Hotel pro kočky - Plzeň

Máte rádi kočky? A máte nějakou doma? Nebo jich máte i více? Kočky jsou poměrně samostatná zvířata, ale pokud jsou zvyklá žít pouze v bytě, je potřeba se o ně trvale starat. Co když musíte odjet?

Některé kočky tráví většinu svého času venku a doma se většinou ukazují jen když mají opravdu hlad, nebo když venku prší nebo je zima. Takové kočky tráví spoustu času lovem myší, někdy taky ptáků, takže o potravu mají z velké části postaráno. Kočky, které jsou zvyklé být převážně venku, jsou hodně samostatné a pokud by jejich pán odjel na pár dnů na dovolenou, nejspíše by neměly vážný problém s tím, najít si v přírodě vodu i jídlo. Pravda, něco jiného je, když je léto a něco jiného je zase zima. V zimě nastává zcela odlišná situace, kdy se i kočky zvyklé být většinou venku stahují do domů svých majitelů za teplem a potravou. Ale pak jsou tu ještě kočky, které jsou zvyklé žít pouze doma, většinou v bytech.

Ubytování pro kočky v Plzni

Někteří lidé chovají kočky v bytě. Běžné je, že bytové kočky nechodí vůbec ven a v bytě stráví celý svůj život. Někomu to může připadat jako týrání zvířat, když se kočka nikdy nedostane ven. Avšak chovatelé říkají, že pokud má kočka dostatek činností, které ji zabaví, může i v bytě prožít zcela spokojený život. Jenže problém nastává v případě, kdy je potřeba někam odjet, například na dovolenou. Na dovolenou většinou jezdí celá rodina, nikdo nezůstane doma. Ale co pak s takovou bytovou kočkou, pokud ji nemůžete na dovolenou vzít s sebou? Ven ji také pustit nelze, protože kočka, která běžně venku nebývá, by trpěla hlady a žízní a mohla by se i ztratit. Záchrana by mohla přijít v podobě přátel, dobrých sousedů nebo příbuzných, kteří se o kočku po dobu vaší nepřítomnosti postarají. Jenže bohužel se často stává, že i když poprosíte spoustu lidí, nikdo není svolný se o vaši kočičku postarat. Ale kdo se tedy postará o vaši kočku? Že by bylo potřeba zrušit dovolenou? Ne, tak daleko to dojít nemusí. Pokud i vy řešíte stejný problém, máme pro vás tip na kočičí hotel paní** Renáty Hanzlíkové z Vlčtejna**.

Hotel pro kočky Plzeň

Aby mohla být kočka do hotelu přijata, musí splňovat určitá kritéria. Kočka musí být starší tří měsíců (výjimkou je kočka s koťaty), kočka musí být v dobrém zdravotním stavu, nesmí mít žádné parazity a musí mít všechna povinná očkování, jejichž platnost nekončí alespoň jeden měsíc před koncem pobytu kočky v hotelu (proto si s sebou vezměte očkovací průkaz). Co se týče krmení, můžete přivézt svoje vlastní, což se doporučuje, neboť je na něj kočka zvyklá. Popřípadě může být kočka za příplatek krmena hotelovým krmivem.

Než dáte kočku do kočičího hotelu

Než se rozhodnete využít služeb kočičího hotelu Plzeň, zkontrolujte si, zda má vaše kočka očkování, která hotel vyžaduje. V různých kočičích hotelích jsou různé podmínky přijetí zvířete, ale očkování zpravidla požadují všechny kočičí hotely. Pokud vaše kočka není očkovaná, musíte počítat s tím, že ji nejspíše nikde nepřijmou. Nikdo totiž nebude riskovat, že neočkovaná kočka roznese v jeho hotelu nějakou infekci. Ze stejného důvodu je také velmi důležité, aby kočka neměla blechy, klíšťata ani jiné parazity. Pokud víte, že je na vás vaše kočka fixovaná, je dobré ji na pobyt v hotelu připravit. Pokud se s majitelem hotelu domluvíte na návštěvu hotelu i s kočkou na zkoušku, je to ideální. V takovém případě s sebou vezměte vaši kočku a po domluvě s majitelem ji umístěte do kotce. Pokud vám to majitel hotelu umožní, nechte kočku nějakou dobu v kotci a z místnosti odejděte, aby si kočka navykla na to, co ji během vaší dovolené čeká. Potají někde zpoza rohu zkuste poslouchat, jak vaše kočka reaguje. Zda ji pobyt v kotci v cizím prostředí příliš nestresuje, zda je vůbec její pobyt v hotelu reálný a nebudete muset hledat jiné řešení.

Co dát kočce s sebou do kočičího hotelu?

Pokud vaše kočka pobyt v kotci zvládá a je vše v pořádku, pak máte vyhráno. Přesto je vhodné nezapomenout ještě na pár důležitých maličkostí. Pokud má vaše kočka svůj oblíbený pelíšek, dejte jí ho do hotelového kotce s sebou. Známá věc a známý pach ji určitě pomůže lépe překonat** stres z cizího prostředí**. Ideální je, když dáte kočce s sebou také její nejoblíbenější krmivo. Jednak se tím předejde možným zažívacím potížím při přechodu na jiné krmivo a pro kočku bude určitě lepší, když bude jíst to, na co je zvyklá a co má ráda. Pokud dáte kočce vlastní krmivo, ušetříte, protože ubytování bez krmení hotelovými zásobami je levnější. Dále kočce nezapomeňte přibalit její mističky, na které je také zvyklá. Pokud má kočka oblíbenou hračku, určitě ji dejte kočce do hotelu také.

Podle čeho vybrat hotel pro kočku?

Nejlepší je, když hotel pro kočky navštívíte ještě před ubytováním kočky. Nejenže si vaše kočka díky tomu může alespoň trochu navyknout na místo, kde stráví delší dobu, ale také si můžete udělat obrázek o tom, jak to v daném hotelu chodí. Určitě si všímejte čistoty zařízení, zda z hotelu nevychází nepříjemný odér, zda mají kočky přístup k čisté vodě, jak velké jsou kotce a zda jsou v chladném období roku vytápěné, popřípadě zda je v parném létě místnost dostatečně odvětrávaná atp.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13772 (magazinpodnikani.cz#2746)


Diskuze a zkušenosti

Prchalová | 02.04.2014 06:34
Re: Hotel pro kočky - Plzeň Dobrý den,potřebovala bych u vás umístnit 2dospělé kocourky od začátku května tak na 14dní-byla by volná dvouklec??? Děkuji Prchalová

Marketa | 15.06.2015 15:58
Re: Hotel pro kočky - Plzeň Dobry den,chtela bych se zeptat,jake ockovani musi mit kocourek,aby mohl bit prijat do hotelu? Dekuji za odpoved.


Přidat komentář