Kompletní rekonstrukce bytu - Hradec Králové

V České republice se svého času stavěly převážně panelové domy. Byty v nich stárly spolu se svými majiteli a tak většina z nich časem uvažuje o rekonstrukci svého bytu. Pravdou je, že alespoň částečnou rekonstrukcí projde téměř každý panelový byt.

Rekonstrukce bytu v Hradci Králové a okolí

Ať se již rozhodnete pro částečnou, postupnou nebo kompletní rekonstrukci bytu, vždy je důležité vybrat spolehlivou firmu, která rekonstrukci provede. Dříve se majitelé bytů často pouštěli do rekonstrukcí sami, ale dnes je opravdu lépe oslovit stavební firmu s dobrými referencemi. Orientovat se totiž v nabídce produktů, které se dnes při stavbách a přestavbách bytů používají, je náročné.

Laik to snad ani sám nemůže zvládnout. Kdežto** stavební firma**, obzvláště ta, která se na přestavby specializuje, má vynikající přehled ať již v nabízených materiálech nebo technologiích. Navíc vám nabídne několik variant přestavby a vy můžete v klidu vybírat a kombinovat, až dojdete přesně k té pravé přestavbě.


Kompletní rekonstrukce bytu, ušetření financí za energie

Stáří bytu nás často donutí byt zcela zrekonstruovat. Důvodem bývají již nevyhovující prostory, zastaralé sociální zařízení, okna, kterými táhne nebo i to, že se naše rodina rozroste o další členy nebo naopak se odstěhují děti a uzpůsobení bytu již nevyhovuje. Důvodem bývá i koupě staršího bytu, tehdy byt potřebujeme upravit pro naši potřebu. Mnohé zejména panelové byty, které již prošly kompletní nebo jen částečnou rekonstrukcí, dnes nabízejí opravdu komfortní bydlení. A nejen to, v zrekonstruovaném bytě často ušetříme náklady za energii, vytápění i vodu.

Kompletní rekonstrukce bytu - Hradec Králové

Nevíte si rady s** rekonstrukcí bytu**, domu, nebo interiéru? Můžete se obrátit na firmu pana Martina Noska, kterou najdete na Šaplava 5, 503 53 Smidary.

Kompletní rekonstrukce bytu - Hradec Králové

A proč oslovit právě tuto firmu? Jednoduše proto, že nabízí:

 • rekonstrukce bytů, ** **
 • montáž stavebních prvků, ** **
 • dodávku materiálu, ** **
 • výkopové práce pásovým minibagrem, ** **

 • úpravu terénu,

 • vybagrování základů.

Dále nabízí převoz a dopravu veškerého materiálu na stavbu i mimo ní.

Svou práci odvádí firma Martina Noska zcela zodpovědně, čistě, rychle a největší důraz klade vždy na plnou spokojenost svých zákazníků.

Objednávky můžete psát na e-mail marno@tiscali.cz

či volat na číslo +420 603 804 105.

Kompletní rekonstrukce bytu - Hradec Králové

Zajištění stavebního povolení při rekonstrukci bytu Hradec Králové

Rekonstrukce znamená i spoustu papírování. Je třeba vyřídit různé žádosti a povolení. Kromě stavebního povolení je to například vyjádření statika. Mezi další povolení a také vyjádření souhlasu patří souhlas majitele bytu a družstva, pokud byt není v našem vlastnictví.

Kompletní rekontstukce bytuCelé toto papírování a běhání po úřadech si můžeme odpustit, pokud oslovíme stavební firmu, která se o vše postará sama. Je samozřejmé, že firma si naúčtuje za vyřízení žádostí poplatek, ale pokud uvážíme, kolik nás stojí cesty po úřadech a také volno z práce, zjistíme, že poplatek za vyřízení žádostí není až tak vysoký a vyplatí se nám. Vyřízení žádosti firmou, ušetříme také naše nervy, na některých úřadech totiž velmi dlouho budeme čekat a vyplňovat další a další tiskopisy.

Vystěhování nábytku, bourání umakartového jádra Hradec Králové

Praktická část rekonstrukce bytu začíná vystěhováním nábytku. Pak začínáme bourat. Většinou se nejdříve odstraní umakartové jádro, vestavěné skříně, kuchyňská linka a zbytečné příčky jako je třeba příčka pro spíž. Následují odstranění podhledů a také starých podlah.

