Finanční poradenství - Plzeň a okolí

Finanční poradenství je obor, který zahrnuje jak správu pojištění, tak investic, ale i řešení úvěrů a hypoték. Široké spektrum činností, kde je nutné se pro dobré finanční poradce znamenitě orientovat.

Finanční poradenství je opravdu širokosáhlý obor, který zahrnuje mnoho další oborů, jež do jeho správy spadají. Také se jedná o dost spekulovanou oblast, protože někteří lidé finanční poradce a poradenství odsuzují, přisuzují mu titul zbytečnosti, přičemž ale jsou i situace, kdy přece jen je mnohem lepší si nechat od finančního poradce vypracovat nabídku. Často může být s velkými výhodami, které nejsou běžné, běžně k dostání od přímého sjednání.

Finanční poradenství a jeho výhody Plzeň a okolí

Pokud vás bolí břicho, jdete k lékaři. A pokud si nevíte rady s financováním, měli byste vyhledat zkušeného a znalého finančního poradce. Ten je přímo určen k tomu, aby dobře poradil, jak a kam finance zvládat, ale i odkud brát. Je mnoho tezí na finanční poradenství, jedni je zatracují, jiné chválí. Názor může mít každý svůj, záleží vyloženě jen na něm samotném. Faktem je to, že pokud si sjednáte produkt přes svého finančního poradce, často můžete mít nabídku o dost výhodnější, než přímo od dané společnosti.

Proč jsou nabídky finančních poradců výhodnější?

Především je nutno zmínit fakt, že finanční poradce obvykle pracuje pro finanční společnost, která sama spolupracuje s bankami, nebankovními společnostmi, ale i pojišťovnami a dalšími podobnými firmami, které se orientují v oblasti peněz, financování, investic, půjček, úvěrů či pojištění a mnoho dalšího. Tyto firmy pak ve spolupráci s finanční společností vyplácí jen tak zvanou hotovou práci, znamená to, že platí této společnosti jen v případě, že sjedná pro jejich společnost novou smlouvu, sežene nového klienta.

Firma ušetří, může nabídnout výhodnější financování Plzeň a okolí

A protože tak nemusí platit vlastní zaměstnance, ani financovat pobočky, firemních míst, a pronájmy, nebo jiné, je pro něj tato forma spolupráce mnohem výhodnější. A i na základě toho může společnosti, se kterou na této bázi spolupracuje nabídnout mnohem lepší financování, takže i když smlouvu sjednává prakticky jiná firma, jsou často podmínky o dost výhodnější. To je důvodem, proč jsou tedy nabídky produktů finančních poradců buď stejné, anebo o dost výhodnější, než právě přímo v dané společnosti. Tak nebo jinak, pořád bude na tom společnost, jež produkty poskytuje stejně dobře. Jestli vám tak finanční poradce tvrdí, že u něj je nabídka výhodnější, má nejspíše pravdu.

Více produktů – opět výhodnější nabídka Plzeň a okolí

Další možností, jak opět získat výhodnější financování, je v tom, že skloubení několika produktů a sjednání si doplňkových služeb, produktů, je pak v konečné fázi výhodnější, než vše dělat na různých místech. Správný finanční poradce by měl vědět a znát, že pracuje především pro klienta a tak mu namodelovat produkt přímo dle jeho požadavků, ale i zájmů, souvislostí. To je hodně dobré a hraje to v karty právě pro finanční poradce, kteří chtějí být pro své klienty skutečně tou pravou pomocnou rukou a nabídnout jim v dané chvíli to, co je potřeba, požadují a za co nevýhodnějších podmínek právě pro zákazníka. Množstevní sleva funguje snad všude a tak je v tomto ohledu mnoho výhod, které lze využít pro sjednání finančních produktů.

Finanční doktor – váš dobrý rádce Plzeň a okolí

Zkušení finanční poradci moc dobře vědí a uvědomují si, že peníze jsou dost citlivé téma a tak se i ke svým klientům staví, jako jejich doktor, lékař pro oblast financí. Rozhodně není dobrým finančním poradcem ten, který jen neustále nabízí nové a nové „výhodné produkty“, které jsou nové a nabízí mnohem výhodnější podmínky, než ty, které byly na trhu loni či předloni a klient si je sjednal. Obecně totiž u finančních produktů, ať pojištění, investice, spoření a mnoho dalších, platí to, že čím déle je sjednáno, tím výhodnější je. Není to samozřejmě vždy tomu tak, ale lze z toho prakticky vycházet. A sjednávání každý rok něčeho nového a rušení toho starého znamená většinou jen přicházení o peníze u klientů, těch, co si produkt zřídí a zruší starý, stávající.

Kvalifikace Plzeň a okolí

Být finančním poradcem neznamená jen chodit v obleku, kostýmku a sjednávat finanční produkty, ale osobně se školit, vzdělávat pro nutnou potřebu v praxi. Mít přehled o současném finančním dění, ale i tom politickém je pro dobrého finančního poradce nezbytností. Také ale musí mít potřebné informace o produktech a znát je důsledně, jaké jsou jejich výhody i nevýhody a tak dále. K tomu obvykle dopomůže potřebná školení, které firmy pořádají, anebo i samostudium, jež je pro finančního poradce hodně důležité. Nestačí jen vědět to, co říká reklama, ale skutečně umět nabídnout to nejlepší, co je na trhu k mání prostřednictvím dostatečných znalostí.

Je to opravdu finanční poradce Plzeň a okolí

Možná jste to zažili taky – neznámé číslo vám volá a nabízí možnost sjednání nezávislé schůzky s finančním poradcem, který může nabídnout to, co se jinde nedostává a tak i vyřešit řadu otázek, které může osoba mít. To je poměrně běžný a tradiční postup sjednávání a získávání kontaktů finančních poradců. První kontakt je důležitý, a to nejen pro ně, ale i pro klienta. Tak má možnost přímo vidět osobu, která mu bude něco nabízet, možná se i starat o jeho finanční stránku. Proto probíhají přímé schůzky, jelikož takto je to více osobní, podobně jako řešení otázek financování. Jenže takto se s vámi může, bohužel domluvit i nějaký podvodník a slíbit vše možné, přitom vás jen připravit o peníze. Není to sice tak časté a pravidlem, ale stát se to prostě může. Bohužel.

Jak poznat skutečného finančního poradce od nepravého?

Není to určitě jednoduché rozpoznat podvodníka od skutečného finančního poradce, protože zvláště ti, kteří chtějí podvody páchat, se na to velice dobře připravují. Proto jsou milí, všímaví a lichotí. Jenže to může dělat i ten, který je skutečným finančním poradcem a myslí to s vámi upřímně. Prvním takovým pravidlem je to, že než na schůzku půjdete, zjistěte si o finančním poradci pokud možno co nejvíce informací a také prověřte u České národní banky. Každý finanční poradce, jež sjednává smlouvy finančních produktů, musí mít k tomu od banky oprávnění. Není také složité jej trochu prověřit na sociálních sítích a tak dále. Třeba se i poptat známých, nebo toho, kdo mu na vás poskytl kontakt. To většinou také tak dělají.

Dát si na čas

Není normální se setkat a ihned sjednat produkty, pokud je přímo nevyžaduje klient. Proto pokud bude finanční poradce naléhat, raději couvněte, protože je to přece jen vaše volba, vaše možnosti.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id32372 (ck#613)


Přidat komentář