Floristika Brno

Květiny a květinová výzdoba jsou spjaty s oslavami, ale bohužel i smutečními akty. Zkrátka Květiny se darují na vyjádření úcty, potěšení. Pokud jsou dobře zvolené, je pak účinek o to větší.

Květiny jsou součástí života snad nás všech. Jsou oblíbené jako dárek, ale i jako vhodná dekorace. Jsou součástí snad všech slavnostních, ale bohužel i smutečních událostí. Květiny mají mnoho významů, dávají se na uctění osobnosti, jako vhodný dárek při narozeninách, jubileu, ale také při svatbách, nebo jiných oslavách a bohužel i smutečních událostech, jako je pohřeb, nebo výročí úmrtí jistého jedince, který měl v našem životě důležitou roli. Květiny jsou nezbytné celkově v běžném životě, ale aby udělaly skutečnou radost, je zapotřebí je také dost příjemně a vkusně uvázat, upravit.

Floristika

Floristika v tomto pojetí je termín, který zahrnuje květinářské odvětví, obsahuje aranžování květin, ale také jejich vázání a prodej řezaných květin a všeho, co se toto voňavé téma týká. Floristika je oblíbeným oborem, protože aranžmá květin je dost blízké snad každé ženě. Uvázat ale skutečně pěknou kytici neumí jen tak někdo. Musí se takto činnost umět a také k tomu mít ten správný cit. Proto se i samotnému aranžování květin věnuje přímo učební obor, kterému se může věnovat každý absolvent povinné školní docházky. Floristika se stále rozšiřuje a to zejména objevem nových květin, exotických druhů různých zajímavých květů i těch tradičních, i jejich kombinací a tak dále. Je zkrátka pořád proč se učit a také čemu. Navíc je floristika neomezený obor.

Květiny v našem životě

Pokud přinese muž ženě květiny jen tak, jistě ji velice potěší. Samozřejmě, že za tím by nemělo být nic ve smyslu tom, že něco provedl a omlouvá se předem (i když i to je milé gesto), ale mnohem milejší je, že prostě chce svoji ženu potěšit. Tak by také květina měla být používána – jako skvělý nástroj k potěšení. Květiny voní a obvykle mají krásné květy, které doplní náš interiér a také pozvednou náladu. Určitě se hodí na jakoukoli příležitost, spojenou s dárkem muže pro ženu, mimo snad tradiční Vánoce. I malá květina může udělat velkou radost, je zapotřebí je umět dobře kombinovat, a pokud se tomuto odvětví chcete více věnovat, jistě máte šanci. Kurzy floristiky jsou snad pro všechny, a dost často nabídnou další možnosti v životě.

Kurzy floristiky

Těchto kurzů se účastní jak amatéři, tak lidé z oboru, ale obvykle je kurz zaměřen právě na jistou tématiku, takže si vybere každý podle toho, o co má zájem a zda je pokročilý, nebo úplný začátečník. Kurzy floristiky se pořádají snad v každém větším městě, pokud ne, ale máte zájem, pak se zeptejte ve svém oblíbeném květinářství, zda o něčem podobném neví, jistě něco budou znát. Jistě budou o tomto spíš zpraveni a rádi vám poradí. A pokud ne, není snad nic jednoduššího, než se v internetovém vyhledávači zjistit, kdy a kde se kurzy floristiky konají. Spolehlivý vševědoucí internet ví snad opravdu všechno, a nic důležitého vám nezatají. Na kurzu se dozvíte to důležité, co právě potřebujete pro své rozšíření vědomostí vědět a také nové techniky, třeba i květiny, jaké jsou na trhu, k dostání v různých ročních obdobích a tak dále. Hodně potřeba je tuto informaci znát, stejně jako že třeba tulipány jsou na jaro o dost levnější, než třeba na podzim a tak dále.

Svatební floristika

Populárním tématem z oboru floristiky je samotný obor svatební floristika, která je zaměřena na celkové aranžmá květin na svatební hostinu, obřad, ale i důležité květiny, které prostě nesmí, nebo by určitě neměly chybět. Patří sem samozřejmě svatební kytice pro nevěstu, družičku, ale i maminky, babičky, nebo malé družičky a také svědkyni, pokud je jí žena. Nesmí se zapomenout, že i klopa pro ženicha, svědka  - opět pokud je muž, dále pro svatební tatínky, mládence a tak dále. Zde se obvykle právě pracuje s podobným zaměřením, aby všechny květy k sobě ladily a dotvořily tak dokonalou atmosféru krásné, dojemné svatby. Dnes jsou barevné možnosti širokosáhlé, takže pro znalou a dobrou květinářku není problém svatební květinu aranžovat do dané barvy a to ať se jedná o modrou, žlutou, zelenou, červenou nebo fialovou. Světlou, tmavou nebo výraznou. Žádná prakticky není problém pro moderní květinářství.

Svatební kytice pro nevěstu

Asi nejzdárnějším úkolem, co se týče svatební floristiky, je svatební kytice pro nevěstu. Musí být taková, jakou si nevěsta přeje, ale ta by při svých požadavcích měla vědět, že jsou určité květiny v daných obdobích dražší, než jindy, takže jestli se spokojí s takovou možností, anebo dá přednost jiným. Také je dobré předem vědět, že třeba tradiční růže, ale i svatební kytice jako jsou kaly, jsou dost těžkými květy a pokud z nich je uvázána kytka, pak mohou být opravdu velice špatně nositelné. Jarní květy mají zase pylový prach, což může znečistit oděv, ale především také rychle odkvétají, uvadají. Je tak potřeba si vybrat dokonalou svatební kytici i na základě těchto požadavků. Hodně diskutovaným tématem ve svatební floristice je to, jaký tvar bude mít kytice. Jsou nevěsty, které si přejí převislou, nebo oválnou, ale moderní jsou spíše menší, kulaté květiny v jednoduchém provedení. Občas se také objeví svatební kytice v košíku, který si nevěsta nese, což je dobré při fotografování, ale i o odložení kytice.

Květinové výzdoby

Nejen na svatby, ale třeba i oslavy je potřeba květinových výzdob. Správná květinářka dobře ví, co je potřeba a jaké květiny na danou příležitost připravit, aby byly nejen v souladu s tématem oslavy, ale také dobře vypadaly, byly skvostné, a celkově i praktické pro danou událost. Na stoly hostiny se používají většinou podlouhlé misky, do kterých se umístí květina, ale i s výživou a vodou, většinou jsou květiny zapíchnuté do takové zelené houby, která i dobře saje vlhkost, vodu a tak neustále, celý den poskytuje květinám potřebnou výživu. Výjimkou nejsou i klasické vázané květiny a hodně se v poslední době nosí možnost vysokých váz, kdy je stonek vázy dlouhý, vysoký a štíhlý a nabízí tak všem hostům, aby při sezení na sebe dobře viděli a tak nic nenarušovalo příjemnou konverzaci. Navíc i květinová výzdoba je dokonalá a celkově podtrhuje ladnost celé akce. Výzdoba květin je opět v sounáležitosti s tím, co se slaví, kdo slaví a jak se slaví. Kolik je přítomno hostů a jaké barvy, nebo i dokonce konkrétně které květiny mají být přítomny.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id26895 (ck#555)


Přidat komentář