Hotel pro psy Žatec

Cestujete často? Nebo se chystáte na dovolenou jen jednou za delší čas? A co v takovém případě děláte se svým psem nebo jiným domácím mazlíčkem? Už jste slyšeli o hotelu pro domácí mazlíčky?

Asi každý z nás občas musí někam cestovat, ať už na dovolenou nebo na třeba na služební cestu, za příbuznými atp. Pokud máte psa či jiného domácího mazlíčka a někdo z vaší domácnosti s ním může zůstat doma, je vše v pořádku. Pokud však žijete sám(a) nebo jedete pryč všichni, nastává problém, co se zvířátkem udělat. Kdo se o něj postará v době vaší nepřítomnosti?

Kdo mi pohlídá zvíře?

Pokud potřebujete pohlídat psa či jiné zvíře, můžete poprosit třeba své přátele, dobré sousedy nebo nějaké příbuzné. Ovšem není to tak jednoduché. Většina lidí se zdráhá hlídat cizí zvíře, zvláště pokud je to na delší dobu. Psa je přeci jen potřeba venčit a málokdo je ochoten obětovat několik hodin svého času každý den na venčení cizího psa. Jedno řešení této situace by se však přeci jen našlo. Stejně jako vy budete na dovolené spát v hotelu, to samé můžete po dobu své nepřítomnosti zajistit i svému psovi či jinému mazlíčkovi.

Hotely pro domácí mazlíčky Žatec

Ano čtete dobře. Ten, kdo o hotelu pro psy či jiné domácí mazlíčky ještě nikdy neslyšel, se může podivit. Hotely pro psy či jiné domácí mazlíčky však u nás i ve světě skutečně existují. Tato služba si zvláště u majitelů psů, kteří svého miláčka nemohou brát vždy s sebou, získává čím dál tím větší oblibu a stává se zcela běžnou. Hotel pro psy, to však není stejný hotel, v jakém se ubytovávají lidé. Hotel pro psy může být tvořen venkovními kotci nebo kotci vnitřními, které jsou umístěny v budově. Některé hotely pro psy mohou nabídnout oba typy kotců – venkovní i vnitřní. V každém hotelu pro psy je samozřejmostí i venčení psů, popřípadě se psi mohou pohybovat v oploceném výběhu. V hotelech, které nejsou zaměřené jen na psy a kde přijímají i jiné domácí mazlíčky, to vypadá zase jinak. Například v hotelu pro kočky jsou různá škrabadla, prolézačky, skrýše, kočičí záchody aj.

Hotel pro psy - Žatec

Pokud jste z Žatce nebo okolí a hledáte hotel pro vašeho psa, máme pro vás tip na hotel pro domácí mazlíčky.

Než dáte psa do psího hotelu

Příprava vašeho psa na pobyt v hotelu pro zvířata se bude odvíjet především od toho, jaké povahy je váš pes. Každý pes je jiný. Některý pes nese odloučení od svých pánů velmi těžce, na druhou stranu jsou i tací psi, kteří jsou poměrně dost nezávislí a cítí se dobře ať jsou doma se svými páníčky, nebo někde u cizích lidí. Pokud je váš pes nezávislé povahy a ještě k tomu miluje hraní si a dovádění s cizími psy, pak se bude v psím hotelu cítit pravděpodobně lépe než doma. Bude si moct celý den hrát s dalšími psy, nebude se nudit, bude to pro něj naprosto skvělý zážitek, až se mu možná ani nebude chtít domů, až si pro něj přijedete. Pokud však máte psa, který je hodně závislý na vaší osobě nebo rodině a odloučení nese těžce, pak bude třeba, abyste ho na** pobyt v hotelu důkladně připravili**.

Jak psa připravit na pobyt v hotelu Žatec

Asi každý ví, že pes má velmi dobrý čich, mnohonásobně lepší než člověk. A co to má společného s hotelem pro psy? Překvapivě hodně. Pes se totiž často orientuje podle svého čichu. Pokud se dostane do** cizího prostředí**, k dobrému pocitu a překonání stresu z náhlé změny mu pomáhají pachy, které zná ze svého domova. Pokud tedy plánujete ubytovat v psím hotelu svého psa, který je na vás hodně fixovaný, mělo by mu alespoň trochu pomoci překonat stres z odloučení to, že mu s sebou dáte věci, které jsou prosycené jemu dobře známými pachy. Proto se do psího hotelu doporučuje psovi dát jeho pelíšek a jeho deku či polštář, pokud nějaký má. Dále může pomoci oblíbená hračka, jeho misky na vodu a jídlo a také jeho nejoblíbenější krmivo, na které je zvyklý z domova. Některým psům pomůže také to, když u sebe mají věc prosycenou pachem svého majitele. Možná to nezní moc příjemně, ale psovi, který odloučení nese opravdu těžce, by tak mohlo pomoci kdybyste mu do hotelu dali nějaký kousek svého nevypraného oblečení (nevypraného proto, že praním by se odstranil váš pach). Pozor ovšem na to, aby pes ve stresu nezačal vaše oblečení kousat a jíst, protože to u některých psů bývá projevem velkého stresu ze stesku po páníčkovi. Pokud tedy váš pes má ve zvyku žužlat či kousat vaše oblečení či boty, raději mu s sebou nedávejte nic, co by mohl v hotelu rozkousat a sníst.

Návštěva psího hotelu před ubytováním psa

Pokud už jste si psí hotel vybrali, měli byste ho navštívit ještě před tím, než v něm zvíře zanecháte. Pokud byste tak neučinili, riskujete že se vám hotel nebude zamlouvat a pak budete muset řešit dilema, zda i přes určité pochybnosti v hotelu zvíře zanechat, nebo cestu odložit a narychlo hledat náhradní hotel. Pokud máte bázlivějšího psa, návštěva hotelu ještě před ubytováním mu pomůže se s místem seznámit, takže když ho pak budete ubytovávat, půjde do známého prostředí, což mu také pomůže překonat stres s odloučení. Také si nezapomeňte rezervovat pobyt mazlíčka v hotelu dostatečně dlouhou dobu předem, abyste pak nebyli překvapeni, když vašeho mazlíka odmítnou přijmout z důvodu naplněné kapacity.

Podle čeho vybírat hotel pro domácího mazlíčka?

Co rozhoduje o tom, zda se pro zvířecí hotel nakonec rozhodnete nebo ne? Nejlepší je dát na svůj celkový dojem z ubytovacího zařízení. Všímejte si například celkové čistoty zařízení, zda mají zvířata k dispozici čistou vodu, jestli se z hotelu neline nepříjemný zápach, zda v kotcích není příliš zima nebo naopak příliš horko, zda zvířata nejsou umístěna na místech, kde na ně praží slunce, jak velký výběh mají zvířata k dispozici, zda jsou psi pravidelně venčeni, zda hotel nepřijímá příliš mnoho zvířat v poměru k personálu, jak se zvířecí pečovatelé ke zvířatům chovají atp.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13771 (magazinpodnikani.cz#2745)


Přidat komentář