kruhové otočné rondely, výsuvné sušáky

Kromě výběru a rozmístění skříněk, je zapotřebí vybrat i** vnitřní uspořádání**. V nabídce najdete drátěné programy, kruhové otočné rondely využívající rohové prostory kuchyňských linek, výsuvné rámy, výsuvné spižní skříně, zásuvkové organizéry, výsuvné sušáky použitých utěrek. Ve** velké kuchyni** můžete klidně mít uschováno i žehlicí prkno. Zásuvky mají nové uspořádání i mechanizmy, které nabízejí snadné zpřístupnění celého obsahu, mají měkký tlumený dojezd a snadno se vysouvají. Zároveň nabízejí, stejně jako skříňky a mobilní kontejnery, velkorysý prostor pro ukládání veškeré nádobí.

vestavěná skřín

Vestavěné spotřebiče v kuchyni

U** vestavěné kuchyně na míru** nesmí chybět ani vestavěné spotřebiče. Najdete je v nabídce zároveň s kuchyněmi. Většinou jde o opravdu** kvalitní značky spotřebičů**, které mají nízkou spotřebu a zároveň jsou vysoce moderní.

Dřez a baterie v kuchyni, nerezový dřez, granitový dřez

Dřez lze vybírat bud jako nerezový nebo granitový. Nerezový dřez má náročnější údržbu, a granitový je možné pořídit v nejrůznějších tvarech a barvách. U výběru dřezu je nutné zvolit i tvar. Podle vašich potřeb můžete vybírat, dvojdřez, dřez s odkapávací plochou nebo dělené typy dřezů. Kuchyňská baterie je alfou a omegou kuchyně. Měla by být úsporná i variabilní. Nejlépe je vybrat kuchyňskou baterii, která má přepínání, pružinku a hadici, která usnadní umývání zeleniny.

 

Stoly a židle v kuchyni, rozkládací stůl

Měly by ladit s vybraným interiérem a měly by být pohodlné. Stůl by se měl vybrat podle počtu osob v domácnosti. Přihlédnout se může i k návštěvám. Někdy je lépe volit stůl rozkládací, nebo sestavu stolů. I židle je možné vybrat jako pevné a část jako skládací.

Vestavěné skříně

Mají podobné nároky jako vestavěné kuchyně. Měly by perfektně zapadnout do prostoru, měly by mít pěkný design a praktické úložné prostory. I vestavěné skříně je dobré vybavit výsuvným a drátěným programem. Oba programy je možné přizpůsobit účelu, k jakému bude skříň sloužit. Může to být ukládání oblečení, kde skříň vlastně supluje šatnu, nebo i k ukládání potřebných věcí do domácnosti a zároveň i sportovních potřeb. Vestavěná skříň tak klidně ukryje kola, lyže, kolečkové brusle.

Kancelář na míru

I když je nabídka** kancelářského nábytku** velká, tak je rozhodně výhodné nechat si kancelář zařídit na míru. Výhodné je to zejména u malých prostor, kde není místa nazbyt. Často se vestavěnou kancelář vyplatí pořídit při práci doma. Dokáže totiž využít i nejmenších prostor, kam by se jinak běžně prodávaný nábytek nevešel. Vestavěná kancelář se však hodí i do velkých reprezentativních prostor. Zde sice není třeba šetřit místem, ale důležitá je tu praktičnost, design a originalita. Stejně jako reprezentativnost.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13721 (magazinpodnikani.cz#2694)


Přidat komentář