Instalatérské a topenářské práce - Frýdek - Místek a okolí

Rozvody tepla a vody jsou pro správný chod domácnosti velmi důležité. Rozhodující je také použití těch správných materiálů. Zastaralé materiály nás ročně připraví o nemalé peníze. Nové materiály naopak významně náklady na provoz ušetří.

Instalace rozvodů vody a tepla v domě Frýdek - Místek a okolí

Veškeré rozvody v domě podléhají stárnutí materiálu. A nejen to. Stárnutí podléhají také technologie. Ta úplně nejnovější technologie před padesáti lety je dnes naprosto zastaralá a připravuje vás ročně o velkou částku peněz na nákladech za teplo a ohřev vody. Pokud dojde k poruše některé části topného systému, často nezbývá než přistoupit ke kompletní rekonstrukci celého systému rozvodů. Důvod je jednoduchý. Dnešní nové materiály ani přístroje ani technologie často nejdou spojit a ani nemohou spolupracovat.

Kompletní rekonstrukce rozvodů Frýdek - Místek a okolí

Nejlépe uděláte, pokud si najmete profesionální firmu. Rekonstruovat rozvody svépomocí nelze. Jednak je velmi mnoho možností a odborná stavební firma dokáže vybrat tu nejvhodnější a také nejúspornější pro daný objekt. Jednak rozvody podléhají speciálním testům a ty provádí jen odborné firmy a následně na ně také vystaví certifikát.

Nové materiály pro rozvody v domě

Nejdůležitější požadovanou vlastností u nových materiálů rozvodů je dlouhá životnost a pevnost. Materiál nesmí podléhat korozi a vnitřní strana by měla být odolná vůči působení chemikálií a vzniku vodního kamene. Samozřejmostí je i hygienická nezávadnost. Těmto parametrům odpovídá měď a potom nový plast. Starší pozink se dnes již téměř nepoužívá. Pokud se použije tak jen k doplnění starších rozvodů. Pro rozvod topení se dne využívají speciálně upravené plasty. Je to výhodné zejména k menší finanční náročnosti.

pomůcky instalatéra

Nové rozvody v domě, výměna topného systému Frýdek - Místek a okolí

Nejlépe je oslovit vybranou firmu a domluvit se na novém projektu rozvodů. Nový projekt by měl obsahovat veškeré rozvody, včetně konečných spotřebičů. Znamená to, že pokud budete měnit topný systém, musíte znát nejdříve způsob, jakým budete vytápět. Ve většině případů se přechází na úsporné systémy vytápění. Potom je důležitý materiál rozvodů, samotné rozvody a konečné spotřebiče. To znamená radiátory, kotel, solární systém, bojler nebo tepelné čerpadlo. Po schválení projektu firma začne buď s instalací v novostavbě, nebo s rekonstrukcí starších rozvodů.  

Jak dlouho instalace rozvodů trvá?

Vzhledem k tomu, že při rekonstrukci se jedná o vysekání ploch a zpřístupnění starých rozvodů, tak rekonstrukce rozvodů trvá přibližně čtrnáct dní,** instalace nového potrubí** trvá asi jeden týden.

Jaký způsob vytápění je nejvhodnější?

Není jednoduché říci jaký způsob vytápění je nejvhodnější. Výběr se vždy odvíjí od vašich možností. Jiný způsob vytápění bude vyhovovat tomu, kdo bydlí v Praze, jiný tomu kdo bydlí na Šumavě.Každý má však zájem především o co nejúspornější systém vytápění.

 

Vytápění plynem, kondenzační kotle, alternativní zdrojepodlahové vytápění

Nejlépe je zvolit vytápění pomocí kondenzačního kotle, a pokud je to možné zkombinovat toto vytápění s alternativními zdroji. Plynové kotle zajistí komfortní vytápění zároveň s ohřevem užitkové vody. Vhodné jsou v kombinaci se solárními kolektory. Pokud je výkon kolektorů slabý, zvýší se výkon kondenzačního kotle a naopak. Solární kolektory lze využít také pouze k ohřevu užitkové vody a topit můžete jen plynovým kondenzačním kotlem. Topení pomocí tohoto kotle má také výhodu v menším množství použité vody k vytápění. U tohoto systému jsou pouze velmi tenké rozvodné trubky, to zajistí rychlé vytopení místností na požadovanou teplotu a tím také větší úspory za topení. Náklady na topení lze snížit u vytápění plynem, pokud si necháme nainstalovat termostatické ventily. Ty udržují teplotu v místnostech podle vašeho přání a tak nedochází ke zbytečnému přetápění místností.

Elektrické vytápění, instalace podlahového vytápění Frýdek - Místek a okolí

Klasické elektrické vytápění se dnes již nepoužívá. Výhodné je však využití podlahového elektrického topení, topných žebříků do koupelen a topných radiátorů. Tyto topné systémy však patří do kategorií s nejvyššími náklady. Do nízkoenergetických staveb je možné nainstalovat elektrické topné folie.

Kotle na pevná paliva, instalace Frýdek - Místek a okolí

Zásluhou neustálého růstu cen energií získávají kotle na pevná paliva stále větší oblibu. Tyto kotle se dělí podle druhu pevného paliva, který využíváte. Uhlí či jakákoli forma biomasy, od topného dřeva až po dřevěné či rostlinné pelety, dřevěné brikety, jsou stále cenově dostupnými i účinnými palivy. V případě biomasy dokonce lze hovořit jako o palivech snadno obnovitelných.

Krbová kamna, instalace Frýdek - Místek a okolí

Jsou cenově dostupná. Jejich instalace probíhá snadno a rychle. Vystačí si s minimem prostoru a vyžadují také minimální průměr komínu. Jejich účinnosti spalování až 85 procent. Krbová kamna vytápějí sálavým způsobem vytápění, stejně jako kamna kachlová a kachlové pece. Krbová kamna nemusejí vytápět pouze jednu místnost. Pokud si pořídíte kamna s výměníkem, lze je napojit na ústřední topení.

Krby a krbové vložky

Klasický krb se používá k vytápění jen velmi málo.** Krbová vložka** však o to více. Je možné zakoupit krbovou vložku, stejně jako krbová kamna s výměníkem a napojit ji tak na ústřední topení. Zkombinujeme-li ji navíc s plynovým kondenzačním kotlem, máme jistotu celoročního tepelného komfortu. Navíc tento způsob vytápění zajistí i určitou pohodu v domě, zejména v místnosti, kde je obestavěná krbová vložka umístěna.

Tepelná čerpadla, montáž tepelných čerpadel Frýdek - Místek a okolí

Tepelná čerpadla lze pořídit buď ve verzi vzduch – voda, země – voda nebo voda – voda. Přičemž poslední variantu v České republice téměř nelze využít. Tepelná čerpadla mají velmi vysokou pořizovací cenu. Je vhodné je kombinovat s dalším zdrojem. Mohou to být i solární kolektory. Náklady na jejich provoz jsou minimální. Vyplatí se však jen tam, kde jsou k tomu vhodné podmínky. Na stanovení těchto podmínek je nutné pozvat odbornou firmu.

Nejlepší topný systém

Ten je pro každého jiný. Často se vyplatí systém kombinovaný. To znamená, pokud není možné využít jednu energii, můžete ji nahradit druhou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13071 (magazinpodnikani.cz#912)


Diskuze a zkušenosti

Filip S. | 09.06.2014 12:15
Re: Instalatérské a topenářské práce - Frýdek - Místek a okolí Skvělá práce. Děkuji a doporučuji


Přidat komentář