Následně proběhne kontrola elektrických rozvodů a rozvodů vody. Pokud je to nutné, odstraní se.

Jak probíhá rekonstrukce bytu

Po vybourání je zapotřebí upravit místnosti tak, aby vyhovovali. To znamená vystavět nové jádro, upravit místa, kde budou nové dveře. Následně se provede nová elektroinstalace. V dnešních bytech se již počítá i s počítačovými a anténními rozvody, tak aby bylo Zrekonstruovaná koupelnamožné připojit ať již televizi nebo notebook v každé obytné místnosti. Další co bývá nutné vyřešit, jsou odpady. Tedy odpad pro kuchyňský dřez, pro myčku, pro pračku, v koupelně pro vanu, umyvadlo a pak také pro toaletu. Dnes se již upouští od umístění toalety do koupelny. Spíše se hledají varianty tak, aby toaleta byla umístěna zvlášť. V koupelně i na toaletě se již v této fázi rekonstrukce řeší odvětrávání. V nabídce najdeme i možnosti, kdy zároveň se zapnutím osvětlení se zapne i odvětrávání a vypne se pár minut po našem odchodu z místnosti. Na řadě je vyřešení a instalace nových radiátorů. Pokud nezvolíme některou z alternativních metod vytápění. Je jich opravdu dost. Jako příklad lze uvést vytápění topnými obrazy.

Nyní je nutné dát konečnou úpravu stropu a stěnám. Existuje mnoho úprav, od klasické omítky až po stěnu ze skleněných cihel. Někdy je zajímavé kombinovat tyto materiály. V koupelně, na toaletě a v kuchyni se obkládají zdi novými obklady. Dělají se podhledy. Potom se usadí vana, umyvadlo a toaleta. V celém bytě se pokládají nové podlahy. Než se však nové podlahy a krytiny položí je nutné celou podlahu v bytě vystěrkovat, aby se odstranili nerovnosti. Pokud by se tato část zanedbala, nebo úplně opomenula, tak by se mohlo stát, že položené parkety nebo plovoucí podlaha bude v některých místech klapat. Po dokončení všech stavebních úprav se byt vymaluje, vytapetuje, obloží obklady nebo se vše zkombinuje tak, aby byt ladil. Po vymalování se nainstaluje kuchyňská linka se všemi přístroji. Nastěhuje se nábytek a dokončí se vše, co se ještě opomenulo. Pak nezbývá než se nastěhovat do zbrusu nového bytu.

Co je dobré při rekonstrukci bytu zvážit

Při rekonstrukci bytu byste měli zvážit několik faktorů.

 • Světlé barvy opticky zvětší prostor.
 • Vestavěné skříně vyřeší problémy s ukládáním věcí.
 • Nábytku není dobré pořizovat mnoho, důležitější je jeho účinnost.
 • Kromě centrálního světla, volíme ještě světla menší, která prostor zútulní. Nezapomínáme ani na správné osvětlení pracovních prostorů.
 • Místo klasických dveří je vhodné, obzvláště v malých prostorách použít posuvné dveře, které se zasouvají do zdi.
 • Do malých dětských pokojů můžeme dát postel na patro a pod ní pracovní stůl s policemi. Ušetříme tak místo a pokoj bude působit větším dojmem.
 • Při zařizování sociálního zařízení vždy dáváme pozor na spotřebu vody,necháme nainstalovat úsporné baterie i toaletu.
 • Pokud instalujeme nové radiátory nezapomeneme na termostaty, ušetří nám peníze za vytápění.
 • Při pořizování kuchyně vybíráme linku velmi pozorně, zvláště se zaměříme na kování. Využijeme nových možností u linek, jako jsou různé výsuvné police, speciální úložné prostory. Tyto nám umožní uložení většího množství věcí. Na co bychom měli také pamatovat, při pořizování kuchyňské linky jsou vestavěné spotřebiče.
 • Pokud již řešíme rekonstrukci bytu, neměli bychom zapomenout na vstupní dveře. Vyplatí se investovat do bezpečnostních dveří.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12852 (magazinpodnikani.cz#432)


Přidat komentář