Hodinový manžel - Brno

Hodinový manžel je nová profese, ve které podnikají především zruční muži. Nabízejí různou pomoc v domácnosti a také pomoc s různými činnostmi, se kterými si ženy nevědí rady. Jejich služby mají velmi široké spektrum.

Práci hodinového manžela již vyzkoušela celá řada žen. Tato zvláštní a zajímavá činnost zažívá v současné době poměrně velký růst. Zadáte-li do internetového vyhledávače heslo hodinový manžel, vyhledá vám odkazy na hodinové manžely z celé republiky. Pokud tedy potřebujete nějakou ze služeb, které hodinový manžel nabízí, najdete určitě nějakou firmu i v místě svého bydliště.

Služba hodinového manžela v Brně a okolí

Práci hodinového manžela nemůže vykonávat každý. Muž, který se pro tuto profesi rozhodne, musí být zběhlý ve více řemeslech. Jinak by na trhu práce neobstál. Musí to být takový Ferda Mravenec – práce všeho druhu. Musí se umět postavit ke každé práci, musí umět jednat s lidmi a také musí mít odpovídající nářadí, se kterým musí umět zacházet. Musí mít řidičský průkaz, poněvadž autobusem nebo tramvají by se i s nářadím těžko do místa opravy dostával.** Hodinový manžel musí být také dochvilný a očekává se od něj, že po vykonané službě také uklidí.**

Práci hodinového manžela vykonávají muži s různým vzděláním. Najdeme mezi nimi muže vyučené v některém z učebních oborů, maturanty a dokonce i ty, kteří studovali vysokou školu. Důležitější než vzdělání u této profese je však, aby muž měl vlohy pro kutilství, aby uměl u práce přemýšlet a dokázal si tak poradit s různými činnostmi.

Často je zapotřebí umět i cizí jazyk, nejčastěji angličtinu nebo němčinu. To pokud si někdo objedná instalaci přístroje se spoustou funkcí a návod postrádá českou verzi.

Hodinový manžel** musí sledovat i nové technologie**, tedy musí se stále vzdělávat. Vše jde stále dopředu a to, co loni bylo ještě dobré, letos může mít zcela nové provedení, které uspoří energii, vodu. A hodinový manžel by tedy měl umět nainstalovat i nové přístroje nebo například vyměnit starou část za novou.

Někteří pracovníci mají i vlastní dílnu. Pokud nemohou některou z oprav vykonat na místě, odvezou ji do dílny, opraví a pak zase dovezou. Je vidět, že hodinový manžel je opravdu velice všestranná profese.

Jak profese hodinový manžel vznikla?

Důvod byl jednoduchý.** Byl to okamžitý nápad podnikavé Niny Rachmaninové.** V roce 2003 v Moskvě založila firmu, která pronajímala hodinové manžely na různé práce. V té době byl totiž téměř neřešitelný problém sehnat řemeslníka na opravu čehokoliv. A samotné ženy si často s opravami ve svém bytě nevěděli rady. Zájem o služby hodinového manžela byl obrovský. Ženy si objednávali všemožné opravy i údržbu v bytě a jak se zprávy o práci hodinového manžela šířily, začal se o tuto činnost zajímat i tisk. Ten hned uveřejnil několik článků o úspěšném podnikatelském záměru a o ještě úspěšnějším rozšiřování se firmy. Zprávy se dostaly i do České republiky a velice rychle se o činnost hodinového manžela začali zajímat muži, kteří chtěli podnikat, a kutilství se zručností jim bylo vlastní. Počet firem velice rychle narůstal a tak dnes najdeme snad v každém městě jednu.

Jaké práce hodinový manžel Brno nabízí?

Hodinový manžel je profesionální kutil, který opraví téměř vše, na co jeho klienti doma sami nestačí a nechtějí volat opraváře specialistu. V případě, že svými silami danou opravu není schopen zvládnout, zajistí odbornou firmu.

