Jižní Morava ubytování

Přemýšlíte kam vyrazit na dovolenou? Toužíte objevovat krásy Česka, ale nemáte ten správný tip? Milovníky vína, cykloturistiky i kulturních památek potěší návštěva jižní Moravy.

Jižní Morava dovolená

Dovolená, to není je moře a písečné pláže. Také Česká republika skýtá malebná místa, kde můžete strávit nezapomenutelnou dovolenou s rodinou, s partnerem či s přáteli. Zaměříme-li se na jih, je to právě jižní Morava, kterou návštěvníci opěvují pro její krásu s vinnou příchutí. Jižní Morava je pravým rájem, pokud toužíte po nezapomenutelných zážitcích, pohádkové krajině, zábavě, kultuře, sportovním vyžití, a především návštěvách bezpočtu vinných sklípků plných lahodného moku. Na jižní Moravu se můžete vydat jak na delší dovolenou, tak na víkend. Doporučujeme ale minimálně víkend prodloužený alespoň o den, protože jižní Morava je co se týče vyžití skutečně rozsáhlá. Máte rádi návštěvy zámků, zámeckých zahrad a poznávání jejich historie? Jste milovníky cyklistiky a hledáte nové cyklostezky? A co Věstonická Venuše? To vše můžete prožít a vidět právě na jihu Moravy.

Jižní Morava ubytování

Která místa na jižní Moravě navštívit?

Vyrazíte-li za krásami jihu Moravy, doporučujeme navštívit Mikulov a jeho okolí, do kterého patří** Velké Bílovice a Dolní Věstonice**. Vašemu zraku by rozhodně neměl ujít Lednicko-valtický areál, pokud jste jej ještě nenavštívili. A pokud jej hodláte navštívit již poněkolikáté, určitě nebudete první ani poslední, kteří se tak rozhodli, protože své návštěvníky areál nikdy nepřestane překvapovat. Zámek lednice svou monumentálností a překrásným okolím láká nejen české turisty, ale také ty zahraniční. Rozsáhlé zahrady zámku lednice vedou až ke známému minaretu s rozhlednou, který zde nechal někdejší panovník vystavět. Cestou z lednice můžete navštívit vodní nádrž Nové Mlýny, další z oblíbených cílů návštěvníků jižní Moravy. U města Blansko pak dřímá skvost v podobě Moravského krasu a jeho jeskyní spolu s propastí Macocha. Mezi jeskyně Moravského krasu se řadí Punkevní jeskyně, jeskyně Balcarka, Kateřinská jeskyně a Sloupsko-Šošůvské jeskyně, z nichž nejkrásnější a nejnavštěvovanější jsou krápníkové Punkevní jeskyně. Slovo nejnavštěvovanější rozhodně není nadsazené. Chcete-li si na prohlídku Punkevních jeskyní zajet, doporučujeme si vstupenky rezervovat i dva měsíce předem. Punkevní jeskyně navštěvuje nejen množství českých, ale i zahraničních turistů. A proč jsou Punkevní jeskyně tolik oblíbené? Během prohlídky se dostanete až na samotné dno propasti Macocha a také se svezete na lodičkách po podzemní říčce Punkvě.

Kde se na jižní Moravě ubytovat?

Jižní Morava vychází vstříc turistům ve všech ohledech. V oblíbených oblastech, jako je právě zmíněný Mikulov nebo Velké Bílovice se nachází množství ubytovacích zařízení, od hotelů, přes penziony, apartmány, rekreační oblasti, chatové osady až po kempy. Stejně tak zde najdete jak velké hotely s kompletním servisem, tak malé rodinné penziony. Moravané jsou známí svou vstřícností, takže budete-li chtít získat tipy na výlety a konkrétní trasy, vyjdou Vám v penzionech i kempech vstříc. Ubytování si lze zarezervovat telefonicky i online přes internet. Většina ubytovacích zařízení už tuto možnost poskytuje. Kromě klasického ubytování si můžete na jižní Moravě za dobrou cenu pronajmout chatu nebo chalupu. Chaty k pronájmu se liší vybavením, počtem osob, které dokáží pojmout, a některé dokonce mají bazén či dětské hřiště. Chaty lze pronajmout jak na víkend, tak na několik týdnů. Vidíte, že možností ubytování je spousta, stačí si jen vybrat podle svých potřeb.

Jižní Morava ubytování

Vinařství jižní Morava

Vinařství na jižní Moravě patří mezi nejstarší v Evropě a do pestré mezinárodní nabídky se zapsalo kvalitním a výjimečným vínem s letitou tradicí již od dob Keltů. Půvaby zdejších druhů vín spočívají především v plnosti a rozmanitosti chutí. Vinařské tradice jižní Moravy nabízejí spoustu skvělých vůní a zážitků, které můžete objevovat po celý rok. Ke zdejším specialitám pak patří burčák, víno ještě nehotové a žlutě kalné, které sladce chutná a rychle stoupá do hlavy. Jeho čas je krátký a někdy netrvá déle než pár hodin, a tak musíte mít štěstí, abyste přišli v pravou chvíli. Lahodný nápoj je požehnáním tohoto kraje. Neodmyslitelně k němu patří i rázovité vinné sklípky se starobylými klenbami a zdobenými vchody, lákající ke vstupu a koštování toho, co se za poslední rok urodilo. K návštěvě vábí nejen vinohrady, památkové rezervace vinných sklepů či sklepní uličky, ale také vinařské expozice, výstavy, veletrhy či vinobraní. Na přelomu zimy a jara, kdy už je víno "zralé", se můžete vydat na některý z vinných koštů, ochutnat nejlepší vína určité vinařské oblasti a zhodnotit spolu s vinaři, jak se vydařila loňská úroda.

Jižní Morava ubytování

Návštěva vinného sklípku na jižní Moravě

Jižní Morava je** vinnými sklípky** doslova posetá. Jedná se o vinařskou oblast s malými i většími vinicemi. Pokud patříte mezi milovníky vína Pálavy, zajeďte si na jih Moravy, kde je jeho kolébka. Při hledání ubytování se setkáte s penziony, jejichž součástí je přímo vinný sklípek. Stejně tak ale můžete navštívit množství vinných sklípků, které jsou rozmístěny po celé ploše Velkých Bílovic, Mikulova a dalších. Vinný sklep můžete navštívit buď náhodně, nebo si přímo rezervovat určitý den a čas s tím, že přijdete na ochutnávku. Ochutnávka spočívá v popíjení malého množství vína od každého druhu. Víno se musí pít střídmě a s rozumem, a pokud jich chcete vyzkoušet více, je třeba opravdu od každého typu vypít jen malou část sklenice. Jste-li domluveni s majitelem sklípku na ochutnávce, většinou je spojena také s rautem v podobě nejrůznějších klobásek a sýrů. A pokud chcete zažít opravdu tu pravou a jedinečnou atmosféru, objednejte si ochutnávku se vším všudy, to znamená nejen s vínem a klobáskami, ale také s živou hudbou v podobě cimbálu. Tyto akce se pořádají, když sklípek navštíví větší počet lidí. Některé sklípky nabízejí ochutnávky až od určitého počtu návštěvníků. Chcete-li tedy zažít s přáteli něco netradičního, užít si příjemné atmosféry a na své zážitky ještě dlouho vzpomínat, navštivte vinný sklípek.

Jižní Morava ubytování

Vinárna na jižní Moravě

Hledáte na jižní Moravě stylovou vinárnu pro uspořádání akce? Zajímají Vás prostory pro rodinnou oslavu, firemní večírek, zájezd nebo hledáte jen místo, které nabízí příjemné a klidné prostředí? Vinařství Langr Ladislav nabízí svým zákazníkům unikátní chutě svěžích mladých bílých vín založených na specifickém vápencovém podloží místních vinic. V nabídce mají sudová a lahvová vína z vlastní produkce vinic pod Pálavou. V jejich stylové vinárně a moravském sklepě pořádají firemní večírky, soukromé akce, svatby, rauty, degustace vína pouze ve stoje a na objednávku do maximálního počtu 15-ti osob. Degustace pro větší skupiny si lze objednat přímo ve vinárně U Langrů včetně občerstvení a rautů. Vinařství pana Langra Vás uvítá a nabídne Vám prohlídku svých sklepů s řízenou ochutnávkou vín i technologického zázemí s odborným výkladem.

Jižní Morava ubytování

Jižní Morava na kole

Jižní Morava je nejen místem plným malebných vinných sklípků, ale také cyklostezek. Kraj jižní Morava sám o sobě nepatří mezi kopcovité, proto počítejte spíše s rovným terénem. Na kole můžete projet oblíbená turistická místa a stanoviště. Na internetu naleznete seznam všech oblíbených cyklotras na jižní Moravě včetně jejich délky a popisu, kudy projedete, jak je terén náročný apod. To své si zde najdou jak vášniví, tak příležitostní cyklisté. V turistických oblastech jižní Moravy je k dispozici množství cyklo půjčoven, takže není problém si kolo i s potřebným vybavením v podobě helmy atd. vypůjčit. Na jižní Moravě se setkáte s Moravskými vinařskými stezkami. Tyto stezky vedou vinařskými oblastmi a pohádkovými městečky. Vinařské stezky naleznete po celé jižní Moravě, od Brna, přes Moravský Krumlov, Znojmo, Mikulov, Břeclav, Hodonín až po Uherské Hradiště. Záběr stezek je široký. Jestliže Vás jihomoravské cyklostezky okouzlí, nemusíte zoufat, že jste během svého pracovního volna nestihli ani polovinu z toho, co jste chtěli. Moravské vinařské stezky zde budou stále a vy je můžete poctít svou návštěvou kdykoliv, ať už toto, nebo příští léto.

Jižní Morava, výlety, akce

Jižní Morava pořádá pravidelně nejrůznější akce v podobě vinařských slavností, festivalů apod. Zajímavostí jsou určitě akce otevřených sklepů, kde probíhají ochutnávky vín. A pokud nejste zrovna milovníkem vína, určitě si zde užijete nezapomenutelnou atmosféru, kterou nelze okusit nikde jinde než právě na jižní Moravě. Jak už bylo v článku zmíněno,** jihomoravané** jsou velice přátelští a vstřícní lidé, a tak se nedivte, když Vás při procházce městem najednou osloví vinař s bezplatným pozváním na ochutnávku vína ve svém sklípku. Možná se dozvíte i spoustu zábavných a poučných historek ze světa lidí, pro něž je pěstování vinné révy nejen koníčkem, ale celým jejich životem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14220 (magazinpodnikani.cz#3197)


Přidat komentář