Nabízené služby se často odvíjí od původní profese hodinového manžela. Znamená to, že pokud je hodinový manžel původní profesí elektrikář, nabízí rozšířené služby právě z tohoto oboru.

V nabídce hodinových manželů najdete:

 • Drobné domácí opravy – výměny zámků, klik, žaluzií, kování
 • Drobné elektro práce – výměny žárovek, vypínačů, zavěšení lustrů
 • Připojení elektrických spotřebičů a také jejich opravy
 • Naladění a zapojení elektrotechniky
 • Vrtání – přidělání různých věcí od věšáku na klíče po závěsnou skříňku
 • Stěhování nábytku – včetně sestavení a přimontování
 • Pomoc s údržbou a instalací počítače
 • Malování, tapetování, natírání - dveří, oken, radiátorů
 • Drobné zednické a štukatérské práce
 • Drobné instalatérské práce – oprava vodovodních baterií, toalet
 • Truhlářské práce – oprava židlí, stolů
 • Práce v okolí domu – údržba cest, branky, oplocení
 • Práce na zahradě – sekání trávy, prořezávání stromů, kácení
 • Údržba bazénu - zazimování a opětovné uvedení bazénu do provozu
 • Údržba automobilu – výměna a dobití baterie,

Jak je vidět nabídka práce hodinových manželů je opravdu rozmanitá. A to zde není vyjmenováno vše, s čím si hodinový manžel dokáže poradit. Samozřejmě, že ne všichni, kdo se profesí hodinový manžel zabývají, nabízejí stejné služby. Nejlépe uděláte, pokud do vybrané firmy zavoláte a zeptáte se, zda si s vámi požadovanou službou skutečně poradí.

Je jedna služba, kterou žádný hodinový manžel nenabízí. Někdy si totiž někdo zamění pojmy hodinový hotel a hodinový manžel. Tyto dva pojmy spolu nemají naprosto nic společného. Hodinový manžel rovná se profesionální kutil, služby erotického charakteru tedy neposkytuje.

Jde objednat hodinového manžela Brno i na víkend?

Pracovní doba hodinového manžela se většinou uzpůsobuje klientovi. Je tedy možné objednat si službu po celý den i o víkendu. Jen je nutné uvědomit si, zda požadovaná služba není příliš hlučná. Pokud by totiž hodinový manžel opravoval ve večerních hodinách, kdy již každý očekává klid, mohli by-jste mít problémy se sousedy. Službu, kterou chceme objednat na víkend, je dobré objednat dopředu. O víkendy je největší zájem.

Kolik stojí služby hodinového manžela na Brněnsku?

Záleží, kde firma působí. Ve větších městech je hodinová sazba větší. Cena se odvíjí i od toho jak daleko bydlíte od firmy hodinového manžela. K ceně se připočítává také materiál potřebný k opravě nebo objednané službě. Průměrně se hodinová sazba pohybuje od 190 korun výše.

Pokud by-jste se rozhodovali, zda zavolat k opravě odbornou firmu nebo hodinového manžela, vyjde vás většinou levněji hodinový manžel. Navíc, hodinový manžel si dává na každé službě velmi záležet.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12842 (magazinpodnikani.cz#410)


Diskuze a zkušenosti

Marcela Skoupa | 28.01.2013 19:17
Re: Hodinový manžel - Brno Jsem byla velice prakvapena, jak rychle prijel P.Kozak a opravil mi kapajici kohoutek a pri te prilezitesti mi utesnil i kapajici vodu na zachode a opravil zaluzii co vysela na vyvyklane skobe. Moc dekuji a doporucuji.

vašek švec | 29.01.2013 06:22
Re: Hodinový manžel - Brno Jelikož jsem na vozíku, tak určité věci nezvládám a proto jsem uvítal nabídku p.Kozáka. Po domluvě přijel v sobotu, přesně v domluvený čas a poličku namontoval dle našich představ. Doporučuji všem ostatním.


Přidat komentář